Domov / Hlavná strana / Komentáre / Hľadieť dozadu alebo hľadieť dopredu – ako si poradiť s výzvami

Hľadieť dozadu alebo hľadieť dopredu – ako si poradiť s výzvami

Nikomu asi neuniklo, že v západnom svete sa šíri konzervatívne, tradicionalistické, nacionalistické (všeobecne nazývané „pravicové“, ako tomu budem odteraz hovoriť) hnutie, ktoré je každým dňom čoraz intenzívnejšie. Môžeme to zhrnúť ako ideologickú reakciu na umelý morálny, intelektuálny a kultúrny rozklad a úpadok bielej západnej kultúry, dedičstva a identity. Hnutie je vo svojej veci zanietené a veľmi počestné: chce znova získať, prebudovať a zlepšiť každý aspekt bielej západnej spoločnosti. Oslobodiť svoje srdcia a mysle od pút viny a degradácie. Vziať si späť moc a vplyv nad svojim osudom od antibelošského zriadenia. Uvoľniť plný intelektuálny potenciál a vytvoriť pre naše deti budúcnosť, akú potrebujú a akú si zaslúžia. Tento utopistický cieľ je – mierne povedané – inšpirujúci. Teraz musíme použiť túto inšpiratívnu energiu na ďalšiu dôležitú a náročnú úlohu: vytvorenie konkrétnych plánov, ktoré premenia sen na skutočnosť.

Spomínanie nás nezachráni, musíme hľadieť dopredu!

Pravicové hnutie v Európe čelí trom výzvam. Prvou je liberalizácia jeho princípov a hodnôt kvôli popularizácii ideológie a jej strán. Mnohí pravičiari, ktorí sa dostali k moci, spustili z očí pravé ciele a tiež sa stali príliš prístupnými voči kompromisom vo svojich politických názoroch. Pokúšať sa dosiahnuť zvrchovanosť a nezávislosť, ktorú chceme, prostredníctvom súčasného kvázi-demokratického systému, ktorý tu máme, je náročné, no nie nemožné. Musíme sa navzájom povzbudzovať k odvahe diskutovať a normalizovať najkontroverznejšie témy bez straty našej pokory, mierumilovného prístupu a racionálnej integrity. Musíme sa odvážiť držať sa našich fundamentálnych politických a ideologických stanovísk, zostať vytrvalí a neustále sa vracať. Len tým, že si udržíme naše stanoviská, získame oficiálnu moc skutočne diktovať naše vlastné podmienky v našich krajinách. Je dôležité uznať, že politický kompromis vedie ku kompromisu fundamentálnych princípov a teda našej budúcnosti.

Druhou je, že pravicové hnutie sa štiepi kvôli rozdielom v názoroch a rivalite. Tento jav je veľmi kontraproduktívny. Napriek rozdielom by sa paralelné organizácie nikdy nemali púšťať do konkurenčného boja a robiť z neho niečo osobné. Toto nie je slobodný trh, toto je ideologické a filozofické poslanie a nie miesto, kde sa staneme sebeckými a neochvejnými. Musíme vidieť, že všetci sme úlomkami vo väčšom obrázku a nestať sa zlými voči sebe navzájom. Namiesto toho by sme sa mali navzájom posmeľovať a pomáhať si konštruktívnou kritikou a úctivým radením. V politike sa musíme čo najviac snažiť o objektivitu a sústrediť sa na pokrok veci, ako kolektív a spoločnosť. Akýkoľvek politický alebo inak vplyvný pokrok, ktorý bieli Európania dosiahnu vo svojich krajinách alebo vašej vlastnej, by mal byť podporovaný a mal by dostať povzbudenie z miest, kde sa stále bojuje, a platí to aj naopak. Nedávajte politiku na rovnakú úroveň s osobným oportunizmom, inak sa stanete obeťou rovnakej formy politickej praktiky, proti akej sa v skutočnosti pokúšate pôsobiť!

Treťou je, že sa musíme viacej angažovať v podrobnej diskusii a analýze faktických zlepšení, ktoré treba urobiť, aby sme boli schopní vytvoriť lepšiu Európu v súčasnom svete. Je ľahké kritizovať súčasné systémy vlády, imigráciu, financie a kultúru s uzavretými vyhláseniami ako „Mali by sme urobiť to, čo urobili oni za starých čias!“ Chápem, že máme románik s minulosťou, ale v skutočnosti sú to, pokojne povedané, nevhodné a uzavreté vyhlásenia. Zotrvávaním v minulosti konáme proti rozvoju nášho uvažovania. Nemôžeme urobiť to, čo už bolo urobené. Musíme urobiť niečo iné, lebo súčasné okolnosti sú neporovnateľné s tým, čo bývalo.

