Domov / Hlavná strana / EU / EÚ, ďalšia americká kolónia, je na pokraji sociálneho a kultúrneho kolapsu

EÚ, ďalšia americká kolónia, je na pokraji sociálneho a kultúrneho kolapsu

Európa padá voľným pádom. Nikto už o tom nemôže viac pochybovať. V skutočnosti EÚ súčasne trpí niekoľkými vážnymi problémami a ktorýkoľvek z nich by sa potenciálne mohol stať katastrofou. Pozrime sa na ne jeden po druhom.

28-členná EÚ nedáva žiadny ekonomický zmysel

Najzjavnejším problémom pre EÚ je, že nedáva absolútne žiadny ekonomický zmysel. Pôvodne, začiatkom 50-tych rokov, tu bola malá skupina nie príliš odlišných krajín, ktoré sa rozhodli integrovať svoje ekonomiky.

Bola to takzvaná Vnútorná šestka, ktorá založila Európsku komunitu (EK): Belgicko, Francúzsko, Západné Nemecko, Taliansko, Luxembursko a Holandsko. V roku 1960 sa k tejto „základnej skupine“ pridalo ďalších sedem krajín, Vonkajšia sedmička, ktoré neboli ochotné pripojiť sa k EK, ale chceli sa pripojiť ku Európskej asociácii voľného obchodu (EFTA).

Boli to Rakúsko, Dánsko, Nórsko, Portugalsko, Švédsko, Švajčiarsko a Spojené kráľovstvo. Spolu tieto krajiny vytvorili niečo, čo by sa dalo voľne nazvať „väčšina západnej Európy“.

Napriek všetkým svojim nedostatkom tieto dohody odrážali realitu – že krajiny na nich sa podieľajúce majú toho veľa spoločného a ich ľudia chceli spojiť sily.

Po roku 1960 sa história európskej integrácie a rozšírenia stala veľmi komplikovanou a hoci došlo k pokroku na kľukatej ceste s pravidelnými prekážkami, nakoniec tento proces rástol nekontrolovateľne, ako zhubný nádor.

Dnes EÚ zahrňuje 28 (!) členských štátov vrátane všetkých, ktoré boli nazývané „strednou“ a „východnou“ Európou – dokonca aj bývalé sovietske baltské republiky sú teraz súčasťou tejto novej únie.

Problémom je, že hoci bolo také rozšírenie príťažlivé pre európske elity z ideologických dôvodov, také obrovské rozšírenie vôbec nedáva ekonomický zmysel. Čo majú spoločné Švédsko, Nemecko, Lotyšsko, Grécko a Bulharsko? Je toho veľmi málo, samozrejme.

V súčasnosti jasne dochádza ku trhlinám. Grécka kríza a hrozba „Grexitu“ má potenciál domino efektu zahrňujúceho zvyšok takzvaných „PIGS“ (Portugalsko, Taliansko, Grécko a Španielsko).

Aj Francúzsko je ohrozené následkami tejto krízy. Európska mena – euro – je „menou bez poslania“: má podporovať nemeckú ekonomiku alebo grécku? To nikto nevie, aspoň oficiálne.

V skutočnosti, samozrejme, každý chápe, že tu velí Frau Merkelová. Provizórne riešenia, ktoré eurobyrokrati ponúkajú, len kupujú čas, ale neponúkajú žiadne riešenie pre to, čo je jasne systémovým problémom: úplne umelú povahu 28-člennej EÚ.

Pokiaľ ide o zjavné riešenie, vzdať sa šialeného sna o 28-člennej EÚ, tak toto je tak absolútne politicky neprijateľné, že sa o tom ani nebude diskutovať, hoci každý sa toho bojí.

EÚ je na pokraji sociálneho a kultúrneho kolapsu

Nepopierateľná realita je jednoduchá, pretože je jasná:

– EÚ nemôže prijať toľko utečencov
– EÚ nemá prostriedky na ich zastavenie

Masívny prílev utečencov predstavuje veľmi komplexný bezpečnostný problém, na riešenie ktorého nie sú krajiny EÚ vybavené.

Všetky krajiny EÚ majú tri základné nástroje, ktoré môžu použiť na svoju ochranu pred nepokojmi, výtržnosťami, zločinom alebo inváziami: zvláštne/bezpečnostné služby, policajné sily a armádu. Problém je, že žiadna z týchto troch nie je schopná riešiť utečeneckú krízu.

Zvláštne/bezpečnostné služby čelia pri riešení utečeneckej krízy beznádejne veľkej prevahe. Okrem toho, ich normálne ciele (profesionálni zločinci, špióni, teroristi) sú v typickej vlne utečencov málo početné. Utečencami sú väčšinou rodiny, často veľké, a hoci niekedy zahrňujú kriminálne gangy, zďaleka tomu tak nie je vždy.

Problém je, že ak povedzme 10% Kosovčanov sú drogoví díleri, dáva to zlé meno všetkým utečencom z Kosova a s utečencami samotnými to skončí tak, že s nimi zaobchádzajú ako so zločincami.

Nakoniec, zvláštne/bezpečnostné služby vo veľkej miere závisia od informátorov a zahraničné gangy sa ťažko infiltrujú. Často tiež hovoria náročnými jazykmi, ktoré ovláda len niekoľko miestnych jazykových špecialistov.

Následkom toho sú bezpečnostné služby EÚ väčšinu času bezradné pokiaľ ide o to, ako riešiť bezpečnostný problém, ktorý je im predstavený, keby len z dôvodu nedostatku personálu a prostriedkov na sledovanie toľkých ľudí.

