Domov / Hlavná strana / Rozhovor / Kandidát na europoslanca Marián Magát: EÚ je komunistické zriadenie

Kandidát na europoslanca Marián Magát: EÚ je komunistické zriadenie

Marián MagátNa politickú i tú spoločenskú (ne)kultúru sme si zvykli ľahko. Ľudia, unavení neustálymi mocenskými zápasmi, si bezbolestne zvykli aj na tie nejprimitívnejšie formy, ktoré zatienili obsah. Kontroverznosť a jej najrôznejšie zdeformované prejavy už sú pevnou súčasťou slovenského „folklóru“. Po niekdajšej prostorekej účtovníčke z Pereša dnes neštekne ani bulvár, Paliho Kapurková je, zdá sa, tiež už len úsmev vyvolávajúcou minulosťou. So slovom kontroverzný sa dnes spája predovšetkým čokoľvek, čo vybočuje z hlavného prúdu smerom k vlasteneckým myšlienkam. Ono je to vlastne asi ten najzhovievavejší novinársky prívlastok v tejto súvislosti. Avšak posúďte sami z rozhovoru s Mariánom Magátom, čo to vlastne tá kontroverzita v reále vlastne je.

Dvadsaťosemročný Dunajovčan (okres Kysucké Nové Mesto) vyštudoval murárčinu s nadstavbou v oblasti ekonomiky a marketingu. Pracoval aj ako SBS-kár, no vďaka jazykovým znalostiam našiel neskôr uplatnenie na pozícii koordinátora v Nemeckej spoločnosti, ktorá sa zaoberala výrobou interiérových doplnkov pre automobily rôznych luxusných značiek ako Rolls Royce, Porsche a Mercedes. Po odchode riaditeľky a logistika ich nahradil až do svojho odchodu zo spoločnosti s osobných dôvodov. Momentálne pracuje manuálne v Rakúsku. Rekreačne sa venuje okrem záhrady aj šachu či sudoku ale hlavne knihám – predovšetkým histórii a literatúre faktu z obdobia 1933-1945. Za svoj príklad považuje osobnosť Jozefa Tisu. Jeho obľúbenými ľudskými vlastnosťami sú objektivita a empatia, ako základ pre solidaritu a sociálne cítenie. Zároveň podľa neho práve tieto v spoločnosti chýbajú najviac.

Prijal si ponúknuté miesto na kandidátke SĽS do europarlamentných volieb. Čo ťa presvedčilo?

Oslovil ma pán Weiss na akcii v Prešove po mojom príhovore. Ďalšie rokovania prebehli s pánom Sásikom. Nepresviedčali ma, skrátka mi dali ponuku, nad ktorou som nejaký čas uvažoval a nakoniec ju prijal. Je to hlavne moja osobná výzva, či dokážem osloviť racionálne zmýšľajúcich ľudí.

Slovenská Ľudová Strana v posledných rokoch pôsobila značne pasívne. Mnohých preto prekvapila niektorými menami na kandidátke a kampaňou sledujúcou zjednotenie tzv. národných síl. To nie je nová myšlienka. Dozrela spoločnosť natoľko, že vôľa pracovať pre národ dostane aj za cenu kompromisov prednosť pred osobnými ambíciami?

Áno, ak mám pravdu povedať, aj ja som si myslel, že SĽS už neexistuje. Nikde o nej nič nepočuť. Jeden z dôvodov sú financie a hlavne absentujú výrazné osobnosti, ako tomu bolo kedysi. Finančne zabezpečené politické subjekty sa zviditeľňujú pravidelne. Sú to hlavne strany finančníkov, zbohatlíkov a rôznych ekonomických skupín. Strany, ktoré nedokážu ponúknuť týmto ľuďom nič, okrem vďaky za podporu, sú skratka nezaujímavé a preto ignorované, tak ako SĽS. Byť niekým financovaný, znamená oplácať to štedrým investorom v podobe štátnych zákaziek, privatizácií atď. Preto zrejme tá pasivita z nedostatku peňazí, ale čo je hlavné, žiadne výrazné osobnosti. Preto je asi teraz kandidátka taká pestrá. Pár ľudí asi pochopilo, že strana sa dá zvýrazniť aj bez peňazí, stačí trochu kontroverznosti. Zjednotenie národných síl pre mňa nie je iba nejaký slogan, alebo fráza. Je to moja túžba. Spoločnosť je taká zrelá, ako jej to povolí systém. U nás je spoločnosť nastavená tak, že osobné blaho a materializmus sú povýšené nad blaho národa, ktorý by automaticky priniesol blaho aj jednotlivcovi. Spoločnosť je pripravená len na to, aby sa mala lepšie. Je pripravená , ale nič pre to nerobí. Vôľa pracovať pre národ by mala byť podmienkou dobrého politika. Takého tu od roku 1945 nemáme. Moja ambícia je blaho slovenského národa, nie drahé autá, alebo domy. Bol som vychovávaný v skromnosti, za čo vďačím mojej starej aj prastarej mame. Nedokázal by som zradiť ideály slušného človeka, ktoré mi vštiepili.

Máš konkrétnu predstavu, akým spôsobom vzájomnú spoluprácu medzi zatrpknutými vlasteneckými organizáciami a politickými stranami uskutočniť?

Ono je to tak, že každý vodca strany, alebo organizácie si myslí, že on je ten pravý a ostatní sú len lacné kópie, ktoré mu nesiahajú ani po päty. Veľa z nich si myslí, že práve oni majú riešenie na všetko a že sa s nimi zapíšu do análov dejín k ostatným nezabudnuteľným osobnostiam, ktoré vyzdvihli svoj národ. Je to obrovská chyba! Pravdaže, aj ja túžim zanechať po sebe stopu, ale nie za cenu svárov a hádok, blaho národa musí stáť na prvom mieste. Ak to nebudem ja, nech to je niekto iný, nestojím o slávu na úkor národa a strán, ktoré sú roztrieštené na každú stranu. Jediný, kto pod tým trpí, je národ samotný. Riešenie sa hľadá ťažko, tvrdohlavosť a ambície sú prekážka, ktorá sa prekonáva len veľmi ťažko. Riešenie je len diskusia a ústupky a zvoliť si spoločného vodcu, alebo predsedu pod jednou stranou.

Ku kampani pristupuješ v rámci možností aktívne. Ako funguje spolupráca medzi jednotlivými kandidátmi SĽS?

Pristupujem k nej tak, ako mi to dovolia čas a peniaze. Ak mám pravdu povedať, spolupracujem len s Mariánom Mišúnom. Nie sme stranícky kandidáti, čo nám dáva určitú voľnosť. Možno aj preto s ďalšími nijako nespolupracujeme. Sú príliš pasívni a umiernení. My preferujeme ráznejšiu cestu, v duchu hesla – menej rečí a viac činov. I keď dobrá reč niekedy zanechá hlbokú brázdu, hlbšiu ako čin.

Nebojíš sa nahlas povedať, že s politikou zatiaľ skúsenosti nemáš. Považuješ to za výhodu?

Nemal som skúsenosti ani s riadením podniku a napriek tomu sa mi podarilo zefektívniť výrobu na projekte pre automobilku BMW o 100% pri rovnakom počte zamestnancov. Pravdaže ani samotní zamestnanci pri zvýšenom úsilí neboli o nič ukrátení. Tým chcem povedať, že viem motivovať, viem riadiť, viem prerozdeľovať. A o tomto politika podľa mňa je. Tí naši darmožráči nemajú skúsenosti s politikou doteraz. Sú riadení inými osobami a rozhodnutia činia za nich. Takže nemať skúsenosti s politikou nie je tragické.

Drvivá väčšina úspešných politikov je vysokoškolsky vzdelaná, čo by malo byť zárukou odbornosti, či špecializácie. Neláka ťa ďalší stupeň vzdelávania v niektorej oblasti?

Neláka, vzdelanie nie je záruka intelektu. Aj bez školy som dokázal vo firme ekonomické zázraky, doslova zázraky. Škola človeku prinesie len teoretické vedomosti, ktoré však nemusia korešpondovať so skutočnosťou, ako som sa i nedávno dozvedel od vysokoškolsky vzdelanej ženy, ktorá študovala ekonomiku, že dolár je krytý zlatom. Po tomto som sa sám seba spýtal – na čo je človeku titul?!

Svoje ciele vo všetkých oblastiach si zhrnul v šiestich bodoch. Pôsobia idealistickým dojmom, preto predpokladám, že niektoré z nich považuješ za svoju prioritu, povedzme preto, že majú podľa teba najväčšiu podporu medzi verejnosťou. Ktoré to sú?