Musíme sa intelektuálne zorganizovať

Len niekoľko príkladov kľúčových otázok, o ktorých by sme mali diskutovať: ako sa európski nacionalisti môžu mierumilovne dostať k moci prostredníctvom súčasných vládnych a globalistických systémov? Ako môžeme spolupracovať pri vytváraní nového bankového systému, ktorý sa nezakladá na úžere? Malo by dôjsť k odluke cirkvi a štátu? Ako prebudujeme európsku ekonomiku a obranu tak, aby sme sa už viac nestali úplne závislými od ostatných superveľmocí? Ako zvýšime mieru pôrodnosti bielych Európaniek a vytvoríme prostredie priateľské voči rodinám? Ako minimalizujeme totalitný a globalistický štát? Ako vytvoríme rovnováhu medzi osobnou slobodou a národnou identitou? Ako si poradíme so skupinami neeurópanov a protibelochov, ktorí sa rozšírili po našich krajinách?

Nekladiem tieto komplexné otázky preto, lebo si myslím, že sám na ne mám odpovede alebo že verím, že vy ich do zajtra budete mať. Ale tieto a podobné otázky sú takými, na ktoré by ste sa mali sústrediť, so svojimi vnútornými znalosťami vo svojej krajine. Pamätajte, že držíme intelektuálny potenciál, aby sme utvorili seba a našu budúcnosť. Rád samého seba nazývam optimistickým realistom, som si istý, že Európa sa stane niečím lepším, než je dnes. Nikdy sa nestane tým, čím kedysi bola. Ak si myslíte, že klamete samých seba, musíte opätovne prehodnotiť to, v čo dúfate. Je mnoho toho, čo si môžeme vziať späť a mnoho starých hodnôt, ktoré musíme brániť. Sedíme tiež na kope myšlienok, inovácií a vedomostí prostredníctvom slobodných a alternatívnych médií! Všetko by sme to mali zapracovať pri pokuse o vytvorenie budúcnosti pre našich ľudí. Pravicové hnutie sa musí vyvinúť z minulého idealizmu do racionalizmu, intelektuálnej diskusie a odvahy vytvoriť skutočný plán, ako sa tam dostať!

„Ak pochádzate zo Západu, vo vašej línii predkov je mnoho hrdinov. Vaši predkovia priniesli svetu úžasné výdobytky. (…) Ste dieťaťom hrdinov a len hrdinovia si dokážu udržať svoje slobody.“ – Stefan Molyneux

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Maggie Teacher, This is Europa

O ::prop

25 komentárov

 1. Stačí nahradiť termín belošský za normálny, alebo väčšinovú populáciu ponechanú vlastnou vládou na diskrimináciu úchylom, neprispôsobivým, živlom a máme víťaznú stratégiu.

  • “V politike sa musíme čo najviac snažiť o objektivitu a sústrediť sa na pokrok veci….”

   “…problem je v tom, že v politike nič take neexistuje….autorka trochu zaostala….

   “Nemôžeme urobiť to, čo už bolo urobené….”

   …nemôžeme už urobiť nič,…..nemá kdo….

   “Ako minimalizujeme totalitný a globalistický štát…”

   …nijako, poslal som článok ”NWO prichádza – Odpor je márny”, doteraz neuverejnený…tam je program pre celú planétu…..

   “Svet je unavený zo štátnikov, ktorých demokracia zdegradovala na politikov”.
   (B.Disraeli)

 2. je to drzosť rozhodovať za iného, viď. aby mi niekto nútil migrantov, máš právo sa brániť

  • Ale vy ste ich volili a tým ste im dali mandát aby za vás rozhodovali….
   ale možno že vy osobne nie a po volbách ste mal plné právo sa opýtat “čo sa stalo s mojim hlasom?”…na čo samozrejme ‘demokracia’ nemá odpoveď, čo je dôkazom že ‘demokracia’ je tyrania páchaná “väčšinou” na menšine…a tam je rozdiel medzi demokraciou a republikou….Slovensko nie je re[ublikou i keď sa tak podvodne nazýva…..republika je riadená zákonom a zákony chránia menšinu….

   • to je fakt, nevolil som tých ktorí to sem chcú navždy pozvať, ktorí pomaličky ale isto kradnú slovákom ich identitu

   • hm, to ako postupne nastáva ten rozklad národa, prímaním iného, miešaním sa, to nemusí byť násilné, pomaličky, inteligentne, slobodne pre jednotlivca, povie sa tomu prirodzene. Moj názor je, je to nezadržiteľné, je to proste už tak. Obrazne povedané – Záhrada zarastie. Organizmus sa časom rozpadne.
    …. Ale napr. 4.významné prúdy Valaského osídlenia /koli výbojom osmanov/ priniesli na Slovensko chov oviec, proste priniesol kultúru ktorá sa stala slovenskou kultúrou. Tu vidím isté pozitívum . Len to boli utekajúci-migranti- kresťania.

