Domov / Hlavná strana / Komentáre / Francúzska vláda zverejnila údaje o demografických zmenách v krajine

Francúzska vláda zverejnila údaje o demografických zmenách v krajine

France Stratégie, skupina napojená na úrad francúzskeho premiéra, zverejnila údaje ukazujúce nárast počtu detí neeurópskych migrantov vo francúzskych mestských oblastiach. V okolí Paríža bol zaznamenaný nárast zo 6,5 % v roku 1968 na 36,6 % v roku 2015.

Skupina zverejnila čísla v interaktívnej podobe na svojej webstránke. Čísla ukazujú rôzne faktory, vrátane percentuálneho podielu detí vo veku 0 až 18 rokov, ktoré sa buď narodili cudzincom alebo majú aspoň jedného neeurópskeho rodiča. Zverejnenie týchto údajov je niečo mimoriadne, keďže francúzska vláda zvyčajne nezverejňuje – a dokonca ani oficiálne nezhromažďuje – veľa informácií vo forme štatistík súvisiacich s rasou či demografiou, v súlade s francúzskym právom.

Webstránka definuje kategóriu ako „osoba vo veku 0 až 18 rokov, imigrant neeurópskeho pôvodu alebo identifikovaná ako dieťa v domácnosti, v ktorej referenčná osoba a/alebo jeho družka je imigrantom neeurópskeho pôvodu. Ak sú obidvaja rodičia imigranti, referenčné osoby v domácnosti sú imigranti nepochádzajúci z Európy.“

Číselné údaje zahŕňajú niekoľko rôznych rokov, počnúc rokom 1968 a končiac rokom 2015. Ukazujú, že percentuálny podiel detí imigrantského, neeurópskeho pôvodu sa v rôznych mestách zvýšil, napríklad v širšom okolí Paríža to v roku 1968 bolo priemerne 6,5 %, kým v roku 2015 sa ich podiel zvýšil na 36,6 %.

V niektorých okrskoch Saint-Denis, štvrti Seine-Saint-Denis husto obývanej migrantmi, tvoria deti neeurópskych migrantov až 77 %. Oblasť Chlichy-sous-Bois ukazuje, že v roku 2015 malo neeurópsky pôvod 83 % detí.

Marseille, ďalšie francúzske mesto s historickou populáciou migrantov, sa posunulo z 12,6 % detí neeurópskeho pôvodu v roku 1968 na priemerných 22,8 % v roku 2015. V oblasti tretieho okrsku Marseille je to až 70 %.

Asi najdramatickejšia zmena nastala v Štrasburgu, kde v roku 1968 malo neeurópsky pôvod len 1,9 % detí. Mesto je sídlom Európskeho parlamentu. Do roku 2015 sa podiel takýchto detí zvýšil na 32,9 %, čiže jednu tretinu.

Nantes zaznamenalo podobne rýchly demografický posun z 0,9 % v roku 1968 na 15,8 % v roku 2015.

Údaje nezohľadňujú veľký počet migrantov, ktorí prišli od vrcholu migračnej krízy v roku 2015. Niektoré oblasti sú označené ako „štatistické tajomstvo“ a nezobrazujú sa pri nich žiadne čísla.

Od roku 2015 dostávalo Francúzsko niekoľko rokov po sebe rekordný počet žiadostí o azyl, vrátane maxima z roku 2019, predstavujúceho 140 000 nových žiadostí.

Niektoré oblasti, ako notoricky známe Seine-Saint-Denis, sú vraj domovom stoviek tisícov nelegálnych imigrantov. V správe z roku 2018 sa tvrdí, že 8 až 20 % obyvateľov mestskej štvrti tvoria nelegálni migranti.

Francúzsky spisovateľ Renaud Camus označuje masívne demografické zmeny za „veľkú výmenu“. Hoci mnohí ľudia v médiách hlavného prúdu a v iných inštitúciách odmietajú túto teóriu ako konšpiráciu, prieskum z februára minulého roka ukázal, že jej verí štvrtina Francúzov.

Bývalá populistická poslankyňa Marion Maréchal sa taktiež ukázala byť stúpenkyňou tejto teórie a vlani v októbri zjednotila konzervatívcov, aby veľkej výmene vzdorovali. Povedala: „Prvou veľkou výzvou, tou najdôležitejšou, je veľká výmena, toto demografické odpočítavanie, kvôli ktorému si už uvedomujeme možnosť, že sa staneme menšinou v krajine našich predkov.“

Iné krajiny, ako Nemecko, boli v uplynulých desaťročiach taktiež svedkom radikálnych demografických zmien. Vlaňajšia správa odhalila, že štvrtina Nemcov je do určitej miery migračného pôvodu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: breitbart.com

O ::prop

4 komentáre

 1. Ostáva už iba len dodať, že Renaud Camus nie je Albert-om Camus-om, autorom slávneho románu Mor, v ktorom autor detailne naštudoval v dnešnej dobe rozšírený nihilizmus (stav keď majú všetci všetko tzv. „na háku“, alebo tzv. „v paži“). Samotný Renaud Camus napriek konzervatívnemu názoru na nekontrolované prisťahovalectvo je paradoxne homosexuál a bol aj aktívnym LGBT aktivistom.

  • Nedávno vyšla v češtine Camusova kniha Velká výměna. Možno sa objaví aj v propáckom obchode.

   • No napriek tomu, že server je venovaný kritickej revízii histórie, tak si dovolím poznámku na okraj, pretože som vo svojej osobnej histórii zažil pána generálneho, ktorý je ako vajco-vajcu podobný tomu nášmu súčastnému a najvyššiemu spoločnému. Avšak môj známy ex-manager bol o niečo šikovnejší ako tento, riadil ako pravý šachový král cez dámu, alebo iného zástupného bieleho koňa. Napriek tomu, že moc miloval ako heroin, mal problém, samotný pocit zodpovednosti nezvládal a likvidoval ho doslova na úroveń Tolkienovho prsteňového prízraku. Viem, že teror pre priamych podriadených pána M. ešte len nastúpi, toto je doslova nič a ešte nejaký čas 4-6 rokov potrvá, kým sa s mojim známym stretne v určitej inštitúcii, ktorá poskytuje starostlivosť podobným luďom potom, čo úplne vyhoria. Problém prečo mi predpoveď nemusí na 100 percent vísť je ten, že môj známy ex-manager bol tzv. šarmantný gentleman, čo je perfektná maska, ktorú psychopati úspešne používajú. (poznámka na okraj, 1 z 30 ľudí v bežnej populácii je psychopat, psychopati sa úspešne maskujú, bežný človek im na to ťažko príde, všeobecne, tlačia sa do vedenia viac ako luterán do neba a zároveň tam nepatria apriori z toho dôvodu, pretože sú afektívne ploskí, teda existenčné potreby ľudí vo svojom okolí nie sú schopní nijako vnímať). Hlavný problém pre nás nastane potom, ako ten človek odíde tam, kam patrí, další manager môže mať krízový pôvod a bude nás môcť predávať doslova za deravý groš.

 2. smola lebo náhoda,
  genocída národa.
  ivan šteiner starý žid,
  exekuuje ti byt!

Leave a Reply