Tých bodov by bolo viac, ale nechcel som písať príliš obšírne. Čím viac píšeš, tým viac nudíš publikum, tak som sa snažil stručne. Najväčšiu podporu by mohla dostať hlavne potravinová samostatnosť, ktorá automaticky prinesie tisíce pracovných miest a lacnejšie potraviny. Ľudia si musia uvedomiť, že kupovaním potravín z Nemecka, Španielska, Izraela atď., podporujú ich zamestnanosť, ich trhy, ich peňaženky. No keď obrátime kartu, tak peniaze, ktoré odchádzajú preč kvôli potravinám, môžu poslúžiť u nás v každom aspekte života, pretože budú kolovať tu a nie v zahraničí. Toto prinesie pozitívne zmeny pre celý národ. V minulosti sa to osvedčilo a veľmi dobre fungovalo, no cudzie záujmy z nás spravili exportnú ekonomiku, ktorá dokonca ani nefunguje.

Potravinová sebestačnosť je dnes pomerne sprofanovanou témou. Málokto si uvedomuje, že negatívna reprodukčná dynamika Európanov vrátane Slovákov, pravdepodobne tento problém vyrieši za nás…

Áno, reprodukčná dynamika pôvodného obyvateľstva je katastrofa. Ale toto je cieľom únie. Multikultúra zaplavuje naše štáty a prináša hordy asociálov z Afriky. Nemajú najmenší rešpekt k našej civilizácií, kultúre, alebo histórii. Takto oslabené národy sa ľahšie podrobujú diktátu, sú zbavené identity, vôle postaviť sa na odpor. Keby Únii vadila nízka pôrodnosť pôvodného obyvateľstva, tak prijme opatrenia, ale toto jej vyhovuje. Preto na Slovensku musíme podporovať pôrodnosť etnických Slovákov, ústavným zákonom prijať zákon o genetickom dedičstve a podporovať tak pôrodnosť.

S týmto súvisí aj otázka pracovného trhu. Tisíce kvalifikovaných Slovákov v produktívnom veku sú ekonomicky donútení pracovať v zahraničí, vrátane teba. Naznačil si možnosti v potravinárstve. No čo s remeselníkmi, alebo zdravotníckym personálom?

Každý, kto odchádza do zahraničia, odchádza preto, lebo doma si ho buď nemôžu ľudia dovoliť, alebo ho firma nedostatočne ohodnotí, v horšom prípade ho nevyplatí vôbec. Problém je v tom, že ľudia nemajú na remeselníkov peniaze a firmy sa niekedy neúmerne obohacujú ziskami na úkor zamestnanca. O zdravotníckom personále nemám informácie.

Z tvojich názorov vyplýva euroskepticizmus. Za akých okolností si ochotný pripustiť, že zmena fungovania tejto inštitúcie do podoby, v akej by bolo pre našu krajinu členstvo v nej prínosom, je reálna?

EÚ je komunistické zriadenie. Zmena musí prísť, inak to všetko spadne ako domček z kariet. V prvom rade musí padnúť byrokratický systém v EÚ, ktorý predkladá a schvaľuje zákony. Je to choré. Ďalej, ak má EÚ existovať, tak len na obchodných princípoch, nie na spoločných zákonoch, za cenu straty suverenity. V EÚ je veľa rôznych kultúr a každá má svoju vlastnú históriu, čo má dopad na mentalitu národov. Preto nie je možné tieto národy spájať zákonmi a príkazmi. Preto sa EÚ snaží do Európy zaviesť multikultúru. Chcú skrátka tieto rozdiely zmazať a zabiť všetko Európske a tradičné, aby sa tak masa dala ľahšie manipulovať. Živým dôkazom toho je Nemecko, alebo Francúzsko, kde už občania prestali byť hrdí na svoj pôvod a históriu. Kedysi veľké národy sú teraz mŕtve a ľahko sa nimi manipuluje, pretože si nie sú vedomí svojej niekdajšej veľkosti a slávy.

Osloviť voličov si sa rozhodol aj prostredníctvom krátkych videí zverejnených na internete. Hneď v prvom z nich si naznačil, že sú ľudia leniví čítať tvoje názory. V druhom videu však otvorene odmietaš ponúknutú finančnú podporu ľudí, ktorích si svojimi názormi presvedčil. Nie je to kontraproduktívne?

Odmietam priamu finančnú pomoc, ale privítam materiálnu, teda plagáty či bilbordy. Ako som už povedal, nechcem prijať hotovosť, je mi to proti srsti. Osobne by som sa nemohol pozrieť do zrkadla. Viem, že to z časti je kontraproduktívne, no nechcem aby ma ľudia volili len pre to, že mám drahú a honosnú kampaň. Chem aby volili ideály, nie kampaň do ktorej šli tisíce, či milióny korún.

Máš na mysli milióny v „Slovenských korunách“? To je zaujímavá téma.

Áno mám. Euro je blud, nekrytý papier zaťažený dlhom. Každá krajina by mala mať svoju vlastnú menu tak, ako svoj jazyk alebo kultúru, je to súčasť identity. Vlastná mena má však i ekonomický dopad na krajinu.

Okrem úzkeho okruhu tvojich priateľov si pre veľa z nás zatiaľ predovšetkým tvár známa ako zástupca Akčnej skupiny Vzdor Kysuce. Masmédiá o nej vytvorili obraz nebezpečných ľudí a je veľmi pravdepodobné, že negatívnym spôsobom budú zasahovať aj do tvojej kampane. Do akej miery tento obraz korešponduje so skutočnosťou?

Pre médiá sme extrémisti a pre políciu dokonca teroristi. Takto označujú každého, ktorý im môže nejako narušiť koncepciu Nového svetového poriadku. Väčšina ľudí považuje médiá za studnicu pravdy, všetko čo je napísané, je automaticky pravdivé. No asi si neuvedomujú, že za médiami stoja ľudia, alebo inštitúcie, ktoré majú rôzne záujmy a tie patrične médiami prezentujú. Takto vytvárajú svoju vlastnú spoločnosť „vymytých mozgov“, ktorým sa dá naočkovať všetko, podľa vzorca – „veď to písali, veď to bolo v TV“. Toto sú argumenty dnešných pseudointelektuálov, no pre mňa duševne chudobných jedincov.

Médiá sú tendenčné, o tom niet pochýb. Využi teda príležitosť predstaviť aktivity ASVK objektívnejšie.

Neformálne sme spolu spolupracovali aj pred rokom 2011. Naše ciele sa vtedy viac sústredili na konfrontáciu so systémom. Po roku 2008 nám však bolo jasné, že tento systém súčasnej kontroly speje k zániku tak či tak. Preto sme sa okolo roku 2010 začali viac orientovať na tvorbu nových systémov, ktoré nahradia tie staré, kolabujúce. Našu činnosť sme chceli nejako zastrešiť a dať jej ucelenú formu. Vzdor teda ako taký fungoval aj pred tým, avšak od roku 2011 používame názov Vzdor Kysuce.

Nie sme politická strana či hnutie, ktoré sa snaží získať priaznivcov. Nájdu sa ľudia, ktorí s nami sympatizujú a nájdu sa ľudia, ktorí nás nemôžu vystáť. Bez ohľadu na to budeme naďalej vykonávať svoju činnosť. Pre nás je to spôsob života, snažíme sa ľudí inšpirovať a motivovať. Ak chce niekto robiť to čo my, nemusí nad sebou mávať vlajkou Vzdoru. Je veľa organizácií, v ktorých je formálne členstvo, preukazovanie príslušnosti a indoktrinácia dôležité. My sa tomu chceme vyhnúť. Každý môže ísť na ihrisko a začať cvičiť, začať organickú záhradu, alebo len začať pomáhať ľudom, ktorí to skutočne potrebujú. Na to nikto nepotrebuje byť členom Vzdoru.

Väčšie projekty financujeme z dobročinných aktivít, ako je napríklad predaj tričiek v našom programe Slovák Slovákovi, iné financujeme svojpomocne. Niekto prispeje kusom pozemku na pestovanie organickej zeleniny, iní prispejú prácou. My na Kysuciach sme veľmi prispôsobiví ľudia. Teší nás podpora, ktorú začíname získavať zo strany verejnosti a uvažujeme o priamom financovaní niektorých našich projektov verejnými príspevkami. Ľudia nás môžu kontaktovať prostredníctvom nášho profilu na sociálnej sieti Facebook, na našich internetových stránkach, alebo telefonicky. Určite je veľa spôsobov, snažíme sa vyjsť pri informovaní verejnosti v ústrety, pretože nemáme také kapacity, ako niektorí naši neprajníci s veľkou mediálnou podporou. Každý sa môže zapojiť do našich programov, z ktorých zisk ide na podporu určitej veci. Či už ide o financie, alebo len jednoduchý like na Facebooku, sme vďační za každý prejav podpory.

