Domov / Hlavná strana / Komentáre / Izrael a Nemecko: Zneužívané vzťahy

Izrael a Nemecko: Zneužívané vzťahy

Poznámky izraelskej hovorkyne odhaľujú zneužívanie.

Izraelský denník Ha’aretz publikoval 25. júna ohromujúci príbeh odhaľujúci nehanebnú manipuláciu zo strany židovského teroristického štátu voči Nemecku vo svoj vlastný prospech. A práve tak, ako týrané dieťa plače „Prosím, už ma nebi“, tak nemecká vláda naivne verí, že môže zastaviť finančné vydieranie a kultúrne znásilňovanie svojich občanov tým, že sa poddá každej požiadavke zo strany Izraela a svetového sionizmu na desiatky miliárd dolárov vo forme zbraní a nikdy nekončiacich „vojnových reparácií“. To všetko za oslavných chorálov víťazov Druhej svetovej vojny na tému „nacizmus“ a „holokaust“.

Bývalé Západné Nemecko a Izrael nadviazali plné diplomatické styky pred 50 rokmi – 12. mája 1965. Vo svetle spomienok na túto významnú udalosť sa konal aj tlačový brífing pre izraelských novinárov na izraelskom veľvyslanectve v Berlíne. Počas brífingu hovorkyňa veľvyslanectva Adi Farjon robila poznámky – podľa všetkého v hebrejčine – ktoré novinármi otriasli.

Podľa nemenovanej novinárky: „Všetci sme boli šokovaní… Hovorkyňa jasne povedala, že je v izraelskom záujme uchovať nemecký pocit viny [o údajnom nacistickom „spracovaní“ Židov]. Dokonca povedala, že bez toho by sme boli pre nich iba ďalšou nezaujímavou krajinou.

Ha’aretz napísal, že aj ďalší prítomní potvrdili tieto vyjadrenia a niektorí potvrdili aj prítomnosť izraelského veľvyslanca Jakova Hadas-Handelsmana počas určitej doby.

Ďalší mediálny zástupca dodáva: „Bolo to tak trápne. Nemohli sme uveriť vlastným ušiam. Sedíme tam, jeme arašidy… a zamestnanec veľvyslanectva nám hovorí, že pracujú na zachovaní nemeckého pocitu viny a že Izrael nemá záujem na normalizácii vzťahov medzi oboma krajinami.“

Keď na hovorkyňu prišli otázky na túto tému, Farjonová uviedla: „Nespomínam si, že som niečo také povedala.“ Nasledovali ďalšie výhovorky: „Spôsob, akým hovoríme s izraelskými novinármi, je mierne odlišný. Tieto veci nie sú určené pre verejnosť.“ Samozrejme. Ale je tiež zrejmé, že „chucpe“ pani Farjonovej bolo príliš aj na jej krajanov, ktorí usúdili, že jej poznámky sú natoľko dôležité, aby boli zverejnené. Poznamenávam, že Farjonová nepoprela uvedené vyjadrenia.

Izraelské ministerstvo zahraničia v Jeruzaleme taktiež nepoprelo tieto vyjadrenia, ale namiesto toho sa snažilo démonizovať novinárov, ktorí ich zverejnili. Ich slová označili za „vytrhnuté zo širšieho kontextu“ a skreslené „spôsobom, ktorý mení ich význam“. Áno, naozaj. Viacerí sebanenávidiaci izraelskí novinári sa zrejme sprisahali s cieľom tajne prekrútiť slová nevinnej tlačovej hovorkyne a zdiskreditovania vlády vlastného štátu.

Nanešťastie, existuje mnoho Nemcov a Američanov, najmä spomedzi politikov, ktorí majú tituly z idiokracie a rozhodnú sa veriť tomuto úbohému zastieraniu nežiadúcej pravdy izraelskými diplomatmi. Že izraelská vláda hrubo vykorisťuje desiatky miliónov Nemcov dobrej vôle pre finančný a politický zisk – to nesmie vyjsť najavo. Inak by sa muselo riešiť jasné sionistické zneužívanie Nemcov a iných nežidov. Izraelčania by museli priznať svoje patologické správanie a museli by sa začať chovať ako emocionálne dospelí.

