Domov / Hlavná strana / Komentáre / Holanďania urobili to, čo Nemci nemôžu

Holanďania urobili to, čo Nemci nemôžu

NiederlandeGold2Foto: Transport zlata cestou na A9 z námorného prístavu Den Helder do Amsterdamu

Holandská Centrálna banka v tajnosti dopravila veľký diel zlatých zásob z New Yorku do Amsterdamu. Celkovo bolo 122,5 tony zlata v hodnote cca 5 miliárd dolárov počas vojenskej operácie dopravených loďami do Holandska. Podľa vyhlásenia Centrálnej banky z 21. novembra bolo rozhodnuté rozdeliť zlaté rezervy vyrovnanejšie na viacero skladovacích miest. Doteraz bolo len 11 percent v Amsterdame, 51 percent vo FED v New Yorku, 20 percent v Kanade a 18 percent u Bank of England. Podľa návratového programu je teraz po novom rovnako 31 percent v Amsterdame a New Yorku. Množstvo v Ottawe a Londýne zostáva nezmenené.

Podľa najnovších dát World Gold Council vlastní Holandsko 612,5 ton zlata v hodnote 23,5 miliárd dolárov, čo predstavuje cca 50 percent celkových rezerv. Zaujímavá je otázka, prečo Holanďania dokázali veľké množstvo zlata repatriovať z New Yorku, ale Deutsche Bundesbank to nedokáže? Na pripomenutie, na základe politického tlaku sa Bundesbank rozhodla začiatkom roka 2013 prepracovať koncepciu uskladnenia svojho zlata. Hovorilo sa, že v budúcnosti by sa mala polovica zlatých rezerv skladovať v krajine. Z toho však až dodnes nič nebolo.

Polovica z cca 3400 ton nemeckých zlatých rezerv by sa mala po krokoch postupne presunúť z Americkej cedulovej banky Federal Reserve v New Yorku do Frankfurtu. Predseda predstavenstva Bundesbank Thiele oznámil v roku 2012, že je v pláne ročne doviezť do Frankfurtu 50 ton nemeckého zlata, čo by trvalo neskutočných 34 rokov. V prvých 12 mesiacoch prišlo z New Yorku však len 5 ton. Podľa médií leží dôvod v tom, že „relatívne malé množstvo vysvetľuje Bundesbank vysokými počiatočnými logistickými nákladmi a rozsiahlymi bezpečnostnými opatreniami.“

Na porovnanie: Venezuela dokázala za dva mesiace celé svoje zlaté rezervy v objeme cca 160 ton odtransportovať z USA. Výhovorky, ktoré sme počuli z Frankfurtu, že transport by bol logisticky ťažký, je lož ako hrom.

Potom, čo Bundesbank doteraz dokázala dopraviť späť úbohých 5 ton znie teraz z Berlína, že Nemecko sa očividne úplne vzdalo snahy repatriovať svoje zlaté rezervy z USA. Vraj sú tam dobre uložené, povedal hovorca Merkelovej. „Pri objektívnom pozorovaní nie je dôvod pre nedôveru,“ myslí si hovorca pre rozpočtovú politiku Unionistickej frakcie Norbert Barthle. „Američania už postrážia naše zlato.“ A zastupujúci vice-šéf frakcie SPD Carsten Schneider vyhlásil: „SPD má plnú dôveru v kontrolu Bundesbanky nad zlatými rezervami.“

Ja si viem predstaviť niekoľko dôvodov, prečo sa Nemcom nedarí vrátiť svoj zlatý poklad od Amíkov a teraz hovoria, že je u FED dobre uložený. Po prvé, tých 170 ton už neexistuje, boli už dávno FED-om predané. Po druhé, Merkelovej režim je vydieraný a musí držať hubu. Presne tak, ako tie bábky v Berlíne nič nepodnikli voči špionáži NSA a nerobia nič voči lúpeži zlatých zásob Američanmi. Taktiež vykonávajú povely Washingtonu na zavádzanie sankcií voči Rusku, hoci tieto výrazne poškodzujú nemecké hospodárstvo.

Preto sa pýtam, ako dlho ešte budú Nemci Merkelovú trpieť, keď je zjavne neschopná činov a je len bábkou? Ako dlho ešte chcú byť okupovanou kolóniou Washingtonu? Nemajú Nemci už vôbec žiadnu sebaúctu?

Pýtal som sa niektorých priateľov v Amsterdame, prečo si myslia, že Holandsko mohlo 122 ton zlata dopraviť späť z New Yorku a Nemci len mizerných 5 ton. Odpoveď ma prekvapila. Je to protihodnota za mlčanie za zostrelenie MH17! (Pozn. redakcie: o repatriácii zlata do Holandska sa hovorilo už začiatkom roka 2013)

To vysvetľuje aj to, prečo sa Holandské ministerstvo justície zdráha zverejniť detaily Dohody o vyšetrovaní Joint Investigation Team (JIT) o páde lietadla. JIT sa skladá zo štyroch krajín – Holandska, Belgicka, Austrálie a Ukrajiny – ale nie Malajzie, krajiny s poškodenými aerolinkami. V Dokumente stojí, že ak niektorá z tých štyroch krajín bude názoru, že dôkazy by mohli byť pre ňu priťažujúce, potom môže táto krajina zverejnenie zakázať…!

Ako možno vôbec nazvať vyšetrovanie pádu MH17 „nezávislým“, keď vyšetrovanie vedie NATO a práve Ukrajina, ako možný páchateľ zostrelenia, smie byť účastníkom vyšetrovania, ale Malajzii, ako majiteľovi lietadla je účasť zabránená? Kyjev doteraz vôbec nič neurobil, aby holandskej vyšetrovacej komisii pomohol pri vyšetrovaní.

A keď už práve spomínam Kyjev, šéf ukrajinskej Centrálnej banky pre pár dňami povedal pred médiami, že zmizlo skoro všetko zlato krajiny, už neexistuje. Tým sa potvrdzuje môj článok z 8. marca: „Zlaté rezervy sú už mimo krajinu?“. Krátko po puči ukradli Američania 36 ton zlata Ukrajiny a v akcii „noc a hmla“ ho odtransportovali lietadlami.

Šéf ukrajinskej Centrálnej banky urobil v TV udivujúce priznanie: „V trezoroch Centrálnej banky už takmer nie je žiadne zlato. Existuje už len malá suma zlata, ale to je len 1 % rezerv.“

Ako som už povedal v spomenutom článku, skladovať zlaté rezervy v zahraničí je práve tak idiotské, ako keď armáda skladuje svoje zbrane v zahraničí!

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Freeman

O ::prop

Jeden komentár

  1. ….nemecka narodna banka je dodnes s.r.o.

    neviem, preco ludia toto trpia…

    no raz sa budu retardovane „elity“ sveta divit, ked ich hlavy budu navliekane do opratok…!

Leave a Reply