Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izrael plánuje zákon proti organizáciám kritizujúcim vládu

Izrael plánuje zákon proti organizáciám kritizujúcim vládu

Obr.: Izraelská ministerka spravodlivosti Schaked: „Nielen pušky sú zbrane“

26. december 2015 – Pripomína to Rusko: Izraelská vláda chce prijať zákon proti mimovládnym organizáciám (MVO), ktoré sú financované zo zahraničia. Už v nedeľu má tento zákon prejsť kabinetom. Spolková vláda v Berlíne sa podľa informácií SPIEGEL-ONLINE pokúša intervenovať.

Pravicovo konzervatívna vláda v Izraeli chce predložiť Parlamentu zákon, ktorý by mohol výrazne obmedziť prácu MVO kritizujúcim vládu. Zákon predpokladá istý druh označovacej povinnosti pre mimovládne organizácie, ktoré sú financované prevažne zo zahraničných štátov. Už túto nedeľu má kabinet rozhodnúť o tom, či tento sporný zákon má byť predložený Knessetu, informuje izraelský denník „Haaretz“.

Tento zákon, vypracovaný ministerkou spravodlivosti Ajelet Schaked, predpisuje podľa „Haaretz“ postihnutým organizáciám, aby svoje financovanie mimoriadne zvýraznili. Tieto musia :

• na všetkých svojich publikáciách označiť a pritom menovať aj konkrétnych sponzorov
• v písomnom styku s poslancami týchto uvádzať
• aj v ústnych diskusiách s úradníkmi musia zástupcovia týchto organizácií výslovne upozorňovať úradníkov na svoje financovanie
• naviac sú povinní, pri zodpovedajúcich rozhovoroch nosiť špeciálne menovky

Pri previneniach proti tomu hrozí peňažná pokuta v prepočte cca 7 500 dolárov.

Tieto predpisy majú platiť len pre financovanie zo strany zahraničných vlád, pričom text zákona necháva priestor pre rôzny výklad. Tak je celkom mysliteľné, že podpora zo strany verejne podporovaných nemeckých nadácií tak isto pod to spadá – ako aj globálne pôsobiace organizácie, ktoré pri svojej činnosti spolupracujú s Ministerstvom pre rozvojovú pomoc v chudobných krajinách.

„Myšlienky z jedovej kuchyne demokratúry v Rusku“

De facto tento zákon podľa „Haaretz“ postihne predovšetkým organizácie z ľavého a z občianskeho spektra. Hoci politicky napravo orientované izraelské MVO dostávajú tiež dary zo zahraničia – avšak zväčša od bohatých súkromných osôb, napr. evanjelických konzervatívcov v USA, ktorých politická agenda vykazuje úzke paralely k izraelskej pravici. Tieto organizácie nie sú zaviazané k označovaniu sa.

Predseda nemecko-izraelskej parlamentnej skupiny, Volker Beck od Zelených, ostro kritizuje tento zámer. Pripomína zákony proti MVO financovaným zo zahraničia, ktoré boli zavedené od roku 2012 v Rusku a od tej doby sprísnené. „Izraelská demokracia – jediná demokracia na Blízkom Východe – snaď nechce mať nič dočinenia s myšlienkami z jedovej kuchyne demokratúry v Rusku“, povedal Beck pre SPIEGEL ONLINE.

Aj Spolková vláda sa pokúša, podľa informácií zo SPIEGEL ONLINE, vplývať na izraelskú vládu. Z vládnych kruhov sa tvrdí, že v tejto veci je aj v dnešnú sobotu v kontakte s izraelskou vládou. Pozícia Spolkovej vlády je izraelskej vláde „známa“.

„Aj klamlivé príbehy môžu byť zbraňou“

Skutočne silne pripomínajú odôvodnenia izraelskej ministerky spravodlivosti pre nutnosť zákona o MVO tie ruské spred troch rokov: zahraničným štátom má byť zabránené, vyvíjať vplyv na vnútornú politiku Izraela, povedala ministerka Schaked, ktorá patrí nacionálne-religióznej strane „Židovský domov“.

