Domov / Hlavná strana / Komentáre / Dokopali nás, ale čo na to Gazprom?

Dokopali nás, ale čo na to Gazprom?

extreme-toiletSlovensko a Ukrajina podpíšu zmluvu o rezervných dodávkach plynu ešte tento týždeň. Túto správu priniesla ukrajinská agentúra UNIAN už v utorok. Odvoláva sa na to, že túto informáciu jej poskytla tlačová tajomníčka komisára EÚ pre energetiku Gunthera Ettingera, Marlen Holcnerová.

„Podpísanie nie je odložené, priblížili sme sa k úplnému podpísaniu. Zmluvu už podpísala jedna strana a teraz bol text zmluvy odoslaný k podpísaniu druhej strane“ povedala tlačová tajomníčka bez toho aby spresnila, ktorá strana už zmluvu podpísala.

„Predtým bolo dohodnuté, že zmluva bude podpísaná predstaviteľmi Slovenska a Ukrajiny, ale tieto plány existovali len do demonštrácií v Kyjeve a Ukrajinci sa rozhodli necestovať do Bratislavy na podpísanie. A bolo dohodnuté, že najprv podpíše jedna strana a potom sa text na podpis pošle druhej strane. Jedna už podpísala a druhá podpíše do konca tohto týždňa“, povedala Holcnerová.

Povedala tiež, že sú podpísané zmluvy na dodávku rezervného plynu na viac ako 10 miliárd plynu ročne, toto podpísali Ukrtransgaz a EU Stream.

Treba pripomenúť, že proti takýmto transkaciam tvrdo protestuje ruský Gazprom.

Z textu pani Holcnerovej jasne vyplýva, že dokument či zmluvu podpísalo už Slovensko, na Slovensku ministerstvo hospodárstva i vláda SR o tom mlčia. Hovorí za nich Brusel, ktorý rozhodol a bodka. Predtým sa hovorilo, že pre technické problémy tieto dodávky nie sú zatiaľ možné, zrazu sa technické problémy vyriešili? Alebo sa stal zázrak?

Samozrejme že reakcia ruského Gazpromu nebude veľmi milá, hlavne v súčasných dosť napätých vzťahoch medzi EÚ a Ruskom. Nezávislá a samostatná Slovenská republika je taká nezávislá a samostatná ako úvodný obrázok…

Autor: Svätoboj Clementis
Zdroj: www.unian.net

O ::prop

Leave a Reply