V kontraste s tým majú policajti výhodu druhov: sú doslova všade a typicky majú dobrý zmysel pre „bitky na ulici“. Ich právomoci sú však vážne obmedzené a na vykonanie väčšiny svojej práce potrebujú získať súdne nariadenie.

Policajti tiež väčšinou riešia miestnych zločincov, zatiaľ čo väčšina utečencov nie sú ani miestni, ani zločinci. Smutnou pravdou je, že väčšina toho, čo policajti v utečeneckej kríze robia je, že poskytujú poriadkovú políciu – a to je iba ťažko riešením na čokoľvek.

Pokiaľ ide o ozbrojené sily, to najlepšie čo môžu urobiť je pokúsiť sa pomôcť uzavrieť hranicu. V niektorých prípadoch môžu pomáhať policajným silám v prípade občianskych nepokojov, ale to je všetko.

Takže rôzne štáty EÚ nemajú ani prostriedky na uzamknutie svojich hraníc a deportáciu väčšiny utečencov, ani na ich kontrolu. Iste, vždy tu budú politici, ktorí budú sľubovať, ako pošlú všetkých týchto utečencov späť domov, ale to je hrubá a do očí bijúca lož.

Veľká väčšina týchto utečencov uteká pred vojnou, hladomorom a zúfalou chudobou a neexistuje spôsob, aby ich ktokoľvek poslal späť domov.

Ich udržanie je však tiež nemožné, aspoň v kultúrnom zmysle. Napriek vychvaľujúcej propagande o integrácii všetkých rás, vyznaní a kultúr je skutočnosť taká, že neexistuje absolútne nič, čo by EÚ mohla ponúknuť týmto utečencom, aby ich donútila chcieť sa do nej integrovať.

Napriek svojim hriechom a problémom aspoň USA ponúkajú „americký sen“, ktorý, falošný ako len môže byť, stále inšpiruje ľudí na celom svete, najmä prostých a slabo vzdelaných. Nie len to, ale americká spoločnosť má málo kultúry, s ktorej je potrebné začať privykať.

Položte si otázku, čo je „americká kultúra?“. Ak niečo, tak je to skutočne skôr „taviaci kotol“ než „miešaný šalát“ – čo znamená, že čokoľvek vstúpi do taviaceho kotla stráca svoju pôvodnú identitu, pričom celková zmes kotla neprodukuje pravú, domorodú kultúru, prinajmenšom nie v európskom slova zmysle.

Európa je, alebo by som mal povedať, bola radikálne odlišná od USA. Boli tu skutočné, hlboké kultúrne rozdiely medzi rôznymi krajmi a provinciami každej európskej krajiny. Baskicko rozhodne nie je Katalánsko, Marseille nie je Bretónsko, atď.

Pokiaľ ide o rozdiely medzi Nemeckom a Gréckom – sú proste obrovské. Výsledkom súčasnej utečeneckej krízy je, že všetky európske kultúry sú teraz priamo ohrozené na svojej identite a životnom štýle. Z tohto je často obviňovaný islam, no skutočnosťou je, že africkí kresťania sa neintegrujú o nič lepšie.

A ani kresťanskí cigáni, mimochodom. Ako výsledok dochádza doslova všade ku zrážkam – v obchodoch, uliciach, školách, atď. Neexistuje jediná krajina v Európe, kde tieto zrážky neohrozujú spoločenský poriadok.

Tieto denné zrážky vyúsťujú do zločinu, represie, násiliu a ghettoizovaniu imigrantov a miestnych, ktorí opúšťajú svoje tradičné predmestia a presúvajú sa do imigrantmi menej preplnených oblastí.

(Mimo tohto: mojim americkým čitateľom, ktorí by si mohli pomyslieť „No a čo? My v USA máme ghettá tiež“ hovorím, že to, čomu Francúzi hovoria „zones de non-droit“ (bezprávne zóny) je omnoho horšie než čokoľvek, čo ste mohli vidieť v USA. A majte na pamäti, že žiadna krajina v EÚ nemá nejaké obrovské, militarizované policajné sily, ktoré má teraz každé veľké americké mesto. Neexistuje ani ekvivalent americkej Národnej gardy. Prinajlepšom sú tu poriadkové sily ako francúzska CRS, ale tie môžu urobiť len toľko.)

Úroveň podráždenia, ktorou trpia mnohí, ak nie väčšina Európanov, priamo vyplývajúceho z krízy v imigrácii sa dá niekomu, kto ju nevidel opísať iba ťažko. A keďže vyjadrenie takej frustrácie považovali autority (aspoň donedávna – toto sa v súčasnosti progresívne mení) za „rasistické“ alebo „xenofóbne“, táto hlboká nevôľa je väčšinou udržiavaná v skrytosti, no aj tak je badateľná. A imigranti ju rozhodne cítia. Každý deň.

A znova, toto je dôvod, prečo sa predstava amerického „taviaceho kotla“ v Európe nedeje: jediná vec, ktorú môže Európa ponúknuť všetkým týmto stovkám tisícok utečencov je tiché nepriateľstvo živené strachom, rozhorčením, znechutením a beznádejou. Aj tí miestni, ktorí kedysi sami boli utečencami v minulosti (imigranti zo Severnej Afriky, napríklad) sú dnes znechutení a veľmi nepriateľskí voči novej vlne utečencov, ktorí prichádzajú. A samozrejme, ani jeden jediný utečenec prichádzajúci do Európy neverí v nejaký „európsky sen“.

