Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Falošné uväznenie členov Zlatého úsvitu na objednávku Amerického Židovského Výboru

Falošné uväznenie členov Zlatého úsvitu na objednávku Amerického Židovského Výboru

kasidiarisDňa 2. apríla odstúpil generálny tajomník Takis Baltakos, hlavný radca gréckeho premiéra Antonia Samarasa, po tom, ako člen parlamentu za Zlatý úsvit Ilias Kasidiaris zverejnil videokazetu, ktorá otriasla celým Gréckom a môže mať za následok pád vlády. Videokazeta unikla po tom, ako päť poslancov za Zlatý úsvit bolo zbavených poslaneckej imunity.

Videokazeta, tajne zaznamenaná pred niekoľkými mesiacmi, ukazuje Baltakosa v jeho súkromnej kancelárii pri rozhovore s Kasidiarisom a odhaľuje, že zatknutie a uväznenie šiestich poslancov Zlatého úsvitu, vrátane vodcu strany Nikolaosa Michaloliakosa na jeseň minulého roka bolo objednané vplyvnými a mocnými sionistami zo Spojených štátov s cieľom zničiť rýchlo rastúcu nacionalistickú stranu.

Baltakos len potvrdil to, o čom sa hovorilo už dávnejšie – že Samaras iba plní príkazy od Davida Harrisa z vplyvného Amerického židovského výboru (American Jewish Committee – AJC) na zlikvidovanie Zlatého úsvitu, aj keď vedel, že neexistujú žiadne dôkazy či poznatky o trestnej činnosti Zlatého úsvitu.

Samaras navštívil Harrisa v New Yorku 29. septembra 2013, dva dni po zatýkaní v Zlatom úsvite, kde hovoril pred stovkou top sionistov z AJC a nezabudol sa pochváliť kriminalizáciou Zlatého úsvitu a tým, že ich „úplne vymaže“. Uistil AJC, že grécka justícia „sa o nich postará“.

Baltakos pripustil, že zatýkanie šiestich poslancov Zlatého úsvitu bolo pripravené tak, aby sa udialo v ten týždeň, keď Samaras cestoval do New Yorku na výročný summit OSN a mal sa stretnúť s Harrisom v AJC.

Po tom, ako Samaras oznámil na AJC, že má Zlatý úsvit pod kontrolou, neskôr v ten istý deň sa dozvedel o prepustení prokurátorom troch zo šiestich zatknutých poslancov Zlatého úsvitu, vrátane Kasidiarisa, pre nedostatok dôkazov.

V záchvate hnevu volal Samaras ministra verejného poriadku Nikosa Dendiasa a ministra spravodlivosti Charalambosa Athanasiou a dal im pokyny, aby sa uistili, že prokurátor ponechá zvyšných troch vo väzbe napriek tomu, že proti nim neboli žiadne dôkazy.

Baltakos popísal, ako Dendias a Athanasiou apelovali na zbožnú kresťanskú vieru generálneho prokurátora Najvyššieho súdu Efterpi Goutzamaniho, aby ho presvedčili, že Zlatý úsvit sú „pohania, modloslužobníci, nacisti a nepriatelia kresťanstva“. Významným faktom bola tiež skutočnosť, že Goutzmani bol menovaný za generálneho prokurátora Athanasiouom a obaja sú z rovnakého mesta na ostrove Lesbos.

Samaras veril, že uväznenie vodcov Zlatého úsvitu a špinavá mediálna kampaň proti nim ako neonacistickej kriminálnej organizácii bude mať za následok pokles popularity Zlatého úsvitu, povedal Baltakos. V skutočnosti sa stal opak.

Uniknutý rozhovor bol najprv nahratý na ruský web, ale prepisy boli uvoľnené Kasidiarisom v parlamente krátko pred hlasovaním o zrušení poslaneckej imunity pre ďalších piatich poslancov Zlatého úsvitu, aby mohli byť taktiež obvinení na základe vykonštruovaných dôkazov z toho, že boli členmi zločineckej organizácie. Kasidiaris čelí obvineniu z nelegálneho držania zbraní kvôli loveckej brokovnici, na ktorú však mal legálne povolenie.

Rezignácia generálneho tajomníka rozprúdila v parlamente (ale aj mimo neho) volania po odstúpení Samarasa, rovnako ako aj Dendiasa a Athanasiousa. Nadchádzajúce májové voľby po celom Grécku ukazujú obľúbenosť Zlatého úsvitu a Kasidiaris ako kandidát na starostu v Aténach vedie prieskumy verejnej mienky. Vyhlásil, že bude ďalej pokračovať v nastúpenej ceste, aj keď bude vo väzení. Taktiež uviedol, že Zlatý úsvit má k dispozícii ešte ďalšie šokujúce informácie, ktoré hodlá zverejniť.

Tieto vyhlásenia dostali Samarasa a ovládané médiá do úplného šialenstva. Ako Samaras, tak aj médiá sa zameriavajú na to, či video bolo nahraté legálnym spôsobom miesto toho, aby sa zamerali na to, že členovia Zlatého úsvitu sú nevinní a a že Samaras ich uväznil na základe objednávky židovskej skupiny z USA.

Aby sa zabránilo uvoľneniu nových dôkazov, Goutzmani 7. apríla rozhodol, že „tí, čo použijú ilegálne získané videonahrávky budú okamžite zatknutí, aj keď sa jedná o aktívnych poslancov“.