Jedna z našich aktivít je projekt Slovák Slovákovi. Vznikol ako odozva na sociálne projekty, na ktoré sa utratili peniaze, za ktoré by sa postavili možno celé mestá. Nebaví nás však neustále kritizovať kam smerujú peniaze na podporu sociálne slabých. Rozhodli sme sa preto začať vlastný program podpory tých rodín, ktoré to skutočne potrebujú. Záujemcovia si môžu kúpiť napríklad naše tričká a výťažok z tejto akcie ide na nákup potravín pre sociálne slabé slovenské rodiny. Nesnažíme sa o zmenu systému, prerozdeľovanie majetku a podobné iniciatívy, ako o nás tvrdia naši neprajníci. Vieme, že takéto pohnútky často končia tragicky. Stačí sa pozrieť na dejiny za posledných 100 rokov. Rozhodli sme sa radšej riešiť problém tam, kde naň máme dosah, namiesto neustáleho kritizovania a nadávania, ktoré je dnes veľmi populárne, ale nikam nevedie.

magat-vzdor

Vzdor ako skupina ľudí, ktorých spájajú spoločné aktivity je apolitický. Názory a pohľady našich členov sa občas líšia a dokážeme ich rešpektovať, dokážeme o nich diskutovať. Nemáme vyhranenú pozíciu v súčasnosti obľúbenom pravo-ľavom spektre. Pravica aj ľavica slúžia tým istým záujmom. Odmietame túto paradigmu, ktorá nám bola vnútená médiami. V skutočnosti ľavica ani pravica neexistujú. Len rozdielne systémy kontroly. Je nám jedno, či budeme spútaní silným štátom, alebo silnými korporáciami. Kto si dnes dáva na seba politické nálepky, tak zaspal dobu. To je náš pohľad. Pre nás sú dôležité činy, nie koľko centimetrov doprava alebo doľava sa niekto umiestni.

Niektoré naše aktivity sa niekomu môžu zdať extrémne, ale verte, že keby ste mali informácie, ktoré máme my, konali by ste rovnako.

Zaujímavým spôsobom komentuješ prezidentské voľby. Komu si dal hlas a prečo? S kým spomedzi kandidátov, ktorí sa o post prezidenta uchádzali v prvom kole, si našiel najväčšiu názorovú zhodu?

Ak mám byť úprimný, nestotožnil som sa so žiadnym kandidátom do takej miery, aby skutočne reprezentoval nejaký môj ideál štátnika. Hlas v prvom kole som dal Mezenskej, za snahu ktorú vynaložila a za niektoré teatrálne vystúpenia. Šiel som voliť hlavne kvôli účasti, aby Fico nemal náskok. V druhom kole som nevolil, lebo som bol v ten deň v Rakúsku. No či by som šiel v druhom kole voliť, keby som bol doma, tak na to ani sám nepoznám odpoveď. Na jednej strane komunista, ktorý predáva našu krajinu a eraz použijem výrok kamaráta Oravca, socialistu s hodinkami za 30 000€ a na strane druhej človek, ktorý by bez váhania uznal samostatnosť Kosova, ale aj homosexuálne zväzky. Toto už nie je dilema, na toto treba nový pojem.

Veľa ľudí ťa podporuje, aj keď ťa osobne nepoznajú. Reflektuje to nálady istej časti spoločnosti, ktoré odrážajú tvoje názory? Plánuješ osobné stretnutia, kde budeš o svojich víziách s ľuďmi diskutovať?

Určite časť z nich reflektuje moje názory o tom niet pochýb. Osobné stretnutia zatiaľ neplánujem, no osobným stretnutiam som naklonený, ak by bol záujem.

Europarlament je inštitúcia, ktorá určuje „pravidlá“ pre všetky členské krajiny. Z tohto dôvodu je znalosť geopolitického diania nielen v Európe veľkou výhodou, ak nie nevyhnutnosťou. Cítiš sa byť v tomto smere kompetentným?

Určite mám prehľad. Politikou sa zaoberám už od mojich sedemnástich rokov. Dôležité je pochopiť, kto v geopolitike ťahá za nitky. Mňa však zaujíma to, ako môžem pomôcť môjmu národu. Lebo ako som už viac krát povedal, národ je žijúci organizmus a pokiaľ prestane pracovať a tvoriť, organizmus umrie.

Pri geopolitike sa ešte pozastavím. S témou úzko súvisí aktuálna situácia v susednej Ukrajine. Z informácií tlačových správ je ťažké zaujať objektívny názor na riešenie tejto krízy. V prípade zvolenia do Europarlamentu je pravdepodobné, že sa touto témou budeš musieť zaoberať.

Ukrajina je pre mňa jasná téma. Stačí sa pozrieť, kto sa objavuje s Majdanistami pred kamerami. Je jasné, že financované to je Západom, tak ako všetky prevraty. Západní oligarchovia majú obrovský záujem na destabilizácií Ukrajiny, prípadne celej Európy. Už hneď po prevrate boli odvozené Ukrajinské zlaté rezervy do USA, čo sa dalo čakať. USA je na pokraji bankrotu a rozvratu, je jedno čo média rozšírujú je to tak. Zlato podľa všetkého predajú Číne, tak ako to urobili i s Nemeckými rezervami, ktoré si Nemci skryli do USA počas studenej vojny zo strachu pred Rusmi. Americkí Židia, ktorí stoja za FED-om predávajú všetko zlato, ktoré im príde pod ruku, len aby oddialili krach americkej ekonomiky.

Dvadsiateho štvrtého mája tvoj život nekončí. Určite budeš potrebovať oddych po náročných týždňoch, ale určite máš aj nejaké plány, ktoré môžeš prezradiť.

Áno, pokiaľ to bude možné, chcel by som kandidovať na miesto starostu v našej obci, ale len v tom prípade, ak doterajšia starostka už kandidovať nebude. Urobila pre obec veľa dobrého a osobne sa s ňou dobre poznám. Dokonca bola mojou učiteľkou na základnej škole. Vážim si ju ako človeka a preto budem kandidovať len vtedy, ak ona kandidatúru odoprie. Okrem toho sa budem určite naďalej venovať charite a projektom, ktoré neskôr môžu poslúžiť komunite a priniesť nové znalosti a informácie.

Moje súkromné plány sú skromné, chcem mať milujúcu rodinu so ženou, ktorej môžem dôverovať, chcem mať malý dom a aspoň tri krásne deti. Chcem na tomto svete zanechať stopu, aby keď raz sadnem za veľký stôl s mojími predkami, mohol som im pozrieť do tváre a povedať im, že po mne na zemi ostala česť, sláva a vďaka mojích potomkov, nie fyzické statky a majetky. Materializmus považujem za chorobu.

Ďakujem za rozhor.

Pre www.protiprudu.org sa rozprávali Jozef Benedikovič a Marián Magát

O ::prop

41 komentárov

 1. Držím palce pánovi Magátovi, nech sa mu plnia jeho predsavzatia.
  Ale: Čo sa týka komunizmu, tak by sme si mali všetci ujasniť jedno: je to jediný systém, ktorý bol doteraz vymyslený a má reálnu ambíciu udržať svetový mier. Je pravdepodobné, že práve toto je cieľom NWO, je pravdepodobné, že ak sa obyvateľstvo zeme nezredukuje, bude prúser ešte väčší, ako v prípade, že sa to svetoboľševikom nepodarí. Bohužiaľ, zhruba 70% – ak nie viac – ľudí sú tupé zvery, ktoré si nevidia pred nos a zaujímajú ich len ich inštinkty a biologické potreby.
  Preto súhlasím s plánmi NWO na redukciu kobyliek, ktoré vyžierajú zem, dúfam, že tých 500 mil. až miliarda, čo zostanú, budú aspoň na tej mentálnej úrovni, ako ja, čiže budú ochotní a schopní dodržiavať komunistický kódex a morálku. V tom nám pán Boh a prozreteľnosť pomáhaj. Preto „nám“, lebo dúfam, že zostanem medzi tými, čo si zaslúžia život na tejto nádhernej planéte. Je mi ľúto všetkých, čo budú odstránení, ale ich životy sú nižšia priorita, ako zachovanie tejto krásnej planéty pre ďalšie generácie.

 2. maršal Žukov
  ak si to myslel ironicky …….. no budiž,
  ale ak si toto myslel vážne ………

  • Tak. Konečne si už vieš zasadiť maršalove komentáre do správneho kontextu. On nie je boľševik, on je komunista. On nič, on muzikant.

   • áno, som komunista, to som sa priznal už dávno. Ak sa k tomu chceš vyjadriť, tak si preštuduj vedecký komunizmus, lebo nemáš o ňom ani poňatia.

    • Tak ono komunizmus v podstate funguje v open-source. Ale obhajovat tu depopulaciu vacsiny obyvatelstva prostrednictvom agendy NWO? To myslis vazne? Za sucasny stav su zodpovedni konkretni jednotlivci, ktori netvoria ani 1% populacie. To je fakt chore, nieco taketo obhajovat.