   • .. a to ich víťazstvo je v tom, že ty si spochybnený, napr. relativizmom, no ilúzia vytvára pochybnosti ….. stačí to, že slovania prijali peniaze, prijali ich tak že sa dotyčný zamiešal do ich genotypu a už ten potomok prirodzene tie peniaze „hľadal, potreboval“ a vytvoril vzťahy cez ne a nastal rozklad ktorý pomaličky ale isto stále pokračuje. Tí čo peniaze nemali nepoznali dlh, vždy si nezištne pomohli. A peniazmi prišlo čo? 🙂 vidíš ako ťa ovládli? celý deň na ne makáš.

   • za tým neboli židia ani by nato nemali, oni sú malým kolieskom, oni boli z časti použití na rozbeh …. ale to by sa dalo povedať aj na féničanov alebo večných zlodejov grékov, … údajne sú to nejaké entity pred „potopou“ … za istých okolností je možné žiť 500 rokov ako žili oni, ale to je iné, hm, o to sa zaujímal aj Himler .
    p.s. niesú to mimozemšťania, to nie, ale proste také iné niečo.

 3. Vazeny redaktor Propu
  Pozrite sa z mojich prispevkov mozete zistit, ze mi prekaza to ako sa biela rasa zmensuje oproti ostatnym rasam. Pocetne, percentualne aj vekovou pyramidou. Ak to takto bude pokracovat, tak nebude mat kto protiprudu pripravovat a kto citat. Aj preto som bol proti vojne Nemmecka proti ZSSR, mali si najst ini sposob ako odstranit zidovsku verchusku od moci. Pisem to preto lebo aj v 1 svetovej aj v 2 svetovej vojne sa Nemci a Rusi navzajom vyvrazdovali a komu to pomohlo? Hned po 1 svetovejvojne zomrelo na nasledky Spanielskej chripky az 20 milion Europanov, ludia boli vysileni podvyzivou ktoru zapricinila 1 svetova vojna a preto nemali dost silny organzmus zdolovat aj takej chripke. Potom ani nie o 20 rokov zacala 2 svetova vojna a napriek zmluve o priatelstve a neutoceni medzi Nemeckom a ZSSR, Nemecko prepadlo ZSSR, lebo toto vraj pripravovalo utok na Nemecko a cize preventivny utok. Tento v konecnom dosledku znacil smrt 10 milion Nemcov a 20 milion obyvatelov ZSSR, s ktorych bolo prislusnikov bielej rasy aspon 15 milion. Ja neviem kto nabulikal Stalinovi aby miesto na obranu vojnu sa pripravili na utocnu. Avsak cital som dost uryvkov z knihy Henry Forda,Svetovy zid, kde tento opisal ze Zidia su majstri v takejto macieveliovskej politike. A kedze ako aj Sitr Ahra pise mali dost silny vplyv este aj pred 2 svetovou vojnou, mohla to byt ich praca. Avsak Hitler sa nemal nechat obalamutit tymto – musel vediet ze zacinat druhy front je riskantne a tazko sa da zvitazit na dvoch frontoch. Neviem celkom ako ale sposob sa mohol najst povedat Stalinovy aby prestal s tymi planmi utoku, lebo sa mu to nevyplati. Takto sa v konecnom dosledku aj Nemci aj Rusi stali hrackou v rukach ovela prefikanejsich ludi. A vysledok 2 svetovej vojny pomohol zidom, ako nic predtym. Bez koncentracnych taborov a holocaustu- akokolvek zvelicenych, by nemali moralne pravo na Izrael -cize polvicu Palestiny, dneska ju vsak kontroluju celu. Bohuzial tu si vylomia zuby, lebo cele to dobrodruzstvo skonci ak Latinske Jeruzalemske Kralovstvo, kolok penazi a ludskeho utrpenia to bude stat ktovie. Avsak Hitler svojim prepadom Sovietskeho zvazu dopmohol k tkaej situacii aka je vo svete dnes. Aj to ze Nemecko musi kazdorocne splacat Izraelu dlhy za holocaust, ako aj odovzdavat bezplatne ponorky a celu ponorkovu techniku Izraelu.

  • Vážený pán Kazok,

   váš príspevok je ohľadom histórie – čo veta, to omyl alebo neznalosť. Ani ja sa nepovažujem za extra znalca, ale o to viac prekvapujú vaše vyjadrenia, ktoré sú úplne mimo. Čo ma najviac zaráža (a možno ani nie, pretože je to pomerne častý omyl), ako ľahko vyvodzujete, že cárske impérium, poťažmo ZSSR = Rusi. ZSSR bolo v tridsiatych rokoch vyslovene židovský štát. V ňom Rusi nemali takmer žiadneho slova. A vy s nevídanou ľahkosťou bytia konštatujete, že Nemecko si malo nájsť iný spôsob, ako odstaviť Židov od moci, než vyhlásiť vojnu ZSSR. Okrem iného, ZSSR priamo vojensky ohrozovalo Nemecko a Európu. Nemecko stále dúfalo v spojenectvo medzi Nemeckom, Britániou a USA proti boľševizmu. Napriek tomu, čo hovoríte, Židia v iných krajinách nemali na politiku až taký vplyv, ako to bolo v prípade ZSSR. Áno, mali veľký vplyv, ale nie ABSOLÚTNY! Stále bola možnosť dohody s vládami USA a Británie. So ZSSR to nebolo možné – už z princípu boľševickej ideológie ju museli šíriť ďalej. Dohoda nemožná.