V neposlednom rade sú títo utečenci obrovským bremenom na miestne ekonomiky a sociálne služby, ktoré nikdy neboli navrhnuté na to, aby si poradili s takým prílevom „klientov“ v núdzi.

Pre blízku budúcnosť je prognóza jasná: viac toho istého, len horšie, možno omnoho horšie.

EÚ je len kolóniou Spojených štátov, neschopnou brániť svoje vlastné záujmy

EÚ je riadená triedou ľudí, ktorí sa úplne zapredali Spojeným štátom. Najlepším príkladom tohto neutešeného stavu je líbyjský debakel, v ktorom USA a Francúzsko úplne zničili najrozvinutejšiu krajinu v Afrike len preto, aby tu teraz boli stovky tisícov utečencov prechádzajúcich cez Stredozemné more a pokúšajúcich sa ujsť pred vojnou do EÚ. Tento výsledok sa dal ľahko predpovedať a európske krajiny predsa neurobili nič, aby mu zabránili.

Fakticky, všetky tieto Obamove vojny (Líbya, Sýria, Afganistan, Irak, Jemen, Somálsko, Pakistan) vyústili do obrovských pohybov utečencov. Pridajme k tomu chaos v Egypte, Mali a chudobu v celej Afrike a máte masový exodus, ktorý nezastaví nijaké stavanie múrov, kopanie jám alebo útočenie slzným plynom na imigrantov.

A keby to nestačilo, EÚ spáchala niečo, čo sa dá nazvať jedine politickou a ekonomickou samovraždou tým, že nechala Ukrajinu vybuchnúť do veľkej občianskej vojny zahrňujúcej 45 miliónov ľudí, úplne zničenú ekonomiku a skutočný zapredanecký režim pri moci. Tento výsledok sa tiež dal ľahko predpovedať.

Ale všetko, čo eurobyrokrati urobili bolo, že uvalili sebazničujúce ekonomické sankcie, ktoré napokon poskytli presne ten druh podmienok, ktoré ruská ekonomika potrebovala na to, aby sa konečne diverzifikovala a začala produkovať lokálne, namiesto aby všetko dovážala zo zahraničia.

Stojí za to pripomenúť tu, že po druhej svetovej vojne bola Európa okupovaným územím. Sovieti mali stredno-východnú časť, kým USA/VB mali západnú časť. Zvykli sme si predpokladať, že ľudia žijúci pod „útlakom“ toho, čo americká propaganda nazvala „Varšavským paktom“ (v skutočnosti „Varšavská zmluva“) boli menej slobodní než tí, ktorí žili pod „ochranou“ Severoatlantickej aliancie.

Nevadí, že pojem „Severoatlantická“ bol vymyslená zámerne, aby priviazal Európu k USA, ústredným problémom tu je, že hoci ľuďom na Západe bolo mnohými spôsobmi udelených viac slobôd než tým na Východe, časť Európy okupovaná USA/VB nikdy nezískala späť skutočnú suverenitu.

A práve tak ako Sovieti starostlivo živili miestnu miestodržiteľskú elitu v každej východoeurópskej krajine, to isté robili USA na Západe.

Veľký rozdiel sa objavil len koncom 80-tych a začiatkom 90-tych rokov, keď celý systém riadený Sovietmi padol, kým systém riadený USA vyšiel posilnený, ako výsledok sovietskeho kolapsu. Keby niečo, od roku 1991 sa americké železné zovretie nad EÚ stalo ešte silnejším než predtým.

Smutná realita je jednoduchá: EÚ je americká kolónia, riadená americkými bábkami, ktoré proste nie sú schopné postaviť sa za základné a zjavné európske záujmy.

EÚ je v hlbokej politickej kríze

Až do konca 80-tych rokov boli v Európe nejaké, viac či menej „skutočné“ opozičné „ľavicové“ strany. V skutočnosti, v Taliansku a Francúzsku sa komunisti takmer dostali k moci. No len čo sa sovietsky systém zrútil, všetky európske opozičné strany buď zmizli, alebo ich systém rýchlo získal na svoju stranu.

A práve tak ako v USA, bývalí trockisti sa takmer za noc stali neoconmi. Ako výsledok Európa stratila tú malú opozíciu, ktorú mala voči anglo-sionistickému impériu a stala sa „politicky spacifikovanou“ krajinou.

To, čomu Francúzi hovoria „la pensée unique“ alebo „jedna myšlienka“ teraz triumfovala, aspoň pokiaľ to človek posudzuje podľa korporátnych médií. Politika sa zmenila na predstieranú šou, kde rôzni herci predstierajú, že riešia skutočné problémy, kým v skutočnosti všetko to o čom hovoria sú vymyslené, umelo vytvorené „problémy“, ktoré oni potom „riešia“ (homosexuálne „sobáše“ sú dokonalým príkladom).

Jediná forma zmysluplnej politiky, ktorá v EÚ zostala, je separatizmus (škótsky, baskický, katalánsky, atď.), ale doteraz nevytvoril žiadnu alternatívu.

V tomto statočnom novom svete predstieranej politiky nikto nemá na starosti skutočné problémy, ktoré sa nikdy neriešia priamo, ale len sa zametajú pod koberec až do ďalších volieb a to nevyhnutne len všetko zhoršuje.

Pokiaľ ide o anglo-sionistických pánov EÚ, nestarajú sa o to, čo sa stane, až kým nie sú priamo napadnuté ich vlastné záujmy.