„Nielen pušky a meče sú zbrane“, povedala Schaked. „Aj jeden hojne financovaný lživý príbeh o nevinných ľuďoch, ktorí sú masakrovaní guľometmi, môže byť zbraňou. Alebo celosvetovo povšimnutiahodné príbehy MVO, ktoré sa vydávajú za zástancov záujmov Izraela, v skutočnosti ale sú financované cudzími štátmi a využívané pre ich vlastnú agendu.“

V horúcej vnútropolitickej atmosfére Izraela sa často ľudsko-právnym organizáciám predhadzuje, že fungujú ako agenti zahraničia. Pred týždňom bolo zverejnené na YouTube video ultranacionalistického hnutia Imtirtzu furore. V ňom boli prezentovaní zástupcovia ľavicových MVO a ľudskoprávni aktivisti menami a fotografiami ako na zatykači – nezakrytá výzva k násiliu. Volker Beck napomínal pred týmto pozadím: „Izraelská vláda by sa mala všetkému vyhnúť, aby sa nezvulgarizovala takýmito kampaňami.“

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Spiegel

O ::prop

2 komentáre

 1. Vazeny pan Sitra Ahra
  Kedze tu sa stranky menia prilis rychlo nemam vzdy cas reagovat na vase prispevky. Vdaka za vysvetlenie ohladne bank. Co ma vsak zaujima teraz. Je burza, stock market, shareholders, cize podielnici na burze. Ako toto vsetko vzniklo? Ake je toho pozadie a ciele? Ako je mozne ze behom 24 hodinoveho dna sa ceny vsetkeho menia kazdu minute, aj ked len o niekolko centov? Kto to vsetko staci sledovat? A najma ake su priciny tej neustalej zmeny cien na burze? To plati aj o menach roznych krajin a ich pomeroch jednej k druhej. Napriklad dneska rano cena Australskeho dolara voci Americkemu dolaru bola 71,7 cenov, ale o dve hodiny neskor uz 77,5 centov. Ako je mozna taka neustala a rychla zmena kurzov, kto je vsetko za tym? A preco? Ake mnozstvo ludi musi byt do tohoto zapletene? zaujalo ma to aj koli tomu ze vcera na spravach skrachovala na burze doteraz uspesna Australska firma Dick Smith Electronics, ktora zamestnavala v Australii a na Novom Zealande az 3000 ludi.

  S pozdravom

  J Kazok

  • p.Kazok, pokúsim sa zodpovedať Vaše otázky pokiaľ možno v krátkosti. Nie sú to žiadne záhady i keď väčšina ľudstva si myslí, že je to komplikpvaná záležitosť. Naopak, vôbec nie. Pri správnom vysvetlení to je dosť ľahko pochopiteľné. Nie je to krátke, ale ani nie mocdlhé a myslím, že dosť dostačujúce. Ale keby bol záujem, môžeme pokračovať.

   Vaša otázka:
   “Ako je mozna taka neustala a rychla zmena kurzov, kto je vsetko za tym? A preco”?
   Viete prečo sa tak isto mení cena zlata vo svete, skro každý deň? Lebo jeden žid sedí v New Yorku, druhý v Londýne, trtí v Paríži a ešte nejaký jeden-dvaja niekde inde (možno v Ríme a Tel Avive, presne ako to urobil dávno starý Rotschild, že takto rozposlal svojich synov), denne si zatelefonujú a dohodnú sa; aká bude dnes cena zlata? Samozrejme, môžu to robiť, však je ich! A tak isto to je s kapitálom. Nejde tu o nič, pán Kazok, ako o zisky! Že skrachovala austrálska prosperujúca firma Dick Smith Electronics? Nemajte obavy, je k tomu dôvod. Na bankrupcii sa zarába. Bankrupcia sa vyhlási, aby firma nemusla zaplatiť dlhy na daniach a prípadne dlhy na platoch zamestnancom, ponúknu im polovicu toho, čo im dlžia a firma sa za krátku dobu vynorí pod iným menom. Že akcie na burzách klesnú z jedného dňa na druhý? To preto, lebo keď klesnú, o čo sa samozrejme postaráme my, my ich skúpime, potom ich zase zdvihneme a predáme s obrovskými ziskami? Vy ste to Jaruj nevedel? Viete že americký (pôvidne ruský) žid, Ivan Boeski, dostal za posobné machinácie pokutu 500 miliónov dolárov? Viete čo povedal so stoickým kľudom? O.K!