   Keď spomínate zmluvu o priateľstve a neútočení a obviňujete Nemecko z jej porušenia – overte si prosím, koľkokrát ju porušilo ZSSR predtým, než došlo k jej porušeniu zo strany Nemecka, ktoré ju až dovtedy striktne dodržiavalo! Malá nápoveda – zmluva zo strany ZSSR nebola porušená iba raz! Ale toto už vám na hodinách marxizmu-leninizmu asi zatajili, však?

 4. Vas komentar ohladne Marxizmu – leninzmu nema miesto, lebo ja som ho nikdy nestudoval. Rovnako ako Marx a Engels neneavideli Slovanov rovnako ich nenavidel aj Hitler. Ist z obrovskou armadou a vyvrazdit 15 milionov Slovanov, len preto aby zbavil zidov pri moci v ZSSR, je sialenstvo na ktorm si Hitler vylomil zuby. A ide o vysledok jeho cinov a nie to co mal v plancoh!!! Aj Viedenska Arbitraz ukazala ze Fritzi nadrzali mongolskym Madarom a ni arijskym a Slovanskym Slovakom. Aj jeho snaha o dohodu s USA a Britaniou to len potvrdila. Pretoze az neviete, a urcite neviete Anglicko je krajina dvoch narodov bohacov ktori su etnicky anglozidia, zmiesanci deti schudobnelych lordov s detmi bohatych zidovskych bankarov. Pravda oni navonok vystupuju ako Anglicanaia belosi, ale vnutorne sa podielaju na likvidacii bielej rasy aj doma v Anglicku, ved o tom prinasate miliony prispevkov aj na vasej webstranke. Viem ze nerad uverejnujete linky, ale urobte tentokrat vynimku a uverejnite linku na populacnu pyramid za roky 1950-2100 a tom je to vsetko. Hitlerova porazka priviedla po 2 svetovej vojne miliony a miliony emigrantov s neuropskeho a nebelosskeho sveta. Tak v zapadnom Nemcku, ako aj vo francuzsku a Anglicku. Vychodoeuropske staty boli vdaka zeleznej opone tohto ochraneny. Tych par Vietnamcov neurobilo ziadnu zmenu v demografickej skladbe obyvatelstva, a Kubanci uz vobec nie ti sa vsetci vratili po vystudovani na kUbu. My na Slovensku nemame 15% Pakistancov ako v Anglicku, ani cele mestke stvrte ovladane moslimami. Zatial su toho uchranene vsetky vychodoeuropske krajiny. Spolocna Europa je tu na to aby znicila povodnych bielych Europanov. Aj to je konecny vysledok Hitlerovej nepripravenosti a zacinania vojen na dvoch frontoch. Ako aj to ze Nemecko musi financovat kazdorocne Izrael miliardami dolarov a davit im zadarmo v Nemecku vyrobene ponorky. Mea patria, priniesla vynikajuci clanok o terajsom novom francuzskom prezidentovi poslal som ho aj vam. a teraz ta populacna pyramida, prosim o jej zverejnenie: http://www.populationpyramid.net/albania/1950/

  • Ale no. Bol ste v strane a marxizmus-leninizmus ste neštudoval? Ani žiadne prednášky ste neabsolvoval? Tomu máme veriť?

   K tomu ostatnému. Len potvrdzujete, že o histórii šírite najmä bludy. Typickou (neo)boľševickou propagandou napríklad je tvrdenie, že Hitler nenávidel Slovanov. Dokážte to. Uveďte, kedy sa Hitler vyjadril, že Slovanov nenávidí. Dali ste tvrdenie, uveďte aj dôkaz.

   Mimochodom. Už ste si naštudoval, koľkokrát porušil zmluvu s Nemeckom Stalin? Neodvádzajte tému na ďalšie bájky. Vyriešme jednu fantáziu, potom sa venujme ďalšej bájke.

   • Hitler stál na pozícii národných štát, teda: buď to dokážeš alebo nemáš miesto. A toto riešil radikálnou formou, tým; aj za použitia násilia vylučoval tých ktorí k dotyčnému národu nepatria alebo tých ktorí oslabujú /ničia/ národ. Slovanov nemal v úmysle zničiť, ale vylúčiť od nich elementy ktoré niesu ich, ktoré nevychádzajú z ich koreňov. V tých časoch sa o Slovanoch hovorilo, že sú to árijci rovnako ako germáni. ….. na začiatku ani židov neposielali do koncentrákov ! Na začiatku tam nebol ani jeden ! Povedalo sa im aby odišli, aj tým sa mohli niektorí zachrániť. – len toto sa akosi nespomína. Potom to nabralo iné obrátky.