Mohli by ste povedať, že Titanic sa potápa a orchester stále hrá, a boli by ste veľmi blízko pravdy. Každý nenávidí kapitána a posádku, ale nikto nevie, kým ich nahradiť.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: 4th media

O ::prop

21 komentárov

 1. tak ku komu sa pridame?k amerike?aleb o radsej k rusku?kto nam bude o chvilu blizsi?

  • Keď sa pridáme k USA možno sa budeme mať chvíľu lepšie.Možno.Možno sú američania naozaj a v skutočnosti kozmopolitný a multi kulti a prijmú nás aj ako slovanov,slovákov,katolíkov,aj našu slovenskú kultúru a zvyklosti…Ale čo keď nie,čo keď nie sú naozaj multi kulti,ale taviaci kotol,kde sa všetci rozplynú…Možno tiež nie zlé,ale čo keď niekto bude presadzovať svoje zvyklosti a vnucovať mi iný spôsob správania sa a žitia.Ten JEHO,jediný a správny?!A čo keď sa prikloním k dubisku k Rusku ako vizionarčili Ján Kollár či Ľ.Štúr,i keď obaja presadzovali iné-Kollár češtinu a Štúr slovenčinu…Ale chceme žiť ako Rusi?!Je lepší život obyčajného američana alebo rusa?!Asi konzumne je na tom američan lepšie,alw v čom je lepšie na tom rus?!Že si viac váži čo dostane,že nemá na APPLE?Ale bude lepší pán: bohatý rus alebo bohatý američan?!Ktorá kultúra je mi bližšia?!Tá ruská(Peter Veľký,Lenin,Stalin,Brežnev,Putin/Gogoľ,Tolstoj,Dostojevskij,Musorgskij,Čajkovskij…)alebo anglosaská(Th.Jefferson,Washington,Roosvelt,Kennedy,Reagan,Bush či Obama/J.Brown,Marylin Monroe,Elvis Presley,Hollywood,Madonna)?Nie je to také jednoduché,lebo USA upadá morálne,ekonomicky.Rusi je tiež neznáma…A čo Nemci naozaj sa zmenili,nie sú viac ako iní?

   • Robite si srandu?? Ved my sme americka kolonia, 26 rokov! Moze sa kolonia rozhodovat? Mily PeterSveter kilometer, uz 26 rokov sme drancovany a rozkradany Amerikov, na vsetko dohliada ambasada USA . Takze dobre rano. Nic v zlom.

 2. „Pokiaľ ide o ozbrojené sily, to najlepšie čo môžu urobiť je pokúsiť sa pomôcť uzavrieť hranicu. V niektorých prípadoch môžu pomáhať policajným silám v prípade občianskych nepokojov, ale to je všetko.“

  Nerozumiem tejto vete ako celku, a hlavne nerozumiem spojeniu „môžu pomáhať policajným silám v prípade občianskych nepokojov“. Pomáhať v čom ? Pomáhať potláčať ústavné právo na protest proti skorumpovanej nelegitímnej vláde, rozhorčujúcej obyvateľstvo?

  Toto tvrdenie autora príspevku je ako vystrihnuté z programovej tézy KSČ z jej XV. zjazdu “ republiku si rozvracať nedáme“,tak teda česť práci súdruh tajomník!!!!!

 3. Predpokladám, že ďalším logickým krokom by malo byť zrušenie nemčiny ako úradného jazyka v Rakúsku a Nemecku, pretože tam žije dokopy viac obyvateľstva ne-nemeckého pôvodu, v Rakúsku viac Čechov, Slovákov, Maďarov, a národov Balkánu a Turkov ako pôvodných obyvateľov a v Nemecku rovnako viac Turkov, pôvodných obyvateľov Afriky, Ázie a strednej a východnej Európy.
  Rovnako by mala byť zrušená angličtina ako oficiálny jazyk v tzv. Veľkej Británii, pretože tam žije prevaha obyvateľstva neanglického pôvodu. Čo sa týka spojených štátov tzv.amerických, exekutívu ovládajú židáci hoci tvoria zanedbateľnú časť obyvateľstva, takže hebrejčina ako úradný jazyk je vylúčená, no keďže obyvateľstvo tvorí celo – zeme-guľová zmes, ktorá je navyše riadne prekrížená, a teda nie je možné určiť prevažujúcu rasu ani národnosť nebudú mať žiadny úradný jazyk a každý si môže vybrať akou rečou sa bude dorozumievať. Myslím, že toto je v súlade s agendou NWO a žiaden žid by nemal protestovať. A keď už je reč o židoch, tak na okupovanom arabskom území zvanom Izrael by mal byť zavedený ako úradný jazyk chazarčina.

 4. Moznoze Esperanto by bolo vhodne pre USA?

 5. Najnovšia zaujímavosť v dnešných zprávach (americký kanál CBS):
  ….príchod utečencov zo Sýrie do Nemecka, vypadajúcich mimochodom veľmi prijateľne….Nemcko už prijalo 800 tisíc utencov!!!
  Neušiel mi samozrejme výrok hlasateľa “Nemcko, najbohatšia krajina v Európe”.
  Čo tak tie “víťazné” krajiny, ako Francúzsko (bolo porazené Rommelom za 4 týždne), zbabelci Belgie, Dánska, Holandska, ktorí sa zmohli na strieľanie nemeckých vojakov odzadu, z úkrytov, keď už títo ustupovali, Španielsko ktoré nemalo žiadnu vojnu?
  Toto Nemecko, zruinované na padrť, zase “NAJBOJATŠIA KRAJINA V EURÓPE?”
  Žiarlivosť Anglicka, Ameriky a Izraela, ich zase prinúti porozmýšľať, ako to Nemecko zase rozbiť, ale trápi ich asi riziko, že potom by sa stali “Najbohatšou krajinou na svete”, ak už aj ňou nie sú!
  Tomu sa hovorí NÁROD!