   Prečítajte si, čo píše Charles Fourier,
   francúzsky sicialista (1772-1837).
   Jeho názor na židovský ethos ovlivňujúci sociálnych reformátorov vo všetkých európskych krajinách:
   “Judáš Iškariotský pride do Francúzska s kapitálom 100.000 frankov, ktoré zarobil na jeho prvom bankrote…
   A ľudia kričia – že je to až radosť počúvať – “Nech žije kompetícia, nech žijú židia, nech žje filozófia (?) a bratstvo” a žid využíva toto bláznenie, aby bol tolerovaný, ale spolupracuje len so židmi. Títo vagabundi, bez príslušnosti, sú tajným nepriateľom všetkých národov”.
   (Heer; “Europe, Mother of Revolutions” p.87)

   Je to napísané v populárnych prácach o bankovníctve:
   “Bankár je ’díler’ v kapitále, alebo správnejšie, ‘díler’ s peniazmi.
   Je medzičlánkom medzi požičiavateľom a požičiavajúcim. Požičia si od jednej stránky a požičiia druhej; a rozdiel v dohode, medzi tým za čo si požičia a tým čo požičia zakazníkovi, je jeho zisk”.

   Toto je, čo si všeobecne, neinformovaní občania myslia, že to tak funguje.
   Samozrejme to je kolosálne klamstvo, lebo:
   • Žiadna banka nepožičiava peniaze, ktoré si do nej ľudia uložia
   • Keď banka požičia peniaze, vytvára ich z ‘ničoho’
   • Bankové pôžičky sú jednoducho záznamy do kolónky “kredit”(to XY) v počítači

   V knihe “The Red Dragon” vydanej v roku 1889, autor L.B. Woolfolk vyjadruje názor, že britský (a americký) imperializmus vznikol z potreby židdovských bankárov a ich gentílnych spojencov premeniť peniaze, ktoré môžu vytvoriť z ničoho (vďaka ich kontrole úverov) na skutočné bohatstvo (vlastníctvo sveta).
   L.B. Woolfolk bol americký baptistický kazateľ, ktorý sledoval machinácie bankového kartelu po dobu desaťročí po Občianskej vojne. Jeho predpoklady si potvrdil spojením sa s členmi tohoto kartelu počas svojich návštev v Londýne. Hovorí, že “Veľký Červený Dragon” je symbolom “Londýnskej Peňažnej moci Žida”.
   Kniha potvrdzuje predpoklady, že ‘židovská konšpirácia je britský imperializmus’.