 5. A kde si to mam nastudovat, dajte uryvky z toho sem na web- aby som sa poucil. Mimochodom prave vcera som si pozeral Encyclopediu Columbia vydanu v roku 1977 New York University Press, v nej sa pise ze 2 svetova vojna zacala tym ze Hitler prepadol Polsko bez vyhlasenia vojny 2.9.1939. Chcete tvrdit ze aj polsko sa pripravovalo vojensky prepadnut Nemecko? A ze ty vojaci v polskych uniformach ktory prepadli vysielaciu vezu radistanice Gliwitze neboli Nemcia, ale skutocni Poliaci? A co prepadnutie Juhoslavie? Alebo tka mala vojna, hned po vyhlaseni samostantej Slovenskej republiky, ktoru ako prvu uznalo madarsko, na druhy den madarske vojsko prepadlo Slovensko a obsadilo Sobranecky okres ktory bol a je cisto Slovensky. Ked sa Slovaci postavili na odpor a zastavili madarsky utok, tak tyto bombardovali Spissku Novu Ves. Hotler a Nemci sa rozhodli byt arbitri. A ako rozhodli dali Madarom nasilu zabrate slovenske uzemie. A predtym vo Viedenskej Arbitrazi im dali aj cisto slovenske Surany aj cisto Slovenske okolie Kosic. Precitajte si knihu Dr. E.T.Boehm V sest rocnom zajati. Tak ake este dokazy potrebujete. Kolko Slovanov zahynulo vdaka 2 svetovej vojne? Ak vam to nestaci ake dokazy potrebujete? Kto pozval madarov proti Slovakom bol to nemcky cisar Arnulf. Lebo nemohol sam porazit Svatopluka. A oni nechceli mat v Slovanoch rovnych ludi. A JA VAM POVEM PRECO: PRETOZE NEMCI NIE SU CISTI ARIJCI, ALE SU PREMIESANI S KELTMI KTORI SU HAMITSKEHO- BERBERSKEHO POVODU A S FINSKYMI A TURECKYMI KMENMI. AJ PRETO NEMCI VZDY HLADALI SPOLUPRACU S TURKMI, ZELEZNICA BERLIN-BAGDAD. ODPOR SPOLU Z ANGLICANMI NA OSLOBODENI KONSTANTINOPOLU S TURECKEJ NADVLADY. POVOLENIE OBROVSKEJ EMIGRACIE TURKOV DO ZAPADNEHO NEMECKA,OD 1961 ROKU. kED POTREBOVALI PRISTAHOVALCOV PRECI ICH NEHALDALI V KRESTANSKYCH KRAJINACH? Povedzme v Mexiku?

  • Pán Kazok, Vy by ste mal radšej viacej čítať prop ako tu písať. Všetko máte povedané tu v preloženej knihe Hitlerova revolúcia na ktorú som vás už raz odkázal. Naču tú pán Sitra Ahra píše fakty podložené spolahlivými zdrojmi alebo z vlastnej skúsenosti ktorú zažil, keď Vy to celé ignorujete a potom napíšete tento blud čo ste sem teraz dali?

  • Kde si to máte naštudovať? Kdekoľvek na internete, predsa obsah zmluvy Molotov-Ribbentrop nie je dnes žiadnym tajomstvom, len skutky jednej strany sa v tejto súvislosti akosi nespomínajú, vždy len tej druhej. Napríklad súčasťou dohody bolo aj osobitné postavenie Litvy, kde ZSSR nemalo čo robiť. Napriek dohode Litvu ZSSR vojensky obsadilo. To isté s Rumunskom, ktoré bolo v sfére nemeckých záujmov, ale Besarábiu a Bukovinu tiež obsadilo ZSSR a ak by Nemci neprišli, čakal by veľmi pravdepodobne aj zvyšok Rumunska rovnaký osud. Všetko sú to známe fakty, ale akosi si ich nikto nedokáže dať do súvislosti.

