Domov / Hlavná strana / Analýza / Desať dôvodov, prečo švédska „multikultúrna utópia“ masívne zlyháva

Desať dôvodov, prečo švédska „multikultúrna utópia“ masívne zlyháva

Švédska vláda zareagovala na komentáre amerického prezidenta Trumpa týkajúce sa zlyhaní švédskeho multikultúrneho experimentu zmätkom, no situácia vo Švédsku sa kvôli masovej migrácii rýchlo zhoršuje.

Tu je desať tém a incidentov, ktoré odhaľujú to, čo švédska vláda odmieta priznať:

1. Vražda pracovníčky azylového centra Alexandry Mezherovej somálskym žiadateľom o azyl, ktorý klamal o tom, že je neplnoletý.

Vo februári 2016 bola Alexandra Mezherová dobodaná na smrť somálskym žiadateľom o azyl menom Jusaf Núr v dome pre neplnoletých migrantov. Pamätník pre slečnu Mezherovú zrušili miestni politici z obáv, že by mohol „uraziť“ ostatných migrantov.

Ukázalo sa, že Núr klamal o svojom veku a bol označený za dospelého a neskôr, po lekárskom posudku, odsúdený na psychiatrickú liečbu.

2. Viaceré útoky ručnými granátmi vo švédskych no-go zónach.

Švédsko rado robí veci trocha inak a to platí aj o tamojších zločincoch, čo je dôvod, prečo sú útoky ručnými granátmi na políciu a súperiace gangy bežné. Kým mesto Malmo, ktoré je husto obývané migrantmi, je najznámejším pre svoje útoky granátmi, švédske mesto Štokholm bolo svedkom prinajmenšom jedného.

Len vlani v auguste bol ručným granátom zabitý osemročný britský chlapec počas návštevy svojej rodiny v Gothenburgu. Švédsko dokonca muselo presunúť pyrotechnické tímy z Iraku späť do Švédska, a to kvôli vysokému počtu útokov.

3. Policajti hromadne opúšťajú svoje povolanie.

Neustále nebezpečenstvo zo strany migrantov v no-go oblastiach viedlo k tomu, že mnoho policajtov sa jednoducho vzdalo. Odhadom 80 percent policajtov zvažuje iné povolanie kvôli násiliu a tiež preto, že vláda im nedovoľuje správne vykonávať svoju prácu kvôli politickej korektnosti.

Švédsky policajný seržant Peter Larsson poznamenal: „Násilie proti nám v polícii, zdravotníkom a hasičom sa dosť zhoršilo. Hovoríme o hádzaní kameňov, násilí, požiaroch. V uplynulých rokoch sa to dosť zhoršilo.“

4. Je tam najmenej 55 skutočných no-go zón.

Cestujete do Švédska? Ak áno, je tam prinajmenšom 55 oblastí, ktorým sa možno budete chcieť vyhnúť, lebo policajti hovoria, že majú malú alebo žiadnu kontrolu v rôznych oblastiach v krajine. Najslávnejšie no-go oblasti sú predmestia Štokholmu Rinkeby a Husby a veľké časti mesta Malmo.

Kvôli tomu, že vo Švédsku je v zime dosť chladno, obyvatelia no-go oblastí vymysleli jedinečný spôsob, ako sa zohriať, a síce zapaľovaním áut počas noci.

5. Najvážnejšie zločiny páchajú migranti.

Švédi sú priateľskí a mierumilovní ľudia, ale čo mnohí migranti? Tí ani nie, ako tvrdí detektív Peter Springare. Pán Springare povedal, že takmer všetky vážne zločiny, ktoré vidí, páchajú migranti.

„Krajiny reprezentujúce všetky zločiny za tento týždeň: Irak, Irak, Turecko, Sýria, Afganistan, Somálsko, Somálsko, znova Sýria, Somálsko, neznáma, neznáma krajina, Švédsko. Polovica podozrivých, nemôžeme si byť istí, pretože nemajú nijaké platné dokumenty. Čo samo o sebe zvyčajne znamená, že klamú o svojej národnosti a identite,“ napísal.

Švédska vláda tento príspevok videla a rozhodla sa vyšetrovať Springareho kvôli obvineniam z podnecovania rasovej nenávisti za to, že poukazuje na fakty.

6. Migranti znásilňujú neplnoletých migrantov v azylových domoch.

Švédske azylové domy by mali byť celkom bezpečné, ale pre mnoho neplnoletých chlapcov a dievčatá tomu tak za uplynulý rok nebolo. V jednom prípade skupina afganských migrantov sexuálne zneužila afganského chlapca, ktorý mal menej než 15 rokov potom, ako ho vylákali do lesa. Minulý február bol ďalší mladý migrant sexuálne napadnutý inými žiadateľmi o azyl a bol zbitý.

