Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Grécko: Zlatý úsvit je najpopulárnejšou stranou medzi mladými ľuďmi vo veku od 18 do 24 rokov

Grécko: Zlatý úsvit je najpopulárnejšou stranou medzi mladými ľuďmi vo veku od 18 do 24 rokov

Zatiaľ čo Alexisov debakel sa stáva každou sekundou čoraz smiešnejším, Zlatý úsvit pokračuje vo svojom raste.

Reuters:

Tsipras vyhlásil voľby na 20. septembra v snahe získať čerstvý mandát na presadenie ekonomických reforiem, ktoré sú podmienkou posledného gréckeho bailoutu v sume 86 miliárd Eur.

Ale náskok strany Syriza pred jej súpermi sa podľa jedného z prieskumov z tohto týždňa nakoniec skončil a vedúcu pozíciu zaujala konzervatívna Nová demokratická strana.

Podpora zo strany vekovej kategórie od 18 do 44 rokov – ktorá bola kedysi chrbticou podpory pre Syrizu – sa podľa predvolebných prieskumov prepadla. Podľa prieskumu agentúry Alco je najpopulárnejšou stranou medzi ľuďmi vo veku od 18 do 24 rokov radikálne pravicová strana Zlatý úsvit, kým Syrize patrí v tejto vekovej kategórii až 4. miesto.

Nepodarilo sa mi nájsť zvyšok predvolebného prieskumu, keďže nerozumiem po grécky. Ale na základe mojich skúseností by som si dovolil tvrdiť, že Zlatý úsvit bude tiež veľmi populárny u starších občanov. Neprekvapilo by ma, ak by bol najpopulárnejšiu stranou u ľudí starších ako 60 rokov. A samozrejme jeho popularita rastie i medzi výkvetom generácií (generácia baby boomers a generácia X).

autor: Andrew Anglin
preklad: Aman, protiprudu.org

O Roland Edvardsen

Leave a Reply