   „Chcete tvrdit ze aj polsko sa pripravovalo vojensky prepadnut Nemecko?“ Áno, to tvrdím. Emócie v Poľsku boli tak vybičované, že niektorí požadovali od Nemecka aj Berlín, pretože to bolo údajne poľské mesto. Poľsko dokonca dvakrát vyhlásilo mobilizáciu, čo je považované v medzinárodnej politike za neoficiálne vyhlásenie vojny. A príčinou napätých vzťahov nebol Hitler. Už v roku 1930 písali poľské noviny, že vojna s Nemeckom je nevyhnutná, nebudú sa v nej brať zajatci a nebude v nej miesto na humanitu. Poľsko dávalo viac ako tretinu rozpočtu na zbrojenie, čo sú neuveriteľné čiastky. Poľsko už v roku 1938 malo vypracované plány na útok proti Nemecku. Politika Poľska voči nemeckej menšine bola neuveriteľne krutá, civilisti boli väznení a vraždení bez problémov. Streľba na nemecké civilné dopravné lietadlá bola bežná. Poľskí kavaleristi sa preháňali nemeckými dedinami. Poľsko dostalo mnoho návrhov na diplomatické riešenie, ale považovali to iba za znak slabosti Nemecka a pritvrdzovali ešte viac. https://www.protiprudu.org/europska-diplomacia-polsko/

   No a na ostatné, to mi pripadá iba ako taká omáčka – keď nie je kam z konopí ohľadom zboľševizovanej histórie, vyťahuje sa Svätopluk, Maďari, Slovania…

 6. Vazeny redaktor

  Neviem odkial mate informacie, ale ja som nebol clenom ziadnej strany a vobec uz nie komunistickej. A teraz niekolko dokaz k mojim tvrdeniam citujem aj z knih a webstranok:
  Encyclopedia Columbia (1977) vol.24, str.7420- Bulharsko a Rumunsko vstupili do paktu s Nemeckom koncom roku 1940. Avsak Juhoslavia vzdorovala Nemeckemu natlaku a tak v aprili 1941, Nemecko zautocilo na Juhoslaviu…
  Terz k starsej historii: Kelti a Berberi- Encyclopedia Columbia (1977)vol.3 str.730-Berberi su povodni kaukazoidni obyvatelia severnej Afriky, hovoriaci Hamitskym jazykom. Povod Berberov neni isty, avsak viacery vedci poukazuju na pribuznost ku Keltom a Baskom. Dr. Viktor Timura vo svjej knihe Zamlcane Dejiny, pise ze vsetci Kaukazoidi sa postupne vyvinuly v oblasti Kaukazu severne od Europania juzne od Armenoidi. Okrem Armenov a Gruzincov vsak pred vytvorenim dokonalejsej jazykovej sustavy sa vystahovali na Arabsky polostrov skupiny s ktorych sa neskorsimi procesmi vytvorili semitsky hovoriaci ludia. Este pred tym ked semictina mohla poriadne ovplyvnit hamitske jazyky predkovia tychto sa vystahovali do severnej Afriky. A teda aj ked existuje urcita pribuznost ta je dostatocne vzdialena. Dalsi potomci Hamitov -Kelti a Baskovia sa cez Gibraltar usadili na Pyrenejskom poloostrove. Skupina Keltov vsak opustila Pyrenejsky poloostrov a usadila sa v okoli dnesneho Pariza (Magdalanska panva). Tu stretli povodne praslovanske obyvatelstvo a symbiozov s nimi sa Kelti pretvorili na Europanov aj ich kazyk. Avsak touto symbiozou sa pre predkou praslovanov vytvorili zaklady pragermanciny. Tito opustiac Magdalansku panvu a usadic sa v Skandinavii prisli do styku z uralo-altajskymi(finskymi) a cize turkickimi ludmi symbiozou s nimi doslo k vytvoreniu germanov. Povodne celu Europu obyvalo praslovanske obyvatelstvo, hovoriace praslovanskym jazykom. Je toho dokazom aj jazykova pohybujuca sa mapa[www.iflscience.com/environment/how-indo-european-languages-may-have-evolved].Podla tejto mapy sa z praslovanciny odelil ako prvy grecky jazyk pod vplyvom semitsky hovoriacych Fenicanov, podobny process sa odohral aj na Talianskom poloostrove vznikom latinciny. Dokazom toho je aj dnesny Maltsky jazyk- dokola zmiesanina semitctiny- a talianciny. Potom neskor z latinciny vznikly romanske jazyky.
  O podobnosti Keltov a berberov pise aj mlady Skot ktory navstivil v maroku pohorie Atlas a zistil ze tam zije dost velke mnozstvo ludi s bielov pletou, pehami a rysavimi vlasmi. Ked o tomto patral hlbsie. Docital sa ze v 17 storoci na pobrezi Maroka stroskotala lod z velkej Britanie na ktorej boli aj namornici zo severu Skotska, tito sa pod roznymi okolnostami dostali az do pohoria Atlas a ked sa k nim domaci obyvatelia prihovorili ich berberskou, hamitskou recou(Tamazigh) rozumeli im. Oni im odpovedal v Skotskej Keltstine a domorodci im tiez rozumeli. Cize Keltstina a Berbersitna (Tamazigh) su si navzajom pribuzne. To by vysvetlilo pociatky dejin a vrstvenia Europy. Dalej aj to ze po zaniku Chazarskej rise sa mnohi Chazari usadzali prave na uzemi severneho Nemecka, Holandska a Belgicka kde vznikla Jidish

  • Ja mám informácie od pána Janeka, ktorého iste dobre poznáte. Nie že by ma to nejako extra zaujímalo, ale už pred rokmi sa vyjadril na váš účet, že vám neudelili azyl v USA pre vašu minulosť v ŠtB (pokiaľ si dobre spomínam). Preto ste išiel do Austrálie. Moja chyba, keď som predpokladal, že štbáci boli automaticky komunisti.