     • áno, za tento stav je zodpovedné 1%, ba ešte menej ako 1%, je to v podstate zopár členov elitnej špičky murárov. Ostatných používajú ako užitočných idiotov.
      A masy sa na tom spoluzúčastňujú a podporujú ich činnosť svojou tuposťou.
      Možno by sa to dalo spraviť inak, ale ja neviem ako inak, ako svetovládou zachrániť zem pred zničením.
      To, v čom mám proti NWO nepriateľský postoj, je to, že nie židia, ale Slovania majú byť tá elita, čo povedie svet. Preto vkladám naše nádeje do Putinovho Ruska.

    • Výraz „vedecký komunizmus“ je oxymoron. Je zaujímavé, že slovo „vedecký“ si musí pridávať iba komunizmus. Nikdy som nepočul o „vedeckej demokracii“, „vedeckom fašizme“ či „vedeckom kapitalizme“. Len nezmysly si musia umelo dodávať vážnosti slovíčkom „vedecký“.

     • osmoza, mať tak tvoje problémy… Pre teba je dôležitý prívlastok (obal), pre mňa podmet a jeho obsah. To je jeden z rozdielov medzi tebou a tými, čo niečo majú v hlave.

     • Toto by sa perfektne hodilo až do wikipédie. Pod heslo „demagógia“. 😀 Navyše si predviedol klasický úhybný manéver.

 3. len sa pozrite do Belgicka, Talianska, Španielska – kobylky, čo majú štvornásobný priemerný príjem oproti Slovákom, rozbíjajú výklady a útočia na policajtov a vykrikujú, že majú málo, že odmietajú šetriť. Toto sú nepoučiteľné tupé davy, nepomôže im nič.

  • Ja si skor myslim ze rozbijaju vyklady z inych dovodov. Nechcu sa podriadovat stale prirastajucim EU direktivam, ktore postradaju zmysel pre spolocnost ako celok. Tato centralizovana moc, plna skorumpovanych kreatur je tomu navine, nie plebs. Takze treba odstranit priciny, nie zase len nasledky ako to ty navrhujes. Vyvrazdit 70% populacie by sa ti zachcelo, zacni teda sam so sebou.

   • tak poprvé: vyvražďovať nejdem ja, ja len hovorím o tomto pláne, ktorý je realitou a podľa všetkého asi jedinou možnosťou, ak sa svet nechce dohnať do vojny, ktorá ho zničí kompletne. Radšej 80% ako celú zem, nie?
    Demonštranti serú na EU direktívy, im ide o udržanie životnej úrovne z materiálneho hľadiska. Keby bola vydaná EU direktíva „každému 2.500 Eur mesačne bez práce, tak tlieskajú pred tribúnou.
    OK, poďme odstraňovať príčiny: hlavnou príčinou je existencia súkromného vlastníctva a z nej prameniaci egoizmus a tuposť. Toto je schopný odstrániť len komunizmus.

    • OK, poďme odstraňovať príčiny, ako navrhuješ. Píšeš: „hlavnou príčinou je existencia súkromného vlastníctva „. Preto navrhujem, aby si ako príkladný komunista odstránil svoj súkromný majetok. Rozdaj ho, prípadne ho znič, aby sa nedostal do ruky prekliatym kapitalistom, presťahuj sa pod most a potom nás skús presviedčať, aké to je správne. Deti odovzdaj štátu (resp. komúne), ženy sa zbav, tie sú tiež spoločné.

     Ech, vlastne, nebudeš mať ako nás presviedčať, keďže nebudeš vlastniť počítač, telefón, či internetové pripojenie. Ale žiadna škoda. 🙂

     • osmóza, neviem, či na toto existuje definícia v psychológii, ale u teba to vyzerá na úmyselné sebapoškodzovanie v oblasti vlastného image, akési nasebakydanie, ale takým spôsobom, aby to na to nevyzeralo. Neviem, aký druh slasti pri tom cítiš, ale budiž, ak tým nikomu neubližuješ, je to tvoja vec.

      Dobre, aby si netvrdil, že ťa len osočujem, tak zareagujem na tvoje „myšlienkové pochody“. To, čo si predviedol, je presne to isté, ako keby si v roku 1975 nespokojnému susedovi, ktorý by sa chcel mať lepšie, povedal: čo plačeš? Veď si založ firmu a podnikaj, budeš zarábať viac a budeš spokojný a ukáž ostatným, že to ide.

      Daj niečo ďalšie, rád poslúžim. Považoval by som to za úspech, keby sa mi podarilo dostať ťa von z tej mentálnej klietky takto na diaľku.

     • Ale. Ty ako komunista odmietaš odstranovať príčiny súčasného marazmu? Ktoré dokáže odstrániť iba komunizmus? Čo si ty za človeka – komunistu? Ako môžeš chcieť od ostatných, aby išli žiarivou cestou slobody, keď ani ty sám nedokážeš napĺňať jej posolstvo? Veru, súdruh, ťaží ťa ten súkromný majetok ako kameň, veru ťaží. Rýchlo sa ho zbav, inak ťa stiahne ku dnu… 🙂

 4. klifton – je jedno, ako som to mysel ja. Architekti a realizátori NWO to myslia vážne. Takže…

 5. a preto som a budem na strane Ruska, lebo Slovania sú budúcnosť zeme, my Slovania sme jediná ľudská elita schopná viesť ostatné národy k životu v súlade s prírodou.

  • Pre všetkých, čo čítajú maršalove komentáre a pritakávajú im. Nahraďte si v jeho komentároch slovo „Slovania“ za „komunisti“, aby ste vedeli koľká bije. Erenburg je nula.

   • tí, ktorí súhlasia s mojimi komentármi, vedia používať mozog, čiže nepotrebujú tvoje rady, osmoza. Ale v každom prípade si ich s úctou prečítajú :-))

  • Tá zmienka o živote v súlade s prírodou ma veľmi zaujala. Mohol by si to, že my Slovania sme jediná ľudská elita schopná viesť ostatné národy k životu v súlade s prírodou širšie zdôvodniť? Ocením, ak budeš v rámci možností čo najobšírnejší. Pýtam sa to preto, lebo ja mám skôr pocit, že náš vzťah k životnému prostrediu patrí skôr medzi tie horšie.

   • Jéjdanenky, Jozefík nám prahne po vedomostiach! Ty mi to aj tak nebudeš veriť, je na to dosť informačných prameňov, narýchlo spomeniem len vedy.sk. Musíš si to sám naštudovať, mne to neuveríš.
    A tá tvoja veta – že náš vzťah k životnému prostrediu patrí medzi tie horšie… Nuž, niet sa čomu čudovať, žijeme jednoznačne pod vplyvom západnej pakultúry a slovanská duša je z toho samozrejme zmätená. Toto je výsledok. Evidentne nám ich spôsob života nevyhovuje. Podobne, ako my do cigáňov chceme natlačiť náš spôsob života – totálny nezmysel.
    To, že má rakúšan pred domom lepšie upratané, nie je prejav vzťahu k životnému prostrediu. Dostáva za to peniaze.
    Aj devastácia životného prostredia a smog v Číne je na objednávku bezodného západného konzumu…
    Obšírnejšie si to dokážeš zistiť aj sám, dnes to nie je žiadny problém, číňania na nás drú zadarmo, takže očividne si aj ty môžeš dovoliť PC za lacák. Keby sa mal vyrábať v Európe za slušných ľudských podmienok, možno by si ho nemal…

    • Aha, tak tomu fakt nebudem veriť, je to skôr o nejakom mixe mytológií s neviem čím, to nie je nič pre mňa. Podobné smery ale existujú aj mimo Slovanov, takže v tom nevidím nič, čo by robilo zo Slovanov nejakú výnimočnú elitu. V každom prípade ja som vedecky zameraný, podobné veci sú podľa mňa mimo logického myslenia.

     Za náš nedostatočný vzťah k životnému prostrediu nie je zďaleka tak jednoznačne vinná západná kultúra. My sme si otrasným spôsobom špinili rieky, vzduch a všetko okolo aj za komunistov a to sme boli orientovaní jednoznačne východne… Skôr by som za tento stav vinil konzumný spôsob života, no a ten veru nie je cudzí ani ostatným slovanským krajinám, a veru ani Rusku nie. Súhlasím s tebou v tom, že nám tento spôsob života určite nevyhovuje, ale ja to myslím skôr z biologického hľadiska, pretože z biologického hľadiska tento konzumný spôsob života nevyhovuje žiadnemu človeku. Teda nie len
     Slovanom, nikomu.
     Neviem kde v Rakúsku dostáva rakušák peniaze za to, že si uprace pred domom, v každom prípade v Salzburgu musí celkom iste triediť odpad, ak nechce dostať pokutu. Taktiež som v Rakúsku či Nemecku nikde nevidel v lesoch taký neskutočný bordel ako u nás, pričom sú to dlhšie západne orientované kultúry než my a nie je to o častejšom prataní lesov. O Švajčiarsku ani nerozprávam. Nechcem tvrdiť že všetky západné krajiny dbajú o životné prostredie a už vôbec nebudem tvrdiť že akákoľvek západná krajina dbá o životné prostredie dostatočne. To ani náhodou. Len poukazujem na to, že hlavný problém je niekde úplne inde a ten je v životných postojoch ľudí – bez ohľadu na východ alebo západ.
     A ani tej Číne nikto neprikladá pištoľ k hlave, že musí robiť celému svetu slúžku a ničiť si tak svoje životné prostredie. Rozhodla sa tak sama.