15-ročné dievča bolo obeťou znásilnenia žiadateľa o azyl, ktorý bol vo Švédsku len dva dni.

7. Migranti znásilňujú Švédky.

Hudobné festivaly vo Švédsku sú veľké, no atmosféra párty sa v priebehu minulého roka temne obrátila, keď sa vynorila epidémia sexuálnych útokov migrantov. Festival Bravalla v Norrkopingu bol miestom 40 sexuálnych útokov, vrátane piatich znásilnení, „Putte i Parken“ (Párty v parku) v Kalstade bola zase svedkom 35 nahlásených sexuálnych útokov, s najmladšou obeťou vo veku len dvanásť rokov.

Reakcia švédskeho ministra vnútra Andersa Ygemana bola, že to nie je nič nové, a že v minulosti to bolo aj tak horšie.

V Malmo polícia varovala, že sexuálne útoky proti deťom vo veku len dvanásť rokov môžu „eskalovať“.

Aby švédska vláda bojovala s týmto problémom, zapísala migrantov na „kurzy flirtovania“, aby sa naučili, ako správne baliť Švédky.

8. Švédske autority a médiá zakrývajú zločiny migrantov.

Ak je jedna vec, ktorú vo Švédsku nechcete, tak je to nazvanie rasistom. Odhaľovanie zločinov migrantov môže viesť k tomu, že sa vám bude vyhýbať slušná švédska spoločnosť. Takže, aby ste neboli rasistom, autority a médiá zakrývajú zločiny migrantov, ako tvrdí strážnik Anders Hedlund, ktorý bol svedkom nepokojom migrantov. Polícia povedala, že ten incident jednoducho „nebol hodný zverejnenia v médiách“ a miestne noviny „cenzurovali“ ich pokrytie udalosti.

Spisovateľ a lektor Karl-Eirik Kval povedal, že zakrývanie zasahuje až do akademickej obce, pričom kriminalistickí výskumníci úmyselne zahmlievajú štatistiky zločinov spáchaných migrantmi a odmietajú dovoliť ostatným výskumníkom pristupovať k ich zdrojovým údajom.

Najnovšie štatistiky zločinov migrantov pochádzajú z roku 2001 a ukazujú, že miera zločinu medzi Švédmi bola len 5 percent, kým medzi severoafričanmi to bolo 20 percent.

Polícia si vymyslela rôzne dôvody pre nárast zločinu migrantov. Jedným z najbizarnejších bolo zvaliť vinu za znásilnenia migrantmi na „severskú kultúru alkoholu“ a „nevedomosť“.

9. Výsledky švédskych škôl sa kvôli migrantom zhoršujú.

Švédsky školský systém taktiež trpí pod ťarchou masovej migrácie, tvrdí prieskum Programu pre medzinárodné posudzovanie študentov (PISA) vykonaný OECD. Švédsko je 28. z 34 krajín v matematike, 27. v čítaní a 27. vo vede.

„Priepasť medzi imigrantmi a rodenými zostáva výzvou: takmer jeden z dvoch imigrantských študentov (48 %) má horšie výsledky než je základná úroveň v matematike, v porovnaní s 22 % študentov z radov domácich,“ píše sa v správe OECD z roku 2015.

10. Väščinu nezamestnaných vo Švédsku tvoria cudzinci.

Dane vo Švédsku sú vysoké, aby bolo možné platiť za jeden z najlepšie financovaných sociálnych štátov na planéte, no prispievajú doň migranti? Nedávne údaje ukazujú, že nie. Vlani sa odhadovalo, že viac ako polovica nezamestnaných ľudí vo Švédsku sú cudzinci a z rekordných 163 000 žiadateľov o azyl, ktorí prišli do krajiny počas migračnej krízy, si len menej než 500 našlo prácu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: www.breitbart.com

O ::prop

10 komentárov

 1. to sú tie nepriame vraždy posobením liberálov, okrem iných vrážd

 2. Hlavnou príčinou tejto švédskej mizérie je zvrátený feminizmus. Švédsko nie je USA, nežije tam veľa Židov, ale ide o krajinu, kde väčšinu politikov tvoria ženy. Sú to feministické k.rvy, ktoré zabezpečujú, aby bola krajina zaplavovaná moslimami, aby obete džihádistického znásilnenia boli umlčané a útočníci chránení, zatiaľ čo tí, čo na problém upozorňujú sú feministickou diktatúrou tvrdo prenasledovaní: https://www.youtube.com/watch?v=57Zk3TUNRBs. Feminizmus je vskutku rakovina, mentálna porucha ľudstva a musí byť nekompromisne zničený. 🙂

  Každopádne prajem ženám všetko najlepšie k ich sviatku. Ak si môžete prečítať moju správu, znamená to, že žijete v belošskej krajine, kde nie ste utláčané. 😀