   A teraz k vašim dôkazom. Neviem, čo ste chceli dokázať. V každom prípade náhodný zhluk písmen a slov, ktoré s témou, o ktorej som s vami diskutoval, absolútne nesúvisia, nemôže byť dôkazom. Ako dopekla súvisia Féničania či Berberi s tým, že ZSSR ako prvé porušilo Pakt o priateľstve, alebo s tým, že Poľsko vystupovalo maximálne agresívne voči Nemecku.

   • Tak ja by som len chcel uviest viac na pravu mieru to zacatie vojny pretoze stale je tu velmi casto spominane ze vojnu zacalo Nemecko (teda oficialne iba Nemecko a Slovensko boli dve krajiny ktore zacali 2. svetovu vojnu), ale to ze niekto niekde zautoci je jedna vec, no to, co vsetko k tomu viedlo je vec druha.
    A davam do pozornosti hlavne to, co sa dialo napriklad v Danzigu (terajsom Gdansku), na Sudetach,, kto chce nech si o tom nastuduje,
    Poliaci umyselne chceli vyprovokovat Hitlera k vojne. Benes to iste, takze da sa povedat ze Polsko spolu s bolsevickym Ceskoslovenskom mali na spusteni vojny minimalne rovnaky podiel aky je pripisovany Nemecku a Slovensku.
    Myslim ze je zbytocne tu rozpisovat nieco o Berberoch a Keltoch ako kolega vyssie, ked sa zda ze nema uplne jasno v tom ako vojna vznikla a preco…
    Ale inak vazim si kazdeho kto tu prispieva, teda okrem spamerov a provokaterov, cize aj s prispevkom, s ktorym uplne nesuhlasim tak som za neho rad pretoze tato kvalitna stranka si zasluzi ovela vacsiu ucast obecenstva ako ju momentalne ma.

 7. Vazeny pan redactor

  Janek ma osobne nepozna, ja som nikdy nemal ist zaujem do USA, ale vzdy len do Australie, koli teplemu podnebiu, aj koli vzdielenosti od Europy a severnej Ameriky. Naopak priatelia ma odhovarali a presviedcali aby som isiel do USA, alebo Kanady. Kanada by sa mi aj pozdavala, ale nie jej pocasie. Tak aby som sa spriatelmi nepohadal skusali sme Braziliu ta vsak v tom case nebrala utecencov. Tolko k tomu. Co sa tyka toho obsirneho vysvetlenia. Germani ci Teutoni vzdy utocili na Slovanov a zaberali ich uzemia historia je toho plna. Je to v ich genoch ktore su ciastocne turkicke podobne ako u Madarov. Aj preto v Nemecku radsej prijali od roku 1961 moslimskych pristahovalcov z Turecka nez krestanskych pristahovalcov z Mexika. Keby tomu tak bolo nemalo by dnes USA problem z Mexicanmi a Nemecko z moslimami. Tolo k celej veci. Ja nic nevidim len cierne a biele ale patram po dvoslednostiach. Hitler mal vynikajucu socialnu politiku pre nemeckych robotnikov. Dal budovat pre nich rodine domy, a podobne. Myslim si ze tato jeho socialna politika ovplyvnila po 2 svojne tak zapadnu Europu ako aj vychodnu az dovtedy kym sa zidia zase nepredrali k moci. Tolko na vysvetlenie turkicke geny su tak u germanov ako aj u askenazy zidov, ako aj u madarov.

 8. Vazeny pan redactor

  Este ste mi neodpovedal ani nikto iny preco bola v aprili 1941 prepadnuta Juhoslavia? Aj ti organizovali prepadnutie Nemcka. Dufam ze aj k tomu mate link na potvrdenie

  • Nie, to vy ste neodpovedal na moje argumenty a vyťahujete stále nové nezmysly. Kto vie prečo?