 6. islam by mal byť na Slovensku zakázaný, pretože zo svojej podstaty a
  tým, že predpokladá džihád a uplatňovanie práva šária, pripravuje sa a
  smeruje k potlačovaniu práv a slobôd občanov.
  Podpora a propagácia hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov
  § 260

  ods. 1: „ Kto podporuje alebo propaguje hnutie, ktoré preukázateľne
  smeruje k potlačeniu práv a slobôd občanov alebo hlása národnostnú,
  rasovú, triednu alebo náboženskú zášť, potresce sa odňatím slobody na 1-
  5 rokov.“

  ods. 2: „ Odňatím slobody na 3- 8 rokov sa páchateľ potresce,
  a) ak spácha čin uvedený v odseku 1 tlačou, filmom, rozhlasom, televíziou alebo iným podobne účinným spôsobom,
  b) ak spácha taký čin ako člen organizovanej skupiny, alebo
  c) ak spácha taký čin za brannej pohotovosti štátu.“

  • Ak sa nad tým poriadne zamyslíte, zistíte, že v prvom rade by mala za tieto paragrafy pykať naša vláda. A islam by nás potom nemusel trápiť.

  • Aman Againsttime

   Klifton, rozhodne nie si jediný, kto by islam rád postavil v Európe mimo zákon. V Česku bolo/je hneď niekoľko takýchto iniciatív (Konvička, Okamura…), ktoré poukazovali na rozpor s ústavou alebo s Listinou základných práv a slobôd.

   Avšak oponent ti bude kontrovať slobodou vyznania (ústavné právo) a tým, že nejde o problém islamu, ale len niektorých fanatických jedincov či radikálnych smerov a že islam je v skutočnosti „náboženstvo mieru“. Popravde, argument, že „náboženstvá (či ideológie) sú v pohode, len ľudia sú zlí“ nepovažujem za pravdivý (ale ono by to mohlo platiť, ak pripustíme, že náboženstvá stvorili ľudia, že? 🙂 ).

   Problém je tiež v tom, že mnohí ľudia si nie úplne jasne uvedomujú, čo presne je islam. Nie je to len náboženstvo, ale regulérna politická ideológia minimálne 10x totalitárnejšia ako komunizmus. Ale to už sme tu viackrát rozoberali i s Normanom (asi nebudem jediný, komu tu chýba, že? 🙂 ).

 7. klifton , ten paragraph je jasným prejavom popretia slobody slova, tlače, prejavu, atď. Niet na tejto planéte náboženstva, ktoré káže svojim veriacim zabíjať. Ani Islam.
  Tí ktorí si to myslia, zrejme o tom nevedia mnoho. A propagande sad á veľmi ľahko uveriť, lebo veriť je to jednoduchšie, ako vediet. Viď kresťanstvo.
  “Kdo uverí, bude spasený”.
  Ešte by ma zaujímalo, kde berie AA svoje presvedčenie, týkajúce sa Islamu a komunizmu.

  • Teória je v islame krásna vec. Prax však úplne iná. A tvrdenie, že na tejto planéte niet náboženstva, ktoré káže svojim veriacim zabíjať, je nepravdivé. Len tak z hlavy ma ich napadá hneď niekoľko. Netreba chodiť ani do Ázie ku Kálí, také oko za oko, zub za zub, život za… (?) má tiež zaujímavý podtext.

   Treba si pozrieť toto video, ako to naozaj moslimáci myslia.

  • Ešte by ma zaujímalo, kde berie AA svoje presvedčenie, týkajúce sa Islamu a komunizmu. — pravdepodobne čítal knihu Právo šaria pro nemuslimy, v ktorej je stručne zosumarizovaná šaria. Tu je menší úryvok http://issuu.com/politicalislam.eu/docs/sharia_nahled_web1/1?e=13719560/9478692 A tvrdenie že islam nekáže veriacim zabíjať je dobrá sprostosť. Neviete si predstaviť, koľko nenávistných veršov je v Koráne. Keby slovenské úrady vedeli čo sa v ňom píše, dávno by ho zaradili na zoznam tzv. extrémistických materiálov. Ak viete po anglicky, prečítajte si niečo z tohto. Je to taký sumár nenávistných veršov v Koráne a hadísoch http://www.thereligionofpeace.com/quran/023-violence.htm

  • mýliš sa. čítal som korán a je tam jasné nabádanie na zabijanie a aj konkrétne: „odrežte im hlavy“.
   tak, milý môj, nezavádzaj, ok?

 8. “Neviete si predstaviť, koľko nenávistných veršov je v Koráne…”

  Veľmi by som uvítal, keby ste nejaké uviedol, ja som zatiaľ žiadne nenašiel, možno som ich nejako prehliadol. Ale uveďte prosím presne kapirolu, v ktorej ste tie verše našiel (Korán ich má 114, ako asi viete).

  Ináč, je už známe, že ja som proti akémukoľvek náboženstvu, ale na propagandu, či je to propaganda Judaizmu, Islamu, kresťanstva, atď. ťažko naletím.
  A mňa až tak ďaleko nezaujímajú žiadne české, alebo slovenské jednostranné klebety, alebo nezrozumiteľné videá/audiá (ktoré vložil Osmoza), ešte k tomu počúvať niekoho, kdo je ku mne obrátený chrbtom! To nie je pre mňa.