Prieskumy ukazujú, že podpora Zlatého úsvitu naďalej rastie spolu s videoškandálom a strana má dobrú pozíciu na získanie víťazstva v nasledujúcich voľbách. Zlatý úsvit je na najlepšej ceste získať v májových voľbách do Európskeho parlamentu niekoľko kresiel. Rok 2014 sľubuje byť veľkým rokom pre európskych nacionalistov.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Autor: Pete Papaherakles, AFP

O ::prop

13 komentárov

 1. Keby sa to debilné stádo u nás zobudilo a dalo Kotlebovi viac hlasov,tak by museli zasiahnuť aj v našom parlamente.

 2. maršal Žukov

  neboj sa, Filip. Kotleba správne zistil, že najprv musí ukázať, že vie skutkami dokázať, že tu nie je len na to, aby neustále len poukazoval na parazitov.
  Dúfam, že bude pokračovať v šírení ututlávaných informácií o Tisovi a Slovenskom štáte a zároveň sa mu podarí spraviť niekoľko pozitívnych krokov v rámci svojich kompetencií.
  Minule mi niekto položil otázku: čo ten Kotleba dosiahol ako župan? Veď nič nespravil. Tí, čo kladú takéto otázky, nemajú po 4 mesiacoch právo na kladenie takýchto otázok, keďže sa najprv musí poupratovať po boľševických zlodejoch. Navyše je tu jeden moment, ktorý si málokto uvedomuje:
  židmi kontrolované médiá číhajú ako supi na nejaký Kotlebov prešľap a to, že doposiaľ nič nenašli, o niečom svedčí. Pre mňa je toto dostatočný dôvod na to, aby som mu veril. A verím aj tomu, že reálnymi skutkami sa mu podarí získať si nielen voličov z BB kraja.
  O 2 roky sú voľby, dovtedy sa ukáže – a verím, že aj skôr – že čo v ňom je. V každom prípade už teraz viem, že mu môžem veriť viac, ako Procházkovi, alebo ktorémukoľvek inému psychopatovi reprezentujúcemu tento zhubný systém. Spomenul som len Procházku, chcel som aj viacerých, ale to sú všetko tak ohyzdné psychopatické prasatá, že som to proste nedokázal. U Procházku ako keby existovala štipka niečoho použiteľného, ale už nie som taký naivný…
  Názory, aké prezentuje Kotleba, má podľa mňa minimálne 50% Slovákov, ale tým, že je ich vnímavosť otupená nepriateľským „vzdelávacím“ systémom, nepriateľskými médiami a životom v biede, majú strach pred niečím novým, boja sa, že by mohli spadnúť do ešte väčšej biedy.
  Ľuďom sa zdá neuveriteľné, že by mohla existovať taká obludná mašinéria, ktorá rozleptá ich mozgy až do straty schopnosti používať zdravý sedliacky rozum.
  Preto musí Kotleba ukázať konkrétnymi skutkami, že to ide. Chválim ho za to kritizované číslo BB mesačníka, za ktoré ho udali na políciu pre podozrenie zo spáchania prečinu popierania holycaustu. Už sa teším, ako si s nimi vytrie riť, aspoň sa pekne spopularizuje toto obludné megaklamstvo. Ale myslím si, že nie sú až takí sprostí a dobre si uvedomujú, že tu by ťahali za kratší koniec aj s dvadsiatimi právnikmi a riskovali by prúser a preto to radšej zakryjú tichom.

  • Ja tvojim postojom naozaj nerozumiem. Na jednej strane sa otvorene hlásiš ku internacionálnemu komunizmu, na druhú stranu nadšene podporuješ zástupcu antikomunistickej ideológie a nacionalistu. Ešte mi chýba tvoj postoj ku náboženstvu.

   • osmoza, keď si upraceš bordel v hlave, tak porozumieš viacerým veciam.

    • No, bordel v hlave by si mal upratať celkom zreteľne niekto iný. Poznal som jedného takého zamilovaného do Kotlebu. Vyhlasoval o sebe, že je bigotný katolík, radikálny komunista a nacionalista. Navyše to bol učiteľ. Vidím, že má parťáka, aj keď o tom náboženstve si sa nevyjadril. 🙂

     • sedmóza – keď poviem, že Kamila Magálová je najlepšia kuchárka medzi hercami, znamená to, že som do nej zamilovaný?
      Čo sa týka náboženstva, som nepraktizujúci veriaci.

     • Náboženstvo a komunizmus sa vylučujú, pokiaľ mi je známe. To len Fico mohol byť veriaci a podávať prihlášku do KS. 🙂 A aj primerane vyšiel na posmech. 😀

     • Heh, naozaj osmoza?
      „Some call it Marxism — I call it Judaism.“ (The American Bulletin, Rabbi S. Wise, May 5, 1935).

 3. maršal Žukov

  ale v kútiku duše dúfam, že sa ho pokúsia odstaviť podobne ako Zlatoúsviťákov a tým si na seba ušijú búdu.

 4. Osmoza, ty budes mat podla technickeho zmyslu svojho nicku „vysuseny“ modzog. Nech zije zidovsky mainstream, este skus zavolat.

  • Rád by som sa spýtal – čo ťa k takému záveru vedie? Teda okrem nicku. Ako som napísal inde – tvrdenie bez argumentácie a faktov je iba nezmyselným plkaním hodným Aštara Serana.

 5. Chlapci ,… Trošku ste uleteli od témy . Je tu totiž reč o Bulharskom Zlatom úsvite …!

Leave a Reply