  • Feminizmus je len dôsledok. S tým, že musí byť zničený suhlasim. Trošku si v závere protirečíte Vašou gratuláciou, MDŽ je totiž feministicky sviatok.
   Voľakedy dávno, som čital, snád ešte na beo.sk , možno niekde inde na nejakom katolickom webe(inak tie boli suverénne najlepšie pred 10 rokmi) skutočne ale dobrú analýzu ako došlo k rozkladu Švedska. Ja si totiž, na rozdiel od iného myslím, že skutočne znalosti sú, keď zabudneme zdroje a evidencie a ostanú myšlienky.Keďže prop a väcsina čitateľov sú neznabohovia ( to som naschvál tak dal?, lebo viem, že ich to z neznámeho dôvodu zlostí, hoci je to presný vyznam slova ateisti). Nuž tak ten článok, napísal bývalý luterán, ktorý prešiel bolestnou očistou od luteránskych bludov , našiel cestu k matke cirkvi( ta je len jedna, darmo sa protestanti zlostia, je to tak) a opísal rozklad švédskej spoločnosti, cez najprv protestantizmus a neskôr otvorený freimaurerský rozklad. Písal ako sa to dialo a že všetci ich biskupi sú lóžoví bratia. Nie , že by sa neskytovalo aj u nás katolikov, ale v ďaleko menšej miere. Viď kauza Bezák( som rád, že toho SM hajzlika vyšupovali, mali ho rovno vyobcovať) . Skrátka SM , úplne ovládlo a rozložilo najprv švédsku cirkev a neskór aj celu spolocnosť. A sice je sionistov v Švedsku málo, ale SM, čo su umelý sioni je more a mraky. Jeden z nich je Breivik, viem,že je to Nór .Inak Vám ďakujem, za ten Váš odkaz na youtube s titulkami, výborný výber a dobrá práca.

   • Príčin je viacero, ale feminizmus a z neho vyplývajúca „vláda žien“, resp. určitého typu žien (s mentalitou tzv. „cat ladies“ :https://en.wikipedia.org/wiki/Cat_lady, t..j žien, ktoré sa rozhodli zozbierať černoškov, arabkov a iné exotické zvieratká a urobiť si z nich svojich domácich miláčikov), sú jednoznačne zásadné. A Švédsko bolo do 70-tych rokov úplne v pohode krajina. Patrili k najviac homogénnym belošským národom na svete, mali eugenický program, famózny sociálny systém, jednu z najvyšších životných úrovní, mimoriadne nízku mieru kriminality a normálnu národnú hrdosť. Bohužiaľ, nechali sa ľahko oklamať utopistickými heslami marxizmu, čo je z veľkej časti dané aj ich prirodzenou národnou túžbou po „spravodlivosti a rovnosti“.

    Napriek vysokej inteligencii sú Švédi zároveň veľmi naivní dobráci. Sú príliš dôverčiví a a zo zásady predpokladajú, že väčšina ľudí (napr. v tomto prípade politikov, novinárov či jednoducho imigrantov) im chce dobre – a nevedia sa stotožniť s realitou, ktorá je opačná. A tento ich národný charakter dokonale vykorisťuje neomarxistická ideológia, ktorá tam vládne.

    A nechápem prečo zase cítiš potrebu otvárať náboženskú otázku? Zase sa len budeme hádať kvôli nezmyslom. Prečo tu ľudí nálepkuješ ako neznabohov? Prečo tá sústavne potreba nejako útočiť na nekatolíkov? Ja rozhodne nie som fanúšik moderného ateizmu a myslím, že náboženstvo alebo spiritualita vo všeobecnosti sú pre spoločnosť dôležité. Väčšina moderných ateistov a tzv. skeptikov sú iritujúci, pseudo-humanistickí liberáli, ktorí sa na jednej strane drzo vysmievajú z kresťanov kvôli ich iracionalite a vyzdvihujú Darwina, ale sami nemajú problém propagovať iracionálne tézy typu rasa je sociálny konštrukt, rasové rozdiely v inteligencii neexistujú, kolektivizmus je chybný, a pod. (ono, jediný spôsob ako by mohli byť rasy rovné je, ak by boli stvorené, že?). Títo ľudia sú ťažkí materialisti a nihilisti a ja už z princípu odmietam mať s týmito kreténmi čokoľvek spoločné.
    A som rád, že sa ti páčilo moje video. Ďakujem ti. Pre ostatných pripájam odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=sovdvo3B_SA&t=487s