  Uvediem Vám pár príkladov, čo dokážu ‘zavilí’ propagandisti, či už si hovoria “historici”, “politici”, “teológovia” či “novinári”…

  Talmud:
  “Kdo je prostitúdka? Každá žena, ktorá nie je židovka”. (Eben Ha Eser, 6 a 8).

  V Abhodah Zarah (26b, Tosephoth) sa hovorí:
  “Dokonca aj najlepší Góji, by mali byť zabití”.

  A ďalej:
  “Kresťanom sa musí vyhýbať. Od židov sa vyžaduje vyhúť sa akémukoľvek kontaktu s kresťanmi, zo štyroch dôvodov:
  1. Preto nie sú hodní sa deliť s nami so židovským spôsobom života;
  2. Preto sú nečistí;
  3. Pretože sú modloslužobníci;
  4. Pretože sú vrahovia;

  A nakoniec najváčšia perlička:
  “Jesus fornicated with his mule”.
  (“Ježiš súložil so svojou mulicou”.)
  Veríte tomu? Ja, nech som akokoľvek proti kresťanstvu, nie.
  A predpokladám, že ani Vy.
  Prečo teda neveríte Talmudu, ale veríte hlúpostiam o Koráne?

  • Som rád, že sa dostávame ďalej.

   Zacitujem vás presne, z 8.9., 3.13:
   „Niet na tejto planéte náboženstva, ktoré káže svojim veriacim zabíjať.“

   Ďalší váš príspevok z 9.9. o 3:41:
   V Abhodah Zarah (26b, Tosephoth) sa hovorí: “Dokonca aj najlepší Góji, by mali byť zabití”.

   Toľko k téme, že na zemi niet náboženstva, ktoré káže veriacim zabíjať…

   Je škoda, že ste to video nedopozeral do konca. Ak by ste tak urobil, dozvedel by ste sa, že za svoje aktivity nie je obľúbený (veľmi mierne povedané) medzi moslimami. V takom prípade by ste neukázal svoju tvár ani vy, aspoň ja o tom silne pochybujem. O zisteniach tohto chlapíka bol pred rokmi nakrútený dokument odvysielaný v ČT (prekvapivo).

   Podľa môjho názoru by každý mal triezvo posudzovať fakty. Nedovolím si tvrdiť, že chlapík vo všetkom hovoril pravdu. Ak si to ale porovnám s tým, čo sa deje v Sýrii a vôbec na strednom východe, som veľmi náchylný mu veriť skôr, ako tvrdeniam o mierumilovnosti islamu.

   Tvrdenia o mierumilovnosti islamu, obzvlášť od vás, znejú veľmi zvláštne.

  • Aman Againsttime

   Sitra, ja to naozaj nedokážem pochopiť. Na jednej strane kydáte na židov a kresťanov, na druhej strane bránite islam, ktorý je len ďalšou variantou toho istého mentálneho vírusu ako kresťanstvo a židovstvo. Táto selektívna slepota je naozaj zarážajúca.

   Ak je islam naozaj také mierumilovné náboženstvo, tak prečo je toľko problémov a konfliktov vo svete práve s moslimami? Prečo je tam taká obrovská koncentrácia magorov, fanatikov, extrémistov? A to viac ako v akomkoľvek inom náboženstve.

   Myslím, že ste raz spomínal, že v Kanade máte kontakt s nejakými moslimami. K tomu by som dodal, že pri moslimovi treba mať na pamäti toto: http://rationalwiki.org/wiki/Taqiyya. Slová moslima o tom, aké je jeho náboženstvo mierumilovné by som preto bral s veľkou rezervou.

 9. Prosil som o nejaké tie “nenávistné verše” z Koránu, žiaden ohlas. Vysvetlenie je jednoduché, nikdo ich nemá, nie preto že by neexistovali, ale asi preto, že tu sa argumentuje spôsobomm “niekde som počul”, “čítal som to niekde”, atď.

  Aby však bolo jasné, áno, oni existujú, treba však vedieť v akej súvislosti, na koho sú namierené a nie ich vytrhnúť z kontexu, ako sa to praktizuje, špeciálne v tejto dobe s Koránom.

  p.Osmoza, dávam Vám za pravdu, že je to Judaizmus, ktorý hovorí o zabíjaní (ale len!) gójov. Nesmieme však zabúdať na to, kedy vznikol judaizmus ako nábženstvo a kedy bol napísaný Torah/Talmud, ako reakcia na, treba priznať, strašné utrpenie židov, z rúk gojimov, po tisíce rokov. Ale zase, aj to asi malo dôvody a píšem o tom v mojomčlánku “Prečo ľudia nenávidia židov”, ktorý dúfam bude uverejnený v najbliších dňoch.
  Ak chcete soznam prenasledovania, možem ho uverejniť a slušný človek (odhliadnúc od náboženstva), musí byť zhrozený.
  Náboženstvo skutočne presiaknuté nenávisťou je Judaizmus. Ale je to skutočne náboženstvo?
  Je Talmud (Mischnah, Gemarah, Tosephoth, a Maimonidesov Perusch Hamischnaioth, zozbierané do jedného obsiahleho diela), náboženská kniha? Samozrejme nie.
  “Talmud je charakterizovaný ako ‘obscenity a viac obscenity’, sbierka nejakých zákonov; rozkoš zo sadistických krutostí; vyvrátenie morálneho učenia o krádeži, vražde, sodomy, krivoprísažníctva, zaobchádzania s deťmi a rodičmi a chorobná nenávisť voči kresťanstvu”, píše Dr.Makow na svojom webe.