     Nemysli si že o tom nič neviem, environmentálnym problémom sa venujem pomerne aktívne a mám na veci jasne a vecne vybudovaný názor, pričom z určitej časti s tvojim názorom dokonca súhlasím. Ale nemyslím si, že by sa odkrytie celého problému stretlo na tejto stránke so súhlasným prikyvovaním.

     • Jozef, východnú Európu a Sovietsky zväz medzi Stalinom a Putinom neboli v rukách ani Rusov ani iných Slovanov… Číňania sa nijako nerozhodli, Číňania sú otroci, rozhodujú za nich bezduchí materialisti, ktorí z toho bohatnú. Tak isto ako u nás. Slovanskí vodcovia ako Putin, alebo Lukašenko sú skutočná elita, ktorá zastupuje svoj národ.

     • re: maršal Žukov 17. apríl 2014 at 18:49

      Toto sú ale naozaj veľmi alibistické slová. Hoci by tu medzi Stalinom a Putinom neviem kto vládol, nikto z nich ten bordel do lesov nevynáša a nikto z nich nenúti ľudí vysypávať vlastný bordel do potokov atď. Neviem odkiaľ si zobral tú predstavu, ale v Putinovskom Rusku sa kašle na životné prostredie rovnako ako predtým, snáď tie veľkomestá sa snažia udržiavať lepšie, to musím uznať. Rusko má určité „šťastie“ v tom, že dováža cca tri štvrtiny tovarov, inak by to tam vyzeralo ešte horšie.

      Ešte raz to napíšem, ale inak – Čína je suverénny štát, nikto ju nenúti vyrábať výrobky pre ostatný svet a ničiť si tým životné prostredie. Než už na tom bohatnú neviem akí materialisti, sú to aj čínski materialisti a vedenie Číny.
      Taktiež je veľkým alibizmom obviňovať iba tých, ktorí na obchodoch najviac zarábajú. V skutočnosti je problém materializmu prelezený spoločenstvami skrz-naskrz, bez ohľadu na to, kto na tom najviac zarába. Ak by boli ľudia menej márniví a mali triezvy apetít po tovaroch, nebol by ani dôvod nadvýroby. Nebudem to moralizovať, do akej miery je bezduchým materialistom každý z nás – na to nech si už odpovie každý sám. Chcem tým len povedať, že tí čo na dnešnom stave najviac zarábajú tak činia len s naším dovolením, vďaka nášmu odvracaniu zraku, vďaka našej nenažranosti, vďaka tomu, že nechceme vidieť, že sme za tento stav zodpovední hlavne my sami. Môžeš totiž zvrhnúť hoci aj všetkých najmocnejších sveta, životnému prostrediu to aj tak nepomôže…

      Nesledujem dianie v Bielorusku, ale čo sa týka Putina – tak to je len ďalší z utlačovateľov vlastného národa, nech sa schováva za neviem aké vznešené slová. Činy hovoria zaňho.

   • ja by som ho mal :-))

 6. RE: maršal Žukov 17. apríl 2014 at 14:24
  ———————————————————-
  Hovoríš:
  “ To, v čom mám proti NWO nepriateľský postoj, je to, že nie židia, ale Slovania majú byť tá elita, čo povedie svet.“

  No ale ako to ?

  Veď zase pán rabín izraelskej vládnej strany Šas Ovadia Jozef hovorí zase toto:

  „Nežidia sú na svete na to, aby slúžili národu Izraela“.
  „Gójovia (hebrejské slovo, ktoré označuje príslušníka nežidovského národa alebo náboženstva, pozn. red.)
  sa narodili jedine preto, aby slúžili nám.
  Iné poslanie okrem služby národu Izraela na svete nemajú. Na čo sú pohania potrební? Budú pracovať, orať a žať. My budeme sedieť ako páni a jesť.“
  —————————————————————————————————–
  Viď:
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235920-nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izraela-tvrdi-rabin/

  Jedni tvrdia to, iní zase ono, kto sa má v tom potom vyznať ? :-))

  Len si treba predstaviť, že by to opačne vyhlásil nejaký katolícky duchovný,
  viete
  si predstaviť to štekanie besných psov, tie demarše a protesty opačnej strany ?
  A
  to je ten problém, necháme sa zastrašiť, cúvneme, dobre že sa neposerieme.
  V tom je
  problém slovanskej elity.

  • na to mám len jednu vetu: keby boli všetci sko Slováci, neboli by vojny. Preto som na svoju slovenskú národnosť hrdý.

 7. Jozef – je to na dlhú debatu a nakoniec sa dostaneme k tomu, že z ľudí robí hovadá súkromný majetok. Kultúra materializmu a spotreby je aj v slovanských štátoch, ale bola tam dotlačená, nie je pôvodná.
  A zopakujem to ešte raz: číňania sú všetko možné, len nie slobodný a suverénny národ. Diktatúra je tam preto, aby nenastal svetový problém z toho, že by sa číňania slobodne rozhodli nedrieť zadarmo na Európanov a američanov.

  • Nevadí, však sa nikam neponáhľame.
   Súkromný majetok tu máme ešte skôr, než človek začal používať prvý nástroj, ten z ľudí hovadá rozhodne nerobí. Z ľudí robia hovadá veľmi konkrétne vlastnosti, v skratke najmä patologická túžba vlastniť a patologická túžba po sebarealizácii či moci. Tieto stavy ale majú svoj pôvod v úplne normálnych prirodzených a nevyhnutných evolučných potrebách snívať, zabezpečiť seba a rodinu a mať v spoločenstve svoje uplatnenie, teda sa v ňom uspokojivo realizovať. Toto sú univerzálne ľudské potreby a navyše ani nie je všeobecne definovaná nejaká presná logická či morálna hranica, od ktorej sa už tieto potreby dajú charakterizovať ako neprimerané. Za takýchto okolností je obviňovanie súkromného majetku naozaj obrovským zjednodušovaním problému. Ani len veľkosť majetku sa nedá použiť ako nejaký bod, z ktorého by sa dalo vychádzať. Ja napríklad môžem nadobudnúť veľký majetok úplne prirodzenou sebarealizáciou a morálne úplne čistým spôsobom, zatiaľ čo niekto iný mohol kvôli úplne bezvýznamnému obohateniu zavraždiť postupne niekoľko ľudí a beztak ostáva naďalej takmer bezmajetný.. Tento príklad len podčiarkuje to, že problém naozaj nie je v majetku, ale v ostatných okolnostiach a súvislostiach. Komunistická ideológia spoločného vlastníctva nerieši zhola nič, iba dáva vyniknúť inému spektru problémov, než napríklad kapitalizmus. Naozaj neviem, či raz ľudstvo dospeje k nejakému spoločenskému systému, ktorý by primerane zohľadňoval skutočné ľudské potreby, ale čo viem určite je to, že jeho súčasťou bude aj súkromné vlastníctvo.

   Kultúra materializmu a nadspotreby k nám rozhodne nebola dotlačená, pretože nadspotreba existovala aj tu. Rozdiel oproti minulosti je jedine v tom, že dnes je tu mnohonásobne väčšia populácia a že dnes si tu nadspotrebu môže a chce dopriať neporovnateľne väčšia časť populácie, než tomu bolo v minulosti. V dávnych časoch si nadspotrebu užívali naše kniežatá a panstvo, dnes už aj obyčajní ľudia. Ani len na kapitalizmus alebo komunizmus sa to nedá zvaliť, resp. zvaliť by sa to dalo, ale nedalo by sa to obhájiť.

   Číňania sú presne taký istý národ, ako ktorýkoľvek iný národ – ak tolerujú dnešný stav, tak je to len preto, že v ich spoločnosti nenastal dostatočný dopyt po zmene. Až tam nastane dostatočne veľká spoločenská objednávka po zmene, pokúsia sa ju zrealizovať a pravdepodobne budú úspešní. Celosvetovým problémom všetkých spoločenských objednávok v rámci potreby zmeny spoločenského zriadenia ale je, že dnešné spoločenské systémy zatiaľ niet čím lepším nahradiť a že každá zmena aj tak narazí na mantinely ľudských kvalít.