   Napriek tomu poďme k Juhoslávii. Do Juhoslávie nevstúpili nemecké vojská v marci, ale v apríli. Bol to následok protinemeckého a probritského (s ktorým bolo Nemecko vo vojne) a prosovietskeho (s ktorým Nemecko vojnu chystalo) puču. Vláda Juhoslávie bola predtým pronemecká a Nemecko nemalo žiaden záujem o vstup do Juhoslávie (podobne ako napr. u Bulharska). Keď sa situácia otočila, a z Juhoslávie sa stala za podpory Británie a ZSSR v podstate nepriateľská zem, ktorú by za chvíľu obsadili britské vojská podobne ako Grécko (alebo ešte skôr Nórsko), Nemecko nemalo na výber. Nechať si na južnom krídle stáť nepriateľa pri útoku na ZSSR? Pozrite sa do mapy, čo by to znamenalo. Obsadenie Juhoslávie nebolo dlhodobo plánované, ale po anglo-americkom puči a Petarovom veľmi veľmi rýchlom podpise zmluvy so ZSSR (a boľševici aj pomaly začali preberať kontrolu) Nemecku nič iné nezostávalo. A Hitler bol z toho, že musí vyslať svoje sily do Juhoslávie, veľmi roztrpčený.

   Zhrniem najdôležitejšie fakty, prečo obsadilo Nemecko Juhosláviu:
   1. Nepriateľský puč v Juhoslávii organizovaný Britmi, s ktorými bolo Nemecko vo vojnovom stave
   2. Podpis zmluvy so ZSSR, prakticky dávajúci voľnú ruku boľševikovi
   3. Hrozba obsadenia Juhoslávie (podobne ako Grécka) britskými a sovietskymi vojskami

   Dôvody na obsadenie Juhoslávie boli veľmi podobné tým, pre ktoré hrdinský Sovietsky zväz napadol a obsadil spolu s Britmi v auguste 1941 Irán, ktorý sa prikláňal k Nemecku. A to v dobe, keď na západných územiach išiel ZSSR od jednej porážky k druhej. Ale pár stoviek tisícov vojakov na obsadenie Iránu sa napriek tomu našlo. Napriek tomu to nikomu nevadí a nevidel som jediný krát, že by niekto obsadenie Iránu kritizoval.

   • Jaruj, skutočne už neviem, čo s vami. Neviem či ste tak namyslený (ako Svarga, ktorý už zmizol zo scény po blamáži, ktorú utrpel), že všetko viete nsajlepšie len vy, tvrdohlavý, nedôsledny a nepozorný – jedným uchom donútra, druým von – alebo ignorant, hodíš hrach o stenu, ten sa jednoducho odrazí.
    Nebudem sa opakovať. Nie je tomu dávno, čo som napísal na Svargov argument “Molotov-Ribentrop pakt je realita”, že to boli Rusi, ktorí tento pakt porušili, o čom zrejme neviete, ale prop vám to tu tiež vysvetľuje. Zaujímavé na celej veci je, že vás akosi vôbec nezaujíma napadnutir Poľska Rusmi (pár dní po Nemecku, 17 septembra a následne Katyn a masové vraždenie a hroby v Lvove), vtrhnutie Angličanov do “neutrálneho” Nórska a mínovanie nórskych fjordov – ale bol to Hitler, ktorý napadol neutrálne Nórsko!
    Divím sa vám, že ste zhltol takú sprostú židovskú propaganda, že Gleiwtz napadli Nemci v poľských uniformách (ktoré im vraj doiknca obstaral podvodník a gauner Schindler ).
    Ak chcete vedieť skutočnú pravdu o Poľsku a o Hitlerovej nesmiernej trpezlivosti s Poľskom a jeho ponukám Poľsku, nájdite si na Beo (bývalý Národný Pozorovateľ), môj článok “Druhá svetová vojna: Kto zapríčinil čo I.: Analýza diplomatického frontu a Druhá svetová vojna: Kto zapríčinil čo II. (Západný front), uverejnené už asi pred 12 rokmi.

    * * *
    “Este ste mi neodpovedal ani nikto iny preco bola v aprili 1941 prepadnuta Juhoslavia?”

    Odpovedal Prop a dopÍňam aj ja.
    Čo sa týka Juhoslávie, musíte sa oboznámiť s menami ako Princ Paul a jeho zvrhnutie konšpirátormi, Cincar-Markovič (juhoslávsky minister zhraničia), Generál Borivoje Mirkovič, Generál Simovič, anglický “pozorovateľ”
    Julian Amery a následný kráľ Peter….a potom môžete písať o týchto udalostiach.
    A 4-ho mája 1941, Hitler vyhlásil, že Juhoslávia viac neexistuje.

    * * *
    Pre vašu informáciu, Henry Ford autoroval knihu “The International Jew” (Medzinárodný žid), nie “Svetový žid”

    A predsa ja neviem všetko: vôbec neviem, aká je tá ‘macieveliovska politika’…

    Jaruj, dám vám dobrú radu: nestrácajte čas s “Columbia Encyklopedia”, tá je zrejme dobra len na zosmiešnenie sa….
    Keď chcete vedieť pravdivú históriu, čítajte históriu písanú nie víťazmi, ale porazenými…alebo

    “Nečítajte históriu, len biografiu, lebo to je život bez teórie” (B.Disraeli, žid, ale múdry žid).

Leave a Reply