   Keď sa bankári v roku 1694 trikom zmocnili úverového monopolu v Anglii, vytvorili monštrum ktoré uchvátilo humanitu. Londýnsky bankový kartel doslovne pohltil celú planétu a nebude spokojný pokiaľ nebude všetko vlastniť a nezotročí ľudstvo, mentálne a duchovne, ak nie aj fyzicky.
   Toto v kocke je Nový Svetový Poriadok.
   “Imperializmus Kapitálu – píše Dr. Henry Makow, kanadský žurnalista – je spojovací uzol kapitalistických Židov, všetkých do jedného, ktorých hlavné vedenie je “Money Quarter of London”, (Peňažná Štvrť Londýna), na Threadneedle ulici, Lombard, a iné ulice v tom okolí, kde bankéri majú svoje obydlia. Títo Židia kapitalisti s úspechom zcentralizovali vo svojich rukách priemysel a obchod
   tejto zeme. Vlastnia skoro celý svetový dlh, dlžoby národov, štátov, krajín, municipalít, korporácií a jednotlivcov, navŕšené v celkovej sume, ako sa odhaduje, na osemdesiat milliard dolárov, na ktoré dosahujú ročný úrok cca. štyri miliardy dolárov. Vlastnia manufaktúry, loďstvo, dopravu a obchod celého sveta. Dosiahli kontrolu priemyslu a ekonómie celej zemegule a rapídne centralizujú vo svojich rukách celý obchod. Držia vo vlastníctve všetky nitky profesií a obchodu všetkých druhov a regulujú všetky ceny ich vlastnými arbitrárnymi metódami. Táto Peňažná Moc tejto Peňažnej Štvrte Londýna je jediný obrovský prominentný Imperializmus existujúci na tejto zemeguli”.
   “V obchodných krízach, často vznikajúcich a vždy nimi manipulovaných, dokážu systematicky zničiť konkurujúce firmy, odkúpiť ich, orabovať a splundrovať minoritných akcionárov; pokiaĺ v konečnej faze títo organizovaní kapitalisti dostanú do svojich rúk – a veľmi lacno – celú, alebo väčšiu časť akcií rozličných podnikov, manufaktúry, komercie a dopravy. Takto zaviedli system a umenie rozdrviť konkurujúce firmy a zmraziť minoritných akcionárov.

   KONTROLA SYSTÉMOM ÚŽERY
   Štyridsať pät percent akcií všetkých korporácií v Amerike je držaných v bezpečnosti (trust) v bankových bezpečnostných areáloch. Banky určujú podľa týchto akcií voľby riaditeľov korporácií. Riaditelia ‘poradia’ korporáciám koho podporovať a dať mu finančnú podporu (grant).

   • Týmto spôsobom banky kontrolujú:
   Národné media: Každá televízna stanica, novinové vydavateľstvo alebo radiová stanica, ktoré majú neisté akcie, sú určite kontrolované. Podívať sa do televízie je ako vidieť do duše jej prevádzateľa.
   • Menšie media: Ak lokálne radio, TV alebo noviny podporujú záujmy banky, dostanú reklamu. Keď táto reklama je im odmietnutá, sú vytlačení von z biznisu. Malé media musia byť tiež liberálne. A tak ďalej a tak ďalej….
   • Iné národy: “Dlžník je služobníkom požičiavateľovi”. Väčšina národov sveta je dlžníkom bánkám. Ako dôsledok, väčšina národov sveta sú služobníkmi systému amerických bánk, známy ako ‘10 za 11’ a budú robiť čo im je nariadené

   Tu to teda máme! Médiá, politika, výchova, polícia a iné národy. Celá pozemská AUTORITA je v rukách tých, ktorí vládnu svetovým fnančným systémom. Nemôžeme sa obrátiť na nikoho z vyššie uvedených o pomoc.

   Princíp Akciovej spoločnosti (Join Stock):
   Organizácia v ktorej identita skutočných riaditeľov nikdy nie je verejnosti známa.
   To znamená “Tajná Vláda” (Secret Government).

   Komerčná hra medzinárodných bankárov je hra, ktorú môžu vyhrať len ONI. Bankári nemôžu prehrať, oni prinútili hrať každého a prinútili každého do dlžôb, z ktorých nemôžeme uniknúť. Vlastnia všetky prostriedky médií, vlády, školstvo, náboženstvo, jednoducho všetko a ak máte rodný list, vlastnia aj vás. Kontrolujú každú transakciu, kontrolujú čo sa deje vo svete, kontrolujú dokonca aj tie bábky, ktoré svet obviňuje za terror a hrozbu vojny – US prezidentov.. Páčia sa vám výsledky tejto kontroly? Máte radosť z tejto hry? Jediný spôsob ako vyhrať túto hru, je nehrať. Dostali nás do nej trikom, pre ich zisky.
   Nie je niečo iné, čo by sme robili radšej?

   Nakoniec si pripomeňme, dnes už slávne slová Amschela Meyera, alias Rotscholda:
   “Nechajte ma vydávať a kontrolovať peniaze Národa a mňa nezaujíma kdo vydáva jeho zákony”.

Leave a Reply