   • Jozef, toto by chcelo TV reláciu á la Lampa, ale bez Hríba, Bútoru, Oravca, Kaščáka… s vysielaním 3 krát denne po jednej hodine, aby to nebolo príliš unavujúce. Práve toto sú skutočné problémy, ktoré treba riešiť a pitvať a práve niekým, komu rozmýšľanie gójov vadí, bol nainštalovaný tento bratovražedný systém.
    Ja vidím problém tam, kde Ugoloo – existencia psychopatov a ich predspozície k tlačeniu sa do čelných pozícií. Homo sapiens prirodzene žije v mieri a spolupráci, psychopati vedia žiť len parazitickým spôsobom života. Celý problém zatiaľ vidím v možnostiach eliminácie vplyvu psychopatov. Čiže je nutné navodiť také podmienky, v ktorých psychopati nemajú možnosť sebarealizácie – čiže odstrániť súkromné vlastníctvo a možnosť získať ho. Práve preto, lebo sa nedá kvantifikovať, čo je veľa a čo málo, čo je morálne a čo nie, je nutné odraziť sa od niečoho pevného, čiže od bodu NULA. Ak neexistuje vlastníctvo, neexistuje túžba okradnúť a zotročiť druhého, túžba žiť z práce niekoho druhého, túžba ovládať a manipulovať druhého – len u psychopatov.
    Aj zdanlivo čestný a morálny spôsob zarobenia väčšieho množstva peňazí je URČITE založený na niečom ZLOM. Buď na úroku, alebo na oklamaní kupujúceho o skutočnej hodnote produktu… Aj Smith dôrazne podmieňoval fungovanie trhu 100%-nou rovnosťou šancí a 100%-nou informovanosťou všetkých účastníkov trhu, lenže talmudisti vytrhli z kontextu to, čo sa im hodilo do satanského krámu.
    Typický satansko-talmudský ofuck je napríklad teória o odloženej spotrebe. Kadému príde rozumné a oprávnené pýtať si odmenu za odloženie spotreby. Tak si to rozoberme:
    Dajme tomu, že všetci zarábajú čestným spôsobom. Niektorí ale pracujú viac a navyše sa uskromňujú a tak sa im podarí vytvoriť si zásoby, odložiť si spotrebu. Odmenou za toto strádanie je plná špajza, peniaze na účte… Lenže dnešná „logika“ káže odmeniť týchto ľudí ešte raz – a to úrokom. Odkiaľ tento úrok plynie? Od tých, čo si neodložili. Tí, čo si neodložili, sú potrestaní tak, že v prípade zlých časov nemajú rezervu. Lenže „logika“ káže potrestať ich ešte raz a to tak, že musia pracovať viac na to, aby živili nielen seba, ale ešte aj tých, čo si odložili.
    Je nutné mozog vyčistiť od demagógií, je to náročné, niekomu sa to darí pomalšie, niekomu rýchlejšie… aj ja som bol kedysi volič SDKU a tvrdý antikomunista a nehanbím sa za to. Mal som názory vytvorené na základe mne vtedy dostupných informácií a na základe intenzity môjho záujmu o problematiku, ktorá výrazne stúpla až po bombardovaní našich bratov v Belehrade 1999.

    • K Ugoloovmu výkladu psychopatov sa radšej veľmi neprikláňaj, ten je totiž úplne vytrhnutý z reality, presne ako predstava že vo svete bez majetku by sa psychopati nemohli realizovať. Okrem toho, je veľkým omylom zvaľovať všetko zlé na psychopatov. Psychopati tvoria iba menšiu časť ľudí, ktorí páchajú trestné činy alebo konajú protisociálne.

     Zachovanie všetkých ľudských potrieb je pre zdravý vývoj ľudskej rasy nevyhnutné, pričom majetok patrí medzi základné potreby v rámci potreby zachovania materiálnych istôt človeka či celej rodiny. Toto nesmieš nikdy prehliadať. Presne ako dnešný svet deformuje človeka, presne tak by ho deformoval aj svet bez súkromného majetku, síce v pozmenených aspektoch, ale drasticky a radikálne. Stačí si len pozrieť, čo sa napríklad stalo s našim vzťahom k pôde po zavedení JRD a ako neefektívne fungovala výroba a trh v krajinách východného bloku. Skoro nikto nemal k „spoločnému“ majetku vzťah, čo je úplne prirodzené. Následky desaťročí socialistického hospodárstva po revolúcii nezmizli, tie sú stále v nás a naďalej deformujú našu spoločnosť. A ešte dlho budú. Každá snaha o neexistenciu súkromného majetku v rámci nastolenia lepšieho sveta je vyslovená fantazmagória, toto by ľudí nútilo jedine zas do úlohy bezduchých štatistov. Na jednej strane by si síce (možno) čiastočne okresal možnosti pre uzgrupátorov moci, no na druhej strane by si tým obral na základných právach kompletnú spoločnosť… Tade cesta rozhodne nevedie. Čestnosť, morálka a majetok nie sú v rozpore, majetok sa dá získať čestne. Zakazovať ľuďom mať poctivo nadobudnutý majetok je presne taká demagógia, ako keď v Iráne chceli, aby beztak zahalené ženy nedráždili mužov a mali preto vlastné chodníky. Zvláštne, že na jednej strane ti vadia direktívy európskej únie, ale pritom by si ty sám konal neporovnateľne despotickejšie. Ak by si bol na inej strane politického spektra, Ugoloo by v tom už najskôr našiel psychopatiu.

     • Jozef – nesúhlasím. Čo je to čestne nadobuddnutý majetok? Kto o tom rozhodne, čo je čestné? Je privlastnenie si úroku čestné? Porušil Široký nejaké zákony?
      To, že medzi základné ľudské potreby patrí majetok máš odkiaľ? Kto to povedal, kedy a ako k tomu došiel?
      A príklad s JRD a štátnymi podnikmi je mimo , pretože v režime pred 1989 nebola zrušená možnosť vlastniť majetok. Bol teda dôvod ukrádať si zo spoločného a ukladať to na svoju kôpku. Začala sa tak správať „elita“ a potom to išlo smerom dole na všetky vrstvy. Vždy je elita vzorom. Ja sa zase pamätám na to, že väčšina ľudí nekradla, väčšina ľudí boli poctiví a pracovali na štátnom – teda spoločnom poctivo, napriek tomu, že bola možnosť prilepšiť si kradnutím. Keby tá možnosť nebola a teda stratil by sa motív kradnutia, tak by to vyzeralo úplne inak. Elita demoralizovala celú spoločnosť a „vylepšovali“ to aj bájky o idylickom blahobyte v USA a na západe.
      Základné ľudské potreby sú: jedlo, bývanie, láska, sex, rozmnožovanie, duševný rozvoj (nie u všetkých), zábava… Na ich uspokojovanie nepotrebujú majetok. Dá sa ešte polemizovať aj o rodine, ako základnej bunke. Z jednej strany to síce vyzerá pekne, že tato + mama + deti… Ale z druhej strany to ľudí rozdeľuje. Každý zastáva v prvom rade len záujmy svojej rodiny. Kedysi to tak nebolo a fungovalo to. Rodina nie je prirodzený útvar. Prirodzené je to, že najvýkonnejší samci plodia deti s viacerými samicami. Keby to tak ostalo, nemáme tu toľko degenerátov, ale to je už trochu iná téma, len som ti chcel trochu rozviesť tému základných ľudských potrieb. Nechcem tým samozrejme tvrdiť, že sa teraz máme všetci porozvádzať a ženy nechať rozťahovať nohy len tým geneticky najvhodnejším… Ale to, že je taká rozvodovosť, o niečom hovorí.

      Čo sa týka slovíčka „efektivita“, nechápem, prečo sa z neho robí taká modla. Je efektivita základnou ľudskou potrebou, alebo podmienkou k prežitiu, alebo k spokojnému životu? Áno, treba sa snažiť zvyšovať efektivitu v každej činnosti, ale nie za každú cenu. JRD boli určite menej efektívne, ako súkromné farmy, ale na súkromných farmách ľudia makajú ako opice na zisk majiteľa, kdežto v JRD bola relatívna pohodička. Nielen v JRD, vo väčšine štátnych podnikov. Napriek tomu sme boli schopní potravinovej sebestačnosti a priemysel takisto nešiel od 10 k 5…

     • ešte k tej efektivite – najefektívnejší sú číňania, pretože dokážu makať 14 hodín denne za jedlo. A my sme s touto efektivitou vydrbali tak, že sme stanovili clá a po ceste výrobkov z Číny k nám sa na tom nabalia ešte prepravcovia a obchodníci.
      Teraz hádam chápeš, ako som to myslel.