Ku všeobecnému znechuteniu sú to práve vládcovia Nemecka, Izraela, Spojených štátov, Veľkej Británie a ďalších, ktorí dávajú prednosť tomuto podvodnému vzťahu. Ale sú to práve priemerní občania, ktorí trpia výslednými vojnami, daňami a utrpením, ktoré z tohto chorého vzťahu vznikajú.

A podľa pravej psychotickej formy sa izraelská vláda usiluje o posilnenie zovretia svojej nemeckej obete. Deje sa tak, pretože mnoho Nemcov – a dokonca aj nemecká vláda – stále viac poukazuje na pokračujúcu izraelskú genocídu páchanú na takmer bezbranných arabských kresťanoch a moslimoch v Gaze a na zvyšku „Palestínskeho archipelága“. Radšej, než aby sa správali k Palestíncom ako k ľuďom, zvýšia represie, zatiaľ čo svetu hovoria: „Tu nie je nič k videniu. Je to ich chyba.“

Ďalším dôvodom, prečo Izrael drží Nemecko ako rukojemníka, je, že rovnako ako USA sú aj národy strednej Európy obrovskou dojnou kravou pre Židov. Keď v roku 1950 nemecký kancelár Konrád Adenauer naivne ponúkol izraelskému premiérovi Davidovi Ben Gurion v tej dobe astronomickú čiastku viac než 3 miliardy mariek ako „reparácie“ pre Izrael, bolo dohodnuté, že ide o konečnú sumu.

Ale Izraelčania – ktorých motto je „Nikdy neodpustíme! Nikdy nezabudneme!“ – si neskôr pridali aj „Nikdy nebudeme mať dosť!“. Odvtedy Nemci vyplatili desiatky miliárd dolárov v hotovosti, nesplatených úveroch a vojenskom materiáli pre Izrael, ako nikdy nekončiace „reparácie“, za údajný „holokaust“.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Autor: Ronald L. Ray, AFP

O ::prop

14 komentárov

 1. židia nikdy nebudu máť dosť.

 2. http://snn.sk/news/ohlasovanie-konca-studenej-vojny-bolo-skor-zelanim-ako-skutocnostou/
  nemci vykoristuju europske narody na vychod od ich hranice a vzdy tak robili.

 3. Doporučujem si prečítať knihu “Desať rokov v Sloveneskej Politike”, od Dr. jána Balku, (myslím bývalý “sekčný šéf’ na min. hospodárstva Slovenskej Republiky). Má tam zaujímavú zmienku o tom, ako Nemecko, i keď nemali sami pre svoj národ, presne plnili svoje záväzky v dodávkach Slovensku. A to bolo v strašnej vojne, ktorú bojovali nie len za seba, ale celú Európu, ak nie za celý svet!

 4. Vazeny pan Sitra Ahra

  Trosku som to prehnal, myslim tym terajsie Nemecko po roku 1989. Co sa tyka Nemecka fatalnu chybu spravili ked nepomohli Burskym republikam proti Angicanom, celou silo Nemeckeho cisarstva, ved Anglicko pouzilo na potlacenie Burskych republic vsetku svoju imperialnu moc: vojska Kanady, Australie, Noveho Zelandu aj Indie. To sa potom vypomstilo ani nie o 15 rokov po prehratej I svetovej vojne. Myslim ze pad Burskych republic zacal tuto dominanciu anglosasov. Neviem, len mi to tak vychadza. Keby s pomocou Nemcov Burske republiky vyhrali a porazili Anglicko, mozno by ani nedoslo k 1 sv.vojne. Ktovie? Preco Hitler zacinal dve fronty? Mal sa sustredit na porazenie Anglicanov, to mal byt jeho prvy ciel, takto to zbabral.

  • Musim Vas pochvalit tri krat. Za to ospravedlnenie, za konecne vlstne nazory a nie odkazy, za poslednu vetu. Moja rec kamo,☺

 5. p. Kazok, súhlasím s Vani, ale musíme si v prvom rade uvedomiť, že Hitler bol vysoko slušný jedinec a myslel si, že aj reálny človek. To však na prasce neplatilo.
  Francúzov, ktorí Nemecku vypovedali (nechtiac) vojnu, mal na hlavu porazených. Čo urobil? Obsadil len cestu ku kanálu a celú Franciu ponechal Francúzom na čelel s Petainom! Dokoca bol tak ohľaduplný, že sa ich válečného loďstva ani nedotkol s tým, že Francia nebola na mori porazená!!! Rozflákali im ju celú Angličania, aby ju vraj Hitler nemohol použť.
  Angličania boli porazení na hlavu v belgickom Dunkirku. Nechal ic odísť – okolo 320 tisíc vojakov! Zanechali tam nesmiene straty. A le pre židovské banky, čím väčšie straty, tým väčšia výroba a dopyt o financie!
  Anglia už tam mala po vojne!
  A nemeckí generáli sa len divili nad týmto rozhodnutím a aj tušili, že to je začtok konca.