  Najstaršie knihy Starého Testamentu nesiahajú ďalej ako do deviateho storocia B.C.E a niektoré boli napísané menej ako 200 rokov B.C.E. a Deuteronomy dokonca až c roku 621 B.C.E. ktorú potom čítali ľuďom v temple v Jeruzaleme – a zdá sa, že od toho momentu judaiznus prestal byť náboženstvom.

  Slová Dr. Makowa potvrdzuje nasledovný výrok skutočne chorého modzogu:
  Yebhamoth 11 b:
  “Sexual intercourse with a little girl is permitted if she is three years of age”.
  Hnusí sa mi to aj vôbec prekladať.

  * * *
  p. AA, Vám, zdá sa mi, niečo uniká. Neviem kde beriete presvedčenie, dokonca obvinenie, že zastávam Islam.
  Pre mňa je Islam taka snôška hlúpostí, ako kresťanstvo, judaizmus, mormoni, I AM, Eck a iné nezmysly. Ja tak verím tomu, že Muhhamadovi sa zjavil anjel Gabriel, ten istý Gabriel, ktorý sa 600 rokov predtým zjavil Miriam, aby jej oznámil jej “nepoškvrnené počatie”, ako Vy. Aj to, že 3 milióny židov videlo boha, spolu s Mojžiom nah hore Sinai a preto len Torah je pravda.
  Nie, ja len chcem, keď niekdo prekrúca to, čo je napísané, nech to je čokoľvek, aby mi podal dôkazy, obzvlžšť preto, lebo ja to pozmám ináč a chcem mať len dokázané, že sa mýlim a že moja verzia je nesprávna.

  Vy ste už tvrdil, ako ten “prasák” Muhhamad sa oženil so 6-ročmou Aishou a oeď mala 9, ju ‘penetroval’. Nejakým nedopatrením ste sa ale zabudol podívať na iné pojednania o tomto (ja som ich prečítal a si 25) a zistil by ste že ani v jednom nie je slovo ‘penetroval’. “To consume marriage” a “penetrovať” sú dva rozdielne pojmy. Podívajte san a Internete, link “The Truth about Muhhamad and Aisha”, autor známy Orientalist scholar W. Montgomery Watt a dozviete sa, že “zo všetkých veľkých mužov, žiaden nebol tak zlomyslene opísaný, ako Muhhamad”.
  Dozviete sa, že v tom čase neexistovali žiadne rodné listy, ani oslavy narodenín a Aisha bola už predtým, ako sa s ňouu Muhhamad oženil, zasnúbená s niekym iným. Odhady jej veku sa teda pohybujú v rozmedzí 9 a 19 rokov!
  Dozviete sa tiaež, že to nie je “zvrhlosť” Islamu, ženiť sa s tak mlasdými ‘nevestami’. Ale keď viete jednu klebetu, mal by ste vedieť aj inú pravdu!
  “Päť stororočí po Muhhamadovej svadbe s Aishou, 33-ročný kráľ
  John of England sa oženil s 12-ročnou Isabellou z Angoulême.
  Čo Vy na to?

  Ešte sa tiež môžete podívať na link “Wives of Prophet Muhhamad” a dozviete sa, aká bola Aisha žena, Muhhamadovi oddaná (ako ho milovali všetky ostatné, ktorých mal 12, medzi iným jedna, Safiyah, bola dokonca židovka) a po jeho smrti sa stala vedúcou ženou svojmu ľudu a Islamu.
  Nechce sa mi veriť, že by ste bol jeden, práve Vy, z tých:
  “Ja som si urobil svoj názor a nemýlte ma pravdou”.

  • Pardon, že odpovedám až tak pozde.

   Korán, 2:191: Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je – taková je odměna nevěřících!

   2:216: A je vám předepsán také boj, i když je vám nepříjemný. Je však možné, že je vám nepříjemné něco, co je pro vás dobré, a je možné, že milujete něco, co je pro vás špatné; jedině Bůh to zná, zatímco vy to neznáte.

   4:74: Nechť tedy bojují na stezce Boží ti, kdož kupují za život pozemský život budoucí! A těm, kdož bojují na stezce Boží a budou zabiti či zvítězí, těm dáme odměnu nesmírnou.

   4:95: Nejsou si rovni ti věřící, kteří zůstali sedět doma – kromě těch, kdož jsou neschopní, s těmi, kdož usilovně bojují na stezce Boží majetkem svým i osobami svými. Bůh povýšil ty, kdož usilovně bojují majetkem svým i osobami svými, o stupeň výše než ty, kdož zůstali sedět doma. Všem Bůh přislíbil odměnu překrásnou, avšak vyznamenal ty, kdož usilovně bojují, nad těmi, kdož sedí doma, udělením Své odměny nesmírné

   5:33: A odměnou těch, kdož vedli válku proti Bohu a Jeho poslu a šířili na zemi pohoršení, bude věru to, že budou zabiti anebo ukřižováni či budou jim useknuty jejich pravé ruce a levé nohy anebo budou ze země vyhnáni. A těm dostane se hanby na tomto světě, zatímco na onom světě je očekává trest nesmírný

   8:12: A hle, Pán tvůj vnukl andělům: „Jsem s vámi, podpořte tedy ty, kdož uvěřili! Já vrhnu do srdcí těch, kdož nevěří, hrůzu a vy bijte je po šíjích a bijte je po všech prstech!“

   8:39: Bojujte tedy proti nim, aby už nebylo pokušení k odpadlictví a aby všechno náboženství bylo jen Boží. Jestliže však přestanou, pak Bůh jasně vidí vše, co dělají.