 8. Julo Verčík II.

  Ak sa môžem opýtať, aký vzťah existuje medzi M. Kotlebom a ĽSNS na jednej strane a SĽS a Slovenskou pospolitosťou na strane druhej? Ako sa mi zdá, dochádza medzi týmito tábormi k určitým nedorozumeniam.

 9. re: maršal Žukov 20. apríl 2014 at 18:13

  Pod pojmom čestne nadobudnutý majetok mám na mysli majetok nadobudnutý čistým spôsobom v rámci súboru celospoločenských noriem, ktoré sú všeobecne považované za hranice, po ktoré je ešte konanie všeobecne prijímané ako mravné, etické a morálne. Zákony samé o sebe zďaleka neznamenajú, že je konanie v medziach zákonov nutne aj všeobecne morálne v poriadku. Ak sú zle nastavené zákony, tak nemusíš porušiť zákon a pritom konáš amorálne. Zákonné normy a morálne normy nie sú nutne to isté.

  Vlastniť majetok patrí medzi ľudské potreby a je to tak dané tisíce rokov od dôb, keď sme pre naše prežitie začali nevyhnutne potrebovať úkryt, ošatenie, zbrane, prechovávanie zásob a nástroje. Minimálne od tých dôb sa nám vlastnenie majetku stalo evolučnou a existencionálnou nevyhnutnosťou. Pritom nehnuteľný súkromný majetok je v celej prírode všeobecne uplatňovaný ešte ďaleko skôr vo forme teritoriálnych nárokov jedincov, rodín, tlúp atď. Toto sú nespochybniteľné fakty, ktoré aj dnes môžeš vidieť všade okolo. Nedá sa hodiť evolúcia len tak za hlavu a vymyslieť si nejakú sociálnu teóriu vytrhnutú z reality a pokúšať sa ju uplatňovať. To prinesie vždy iba problémy. Na druhej strane by som ale nemal nič proti omedzeniu pôsobenia súkromného majetku v takej miere, aby sa nemohol stať pre ostatnú spoločnosť ohrozujúcim.

  Potreba rodiny je pre plnohodnotný vývoj človeka neodškriepiteľná. Bolo tomu tak po celé dejiny a bude tomu tak aj naďalej. Rodina je ten najprirodzenejší útvar, pričom pojem rodina neznamená nutne iba vzorec otec-matka-dieťa. Až padne rodina, padne aj človek – respektíve z neho zostane niečo, čo bude pripomínať človeka iba formou.

  Netvrdím že treba zvyšovať efektivitu za každú cenu. Práca by mala človeka aj baviť a mal by z nej odchádzať spokojný. No a ten príklad z JRD nie je vôbec mimo, iba si nepochopil na čo poukazujem. V čase pred vznikom JRD bola starostlivosť o polia zo strany gazdov prvotriedna a vidiecky človek bol doslova spätý so svojimi poliami. Stačilo pár desaťročí kolektívneho hospodárenia a z tohoto vzťahu nezostalo zhola nič. Družstvá tento vzťah absolútne zničili, bola to doslova genocída hodnotového rebríčka u ľudí na vidieku. Hneď ti aj rovno hovorím, že kapitalizmus ničí hodnotové rebríčky u ľudí tiež, akurát iným spôsobom. Len poukazujem na to, že komunizmus ako náhrada kapitalizmu taktiež absolútne neobstojí.

  • maršal Žukov

   ale kto a ako určí morálne normy? Pre niekoho je niečo nemorálne a pre iného je to isté už morálne. To sa ani nedá.
   NEPLEŤ spoločenský majetok so súkromným. Ja hovorím o súkromnom majektu. Územné nároky a potrebu schovať sa mali odjakživa spoločenstvá, nie jednotlivci.
   Ja som pod rodinou myslel vyslovene dnešný kresťanský model otec+matka+deti, ty to chápeš ako širší pojem – to áno, človek musí niekam patriť. Vlasť sa po rusky povie rodina…
   JRD nie je zlá myšlienka, len prostredie nebolo vhodné. Marx mal pravdu v tom, že komunizmus musí zvíťaziť na celom svete naraz. Jeho myšlienku preonačili židoboľševici a použili na zničenie Ruska.
   To, čo spôsobuje kapitalizmus, už vieme a dá sa aj celkom slušne odhadnúť, kam svet dospeje o niekoľko rokov, keď bude kapitalizmus vládnuť naďalej.
   A teraz jedna dôležitá vec: Množia sa pomýlené a manipulatívne názory, ktoré tvrdia, že to, čo je v EU, nie je žiadny kapitalizmus, ale socializmus. Bruselskí boľševici prerozdeľujú už pomaly viac ako kedysi Brežnevovci a podobné úchyloviny. Uvedenie na pravú mieru:
   Kapitalizmus = vláda kapitálu. Sloboda umožnila kapitálu akumulovať sa a získať takú moc, že nemusí podliehať zákonitostiam trhu, ale kúpi si pravidlá šité na mieru. Výsledkom je svetový korporátny fašizmus. To by sa v komunizme stať nemohlo.

   • No to je samozrejme, že sa to v absolútnom merítku nedá, však tam aj píšem o hraniciach, ktoré sú všeobecne považované za hranice, po ktoré je ešte konanie všeobecne prijímané ako mravné. Niektoré názorové prúdy sú v spoločnosti v oblasti morálky a etiky natoľko odlišné, že u nich v mnohých veciach k názorovej zhodne možno nikdy nedôjde. Ničmenej, to sa ale netýka vecí o ktorých som rozprával – v týchto veciach všeobecná názorová zhoda existuje.

    Ja si to naozaj nepletiem, len ty to nevnímaš dostatočne do hĺbky. Jednak tam spomínam celú prírodu, nie len ľudskú rasu a jednak majetok rodiny je spoločný len v rámci rodiny . Aj strom má vlastné teritoriálne nároky, aj hociktoré samostatne žijúce zviera a tak isto aj samostatne žijúci človek. Rodina má spoločný majetok len v rámci rodiny, vo vzťahu k väčšej komunite je ale tento majetok súkromný. Nepatrí totiž celej spoločnosti, ale len rodine… Taktiež v rodine samotnej nemá majetok rodiny automaticky status spoločného majetku. Niektorý majetok v rodine je v rámci rodiny zdieľaný, niektorý majetok má naopak výrazný súkromný charakter. Nezjednodušuj a ani nepodceňuj tieto väzby, v skutočnosti sú tieto väzby extrémne komplikované, vyvíjali sa tisícky rokov a zasahujú dokonca až do biologických dejov v organizme človeka.

    JRD v rámci kolektivizácie majetku bolo rozhodne katastrofou, dobrovoľné spoločné hospodárenie ale nie je dôvod odsudzovať. Existujú veľmi pekne fungujúce príklady ,napríklad v UK – spoločné pasterky mlieka, spoločné pekárne, spoločné muštárne, stroje, spojené pasienky a podobne.

    No, neviem ako to chápeš ty, ale v komunizme by bol korporatívny fašizmus už od začiatku. Ale fakt sa mi nechce rozoberať kapitalizmus kontra komunizmus, obe tieto systémy už vo svojej podstate celkom očividne nedostatočne zohľadňujú prirodzené potreby človeka. Ďaleko zaujímavejšie by možno bolo hľadať efektívnejší systém, ktorý by potreby človeka lepšie zohľadňoval.

 10. RE : maršal Žukov 21. apríl 2014 at 8:43
  ——————————————————————————
  Hovoríš:
  1.
  „……..ale kto a ako určí morálne normy? “
  Ad 1.
  No predsa väčšina spoločnosti, ktorá sa podľa nich aj automaticky ,prirodzene správa.
  A síce
  podľa toho, akí jedinci tú spoločnosť vo väčšine tvoria.Iné ľudské rasy, iné zvyky a morálne normy´, ktoré tiež podliehajú aj duchu času !
  To by nebol problém,
  pokiaľ tie mozgy nemajú biologicky-genetickú štruktúru psychopatov.

  Biologicky normálne stavaný mozog má problémy s klamaním, kradnutím,
  podvádzaním, parazitovaním ,vraždením ,atď.

  Cíti empatiu, súcit, má svedomie, ktoré ho hryzie, ak spraví
  niečo,
  čo nie je v súlade s prírodou danými, morálnymi normami,
  aj keď vie,
  že právnymi normami za to nebude potrestaný, a ani neporušil morálne normy
  tej ktorej spoločnosti.
  Predsa sa v ňom aj tak niečo nepríjemné podvedome ozve.

  Prečo napr. ca 4000 US vojakov po návrate z Iraku spáchalo samovraždu ? !!!