  Göring mu povedal, aby dal svolenie, že ich tam vyničí letectvom. Hitler odmietol. Jednoducho nemohol vo svojej ohľaduplnosti a ľudskosti, vyzabíjať 320 tisíc ľudí. On bol človek, nie vrah ako Churchill a chcel im zase ukázať, ako mnohokrát predtým, že s Angliou nechce žiadnu vojnu.
  Čo urobil Churchill, to vieme – znovu ich vyzbrojil a poslal zabijákov zpät, lebo pre nich, aj tak nemali v tej ich “demokracii” zamestnanie. To nebolo, ako aj Američania, vojsko, to boli žoldnieri, najatí vrahovia.

  A Hitler, dúfajúc, že im dal ponaučenie, zautočil nie na ruslý národ, ale na moskovskú židovskú sabranku, ktorá ten národ zotročila, čo chystali aj pre celú Európpu, ak nie svet. Čo sa aj stalo v pol Európe a v bilónovej Číne.
  A zatiaľ, sú naďalej úspešní!

 6. Toľko „renomovaných“analytikov histórie sem prispieva,
  až mi je to divnô. Jeden vie, čo si v danom čase myslel Hitler, druhý má
  patent na jediné správne stratégie víťazstva vo vojne, no geniálny to spolok.

  • Milá pani Anička. Každý si sem píše svoj názor a to, že nie je totožný s názormi Vašich „guru historikov“, je predsa prirodzené, veď nemôžu mať všetci rovnaký pohľad…či???…prepáčte zabudol som, mali by mať.
   Lepší takýto spolok, ako ostnatým drôtom obohnaný košiar, napustený jediným správnym názorom.

  • Slovaci by chceli aby Slovensko prosperovalo. Len nechcu pre to vobec nic spravit. Len sa tak viest . Potom sa divia ze je vsetko po starom. Ale ako vravia Rusi, po starych cestach sa nova put spravit neda.
   A Vy pani Anna idete este dalej. Vas hneva uz len pomyslenie na nove .

  • Ano Anna, suhlasim, „genialny to spolok“… Esteze ste tu prisla Vy a priniesla zavan starej dobrej (pod)priemernosti, ktora nevybocuje, nevymyka sa a nekazi kontury zauzivanej a odsuhlasenej normalnosti a spravnosti… A samozrejme – tej jedinej pravdivej verzie hisTory(e) odobrenej tymi (s)pravnymi analytikmi s peciatkou „renom(in)ovany“…

 7. Drahá pani, ja som nenapísal, čo si Hitler myslel, ale v čo dúfal, keď z Dunkirku vypustil 320 tisíc angličanov, a francúzov, ktorých tam angličania nechali (doslovne san a nich vys…), poslal domov. Prvý, kdo vlastne kapituloval v mene Dunkirku, bol francúzsky dôstojník s rukami hore…
  Ale keď ste Vy taka dobrá v histórii tej doby, napíšte nám Vy, ako to bolo, kedy to bolo (dátum), ktorí nemeckí generáli tam boli porítomní a prípadne straty angličanov, čo všetko tam ‘zabudli’, keď utekali až im päty do riti brnkali…
  My nie sme zvedaví na hlúpe kritiky, ktoré nám nič nepovdia, ale na prínosy a obohatenie našich vedomostí….

 8. Je podivné, že popri tom, ako chazari vyťahujú pri každej príležitosti tzv. holokaust a antisemitizmus, nikto v OSN ešte nenavrhol deklaráciu práv semitských národov, kde by sa raz a navždy dalo chazarom na známosť, že nepatria medzi semitské národy a semitov z nich nespraví ani to, že sa v rozpore s medzinárodným právom a proti vôli Palestíncov nahrnuli do Palestíny a vyvražďujú skutočne a reálne semitský národ Palestíncov. A teda, že chazari nemajú právo oháňať sa antisemitizmom.

Leave a Reply