   8:65: Proroku, povzbuzuj věřící k boji! Bude-li mezi vámi dvacet vytrvalých mužů, porazí dvě stě, bude-li jich mezi vámi sto, porazí tisíc nevěřících, neboť to jsou lidé nechápaví.

   9:14: Bojujte tedy proti nim a Bůh je vašima rukama potrestá a zahanbí a dopomůže vám k vítězství nad nimi a uzdraví hrudě věřících

   9:20: Ti, kdož uvěřili a vystěhovali se a bojovali na cestě Boží majetky i osobami svými, ti dosáhnou u Boha hodnosti nejvyšší a takoví budou úspěšní. (podobný verš ako 4:95 – žeby motivácia pre samovraždených atentátnikov a ostatných džihádistov?)

   9:30: A říkají židé: „´Uzajr je syn Boží!“ a říkají křesťané: „Mesiáš je syn Boží!“ A taková je řeč, již ústy svými pronášejí, a napodobují tak řeč oněch, kdož před nimi byli nevěřící. Nechť Bůh proti nim bojuje! Do jaké lži to upadli!

   9:73: Proroku, bojuj usilovně proti nevěřícím a pokrytcům a buď přísný na ně! Útočištěm jejich bude peklo, a jak hnusný je to cíl konečný!

   Stačí? Ešte by som zareagoval na toto: Aby však bolo jasné, áno, oni existujú, treba však vedieť v akej súvislosti, na koho sú namierené a nie ich vytrhnúť z kontexu, ako sa to praktizuje, špeciálne v tejto dobe s Koránom.

   Iste, kontext si naštudovať treba, ale ak si myslíte že tým pádom tie verše nadobudnú pozitívny význam, napr. preto, že moslimovia sa iba bránili pred rôznymi intolerantnými ľuďmi a tie nenávistné verše teda nie sú až také zlé (čo moslimovia radi tvrdia), tak ste na omyle. Niečo by ste mali vedieť o Araboch. Na Arabskom polostrove kedysi žili desiatky kmeňov, z ktorých každý mal svoje náboženstvo a všetci tí ľudia žili v mieri, nepovyšovali sa nad druhých kvôli ich náboženstvu, prakticky to bol učebnicový príklad náboženskej tolerancie. A potom sa objavil Mohamed, začal trepať že sa mu snívalo s archanjleom Gabrielom a vymyslel si islam. Arabi nemali problém Mohamedovým náboženstvom, ale Mohamed s ostatnými náboženstvami problémy mal – urážal ich, tvrdil že sú falošné a zlé a začal pretláčať islam. Čiže bol to Mohamed, kto narušil túto náboženskú toleranciu. Neskôr začal aj so svojimi stúpencami ľudí aj napádať a zabíjať, dokonca je známe meno prvého človeka zabitého v mene islamu (bol to jeden chlapík, ktorý sa posmieval Mohamedovi a jeho stúpencom keď sa modlili. Jeden z jeho stúpencov ho zabil ťaviou čeľusťou). Mohamed a jeho stúpenci útočili aj na židov a oberali ich o majetok, násilností postupne pribúdalo, dokonca existuje štatistika, podľa ktorej sa Mohamed po vyhlásení džihádu zapojil do nejakej násilnej činnosti v priemere každých 6 týždňov. Obyvatelia Mekky sa iba bránili – a moslimovia urobili z vraha obeť a z obete vraha a tvrdia, že to Mohameda sa iba bránil a ostatní boli voči nemu intolerantní, čo mal byť dôvod, prečo vyhlásil džihád. Kľúčom k pochopeniu islamu je Mohamedov životopis. Udalosti v jeho živote a verše v Koráne a hadísoch sa navzájom dopĺňajú, tzn. že keď sa v Koráne píše o nejakej konkrétnej veci ktorú Mohamed povedal alebo urobil, tak zodpovedajúci verš sa nachádza aj v hadísoch a jeho životopise, a keď si poskladáte skladačku dokopy tak zistíte, že pôvodný Korán začínal modlitbou o bohu, pokračoval vyhlásením džihádu neveriacim, zničením pôvodnej, nábožensky tolerantnej arabskej spoločnosti a končil sa nastolením šaríe na Arabskom polostrove. Súčasný Korán má poprehadzované verše a preto nedáva zmysel.

   Aman tu spomínal takíju, čo je vlastne náboženský klam – moslimovia majú povolené klamať nemoslimom, pokiaľ to pomôže islamu. Navyše, moslimovia majú zakázané o islame hovoriť zle, takže od nich sa pravdu o islame nedozviete (jedine od odpadlíkov).

   Prečítajte si knihy Právo šaria pro nemuslimy a Síra – život Mohameda (vydalo Centrum pre štúdium politického islamu). Tá prvá Vám objasní, o čom je vlastne šaría a v tej druhej sa dozviete, čo bol Mohamed za kvietok. Čo som uviedol v tomto príspevku (okrem citovaných veršov Koránu) viem z týchto dvoch kníh plus pár otitulkovaných videí od CSPI.

 10. Vazeni

  Poviem vam jeden vtip v anglictine:

  Sir, are you antisemit?
  Yes of course, I enjoy full circle!

Leave a Reply