  Pretože, za tie neľudské , zverské svinstvá, ktoré tam popáchali,
  (zjavne pod vplyvom drogy, nariadenej psychopatmi),
  po jej vyprchaní pocítili taký pocit viny,
  že to ich svedomie neunieslo !
  To
  sú tie MORÁLNE normy, ktorých základ je prírodou normálne stavanému mozgu prirodzene-biologicko-geneticky daný !
  Ak teda
  spoločnosť tvoria jedineci prevažne s rovnakou, alebo podobne
  biologicko- geneticky danou štruktúrou mozgu,
  vytvoria si
  morálne-spoločenské normy, ktoré bazírujú prevažne, resp.v podstate
  korešpondujú
  s ich prírodou danými pocitmi a prirodzenými potrebami !!!

  A tí, ktorých mozgy sú stavané odlišne, teda menej ušľachtilé hominidné druhy,
  ale hlavne PSYCHOPATI, jedno či primárni, alebo sekundárni,
  keďže
  sú v menšine, musia prijať -akceptovať, spoločenské normy,
  podľa ktorých
  sa správa väčšina, ak chcú s ňou v súlade spolunažívať !!!

  Napríklad rôzni Aziati, Cigáni, atď., ktorí sa natlačili do stredoeuropskej civilizačnej kultúry,
  musia sa jej morálnym normám vo verejnom živote prispôsobiť !!!

  Ak nie dobrovoľne, musia byť k tomu právnymi normami tej ktorej spoločnosti donútení,
  alebo
  musia si nájsť iné životné priestory, kde si môžu žiť podľa svojich predstáv
  a noriem ich odlišne stavaných mozgov !!!

  Lenže, „chudáčikovia,“na kom budú potom parazitovať, keď podľa neurológov je
  parazitizmus predsa ich životná stratégia !!!
  ———————————————————————————————

  2. hovoríš:
  „Sloboda umožnila kapitálu akumulovať sa a získať takú moc, že nemusí podliehať zákonitostiam trhu, ale kúpi si pravidlá šité na mieru. “

  Ad 2.
  V zdravom konkurenčnom trhovom prostredí kapitalizmu, si žiadnou kúpenou mocou
  nemôže kapitál dovoliť nepodliehať zákonitostiam trhu, ktorého pánom je prioritne zákazník !
  Ako ho kúpiš, aby si kúpil napr.niečo čo nepotrebuje ?

  Kto to ale v kapitalizme umožňuje, to sú socialisticko-komunistické rovnostárske spôsoby,
  ktoré
  trhové prostredie socialisticky DEFORMUJÚ !!! Napríklad tak, že tým, ktorí by sa prirodzene na trhu neudržali,
  teda rôznym „vyvoleným“ NESCHOPÁKOM, pomáhajú tzv.“Eurofondami“,
  alebo štátnymi subvenciami,
  nepotrebými štátnymi zákazkami a pod.

  Alebo, priamo otvorenou socializáciou strát, ako napr. tzv.“Eurovalom“,
  ktorým
  sa STRATY súkromných bánk komunisticky EU Mafiou zoštátnia,
  ale
  ich ZISKY zostávajú naďalej kapitalisticko-súkromné.
  Takýmito spôsobmi je trhové hospodárstvo absolútne DEFORMOVANÉ !!!
  Že
  si to môžu dovoliť, nad tým už normálne stavaný mozog Homo Sapiensa
  zostane stáť !
  A je naozaj smutné, že jediný kto sa proti tomu aktívne z politikov postavil,
  bol Sulík s jeho „družinou“!!!
  Ostatní,
  ako také poslušné OVCE, sklapli uši a poslúchli príkaz globalizovanej Mafie psychopatov !!! Takých môžu voliť naozaj len oVčania :-))
  Sulíkov čin
  síce na prvý pohľad na veci nič nezmenil, psychopati si aj tak presadili svoj megapodvod-Euroval,
  ale…..
  na „druhý pohľad“ jeho čin spôsobil viac akoby sa zdalo.
  Rozbúril totiž
  hľadinu poslušnosti nie len v Nemecku, ale v celej EU.
  Pozvali ho do nemeckej televízie,
  kde si ekonomicky fundovane ,nebojácne obhajoval svoj postoj
  voči
  komunistickej, nevzdelanej psycho-kreatúre, predsedovi EU parlamentu Schulzovi.
  Nemecké publikum to obrovsky žralo, verejne to ocenil v EU parlamente
  aj napr. taký Nigel Farage, šéf anglickej strany UKIP, a mnohí iní.
  Ale hlavne,
  dodal tým odvahy aj nemeckej elite, ktorá si potom založila stranu AfD (Alternative für Deutschland)
  a Sulíka pozvali aj na rečnenie v ich predvolebnej kampani. Dobre že žil v Nemecku a vie nemecky.
  Kotleba, hoci ho považujem za veľmi super správneho, je bohužiaľ na medzinárodnej scéne nikto.
  Mal by sa spojiť so Sulíkom, čo by bolo asi nad ich sily, pretože dvaja kohúti
  na jednom smetisku sa neznesú :-))

  No, vrátim sa k pôvodnej téme.
  Toto,
  čo zažívame, nie je kapitalizmus vo svojej podstate,
  ale
  KOMUNIZMUS , ktorý praktizuje globalizovaná Mafia PSYCHOPATOV
  s gypsovými hlavami,
  pod
  faľošnou vlajkou (ako to väčšinou robia), zvanou „Kapitalizmus“.

  Presne tak , ako to bolo aj so Socializmom, ktorý vlastne v realite nikdy socializmom nebol.
  Bola to diktatúra , ale nie proletariátu, ako sa to snažili naivnej mase nahovoriť, ale
  bola to diktatúra psychopatických IDIOTOV, s gypsovými kotrbami, neschopných
  eficientne a efektívne riadiť štát v prospech celku.
  Prospech z toho
  mali hlavne, resp.jedine psychopatickí paraziti a ich bezcharakterní prisluhovači !!!

  Takže, nepleťme si pojmy s dojmami, milý „maršal“ :-))

  A analogicky, ibaže v modrej EU farbe, to beží naďalej, pokiaľ sa necháme týmito
  psychopatickými Nandertálcami manipulovať a oblbovať !!!

  A ak hovoríš, že
  „Výsledkom je svetový korporátny fašizmus. To by sa v komunizme stať nemohlo.“,
  ja
  zase tvrdím, že práve socialisticko-komunistické metódy inštitúcie-EU,
  slúžiacej
  globalizovanej Mafii psychopatov, sú hlavnou príčinou tohto neduhu,
  ktorý nazývaš „korporátnym fašizmom“ !

  A
  zjavne podobne to vidí aj kandidát na europoslanca Marián Magát,
  keď
  hovorí, že EÚ je komunistické zriadenie !!!

  • ajajaj Ugoloo, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie!
   Správne delíš ľudí na psychopatov a zdravých. Nezabúdaj ale na to, že medzi podnikateľmi je veľmi málo zdravých ľudí, aký bol napríklad Tomáš Baťa. Jednou zo základných čŕt psychopata je vytrvalá a neúnavná snaha honobiť majetok s jediným cieľom – získať moc. A toto najlepšie umožňuje kapitalistické zriadenie, kde nie je žiadne obedzenie ohľadom výšky nahonobeného majetku. Pozri sa na Billa Gatesa, ukážkového psychopata. A čo taký FED? Sú to komunisti? Nie! Sú to súkromní bankári a ich moc nemá s komunizmom nič spoločné. Psychopat zo začiatku bohatne zákonne, potom spôsobmi na hrane zákona a morálky – nekalá súťaž, vyhrážanie sa konkurencii a jej skupovanie… dosiahne postavenie, po ktorom túži. Práve toto je to, o čom hovorím, že komunizmus neumožňuje.
   Musíš si toto usporiadať a potom môžeš ísť ďalej. Nechápem, ako si mohol dôjsť k takým záverom, ako si písal vyššie, prekvapil si ma.

  • EU nie je komunistický systém!!!!!!!
   EU je korporátny fašizmus!!!! Totálna moc kapitálu. Slovo kapitalizmus je odvodené od slova kapitál. Komunizmus od slova komúna. S týmto slovom systém EU nemá absolútne nič spoločné!!!! Zabudni na pokrivené pojmy naočkované korporátnymi médiami a uvažuj nad reálnym obsahom každého slova. Prečítaj si Marxov vedecký komunizmus a porovnaj, čo to má spoločné s terajším korporátnym fašizmom.

 11. „Kedysi veľké národy sú teraz mŕtve a ľahko sa nimi manipuluje, pretože si nie sú vedomí svojej niekdajšej veľkosti a slávy.“ ..zaujímavé je, že najväčšie činy vykonali národy v čase, keď ešte žiadnu niekdajšiu slávu nemali.. práve vedomosť takejto slávy ich dnes robí pasívnymi (samozrejme ak nerátame za veľký čin konanie Nemecka 1933 – 45, postavené na vykonštruovanej a dezinterpretovanej mytológii).

Leave a Reply