    • Ale no tak Aman ! Fakt si myslíš, že som taký últocitný a obmedzený?? Po tom vsetkom ako som ustal, zo vsetkých strán vseličo ? ? nebuď malý. Nie , chcel som otvoriť, čosi iné. Jasne som napísal, že chcem trošku podpichnuť, ale aby som pozornosť upriamil na čosi. A to je práve útok na nábozenstvo ako také! Najprv sa rozčesne kresťanstvo ako také na protestantov a katolíkov, nechajú ich zabíjať sa v nezmyselnych náboženskych vojnách, ano nezmyselnych ( to si asi odo mňa nečakal, vid Ámanku?) ale to je len overtúra, ku generálnemu útoku !!! Cieĺ je zlikvidovať všetko a vsetkých, nastoliť chaos a z chaosu nový poriadok. Ordo ab chao. Feminizmus je iba a len jeden z prostriedkov. Poznáš isto sám Frankfurtskú školu. Ja sám som ochotný debatovať o čomkoĺvek a pripústám aj slabiny katolicizmu, samozrejme , ze ich má ako vsetko na svete. Problém Švédov je prave v ich dobroprajnosti, čestnosti ,,cistote, sú ideálnou obeťou pre SM a pre moslimov. My Slovania, ktorý ich oddeĺovali od nich máme inú historickú pamäť ako oni. Ano existovala Varjažská garda, ale bola skoro celá vyvrazdena pri Mantzinkerte a bola malá. Jej historická skúsenosť nemala skoro žiadnu spätnú väzbu na Švedov. A práve náboženské vojny mali na Švédov katastrofálny dopad. Veĺmi podobne ako na Čechov. Zlomili ich!!! Najprv veĺke vzopätie, imperiálne ambície a keď ich vykapalo vo vzájomných nezmyselnych vyhladzovacích vojnách vymrelo 70 % obyvatelstva, čosi sa zlomilo v národe. Podobne ako u Čechov. A tak sa z pôvodne bojovného národa, sa stali kecálkovia s tendenciou sa „vyžvanit a vykecat“. S istou averziou voči kresťanstvu a samozrejme voci katolicizmu zvlásť. Takze plán slávil úspech. Ťažko sa buduje a ľáhko ničí. Začalo to protestanstvom a skončilo rozvratom a rozkladom do hĺbky národov skoro v celej Európe. Ak si myslíš, že ja mám animozity voci protestantom, tak si na omyle. To by bol veĺký luxus a hlavne veĺká hluposť, keď ide o prežítie našej rasy ako takej. Z celých náboženských vojen je jediné poučenie omich nezmyselnosti. Bodka.

 3. Ked sa nenajde vo Svedsku nikdo, kdo by vrazil noz do brucha toho somalskeho vraha a mnohym inym tymto zlocinco, je so Svedskom koniec a vobec na tom nezalezi, ci tam vladnu zeny, muzi, extraterestriali, katolici, alebo ateisticki kreteni (podla Amana),…..ako vidime, uz davno tam vladne, ako vsade, Jahwe….

  • je to povedané priamo ale pravdivo. krv zmyje iba krv.

  • Na toto treba dať pozor. Oni totiž majú moc podplatiť jedného, dvoch policajtov, jedného, dvoch sudcov(údržbárov), môžu (poruchu propagovať) robiť tlak cez médiá a ukazovať, to …. a výsledný produkt je to, o čo začínajú mať záujem. Ak si štát s problémom (poruchou) neporadí v 3-ťom, či 4-tom reparáte (údržbár č.3 resp. 4 zlyhá), tak je to seriózny problém, čo naznačuje to, že môžu začať s destabilizáciou štátu a poslať spoločnosť o 100 rokov nazad. Ak im niekto takéhoto agenta zachľoští, vzniká pre nich problém, hystericky zareagujú cez médiá, avšak zobudí sa zrazu aj štát, ktorý nechce byť vyšachovaný z hry úplne a hrdinu príkladne „odmení“. Hrdina je preto dvonásobný. Toto oni radi nemajú. Prišli o agenta, zobudili štát a musia hru zopakovať so zobudeným štátom.
   Náš Fico je v hrách momentálne slabý, pretože im nezobral dva tromfy z rúk a hrá im podľa ich tempa. Po prvé, pretože pristal hru zvaná amnestie. Mohol sa zachovať ako štátnik a priznať štátny zločin, Remiášovú odškodniť a celú tému za nulových strát zabiť. Túto chybu už spravil v minulosti, nezvládol odškodniť muklov, ktorých komunisti lynčovali v táboroch (ak by to zvládol, kto by mu robil tzv. opozíciu?) a namiesto toho sa intenzívne venoval výrobe Malinovej. Prop by asi uz k k tomu len dodal, že je to bolševický rys jeho inak oligarchickej povahy.
   Na tomto vidno, že komunistický štát je pre farebnú revolúciu lahším sústom ako nejaký, čo sa viac snaží dodržiavať pravidlá. Ten náš zase ide do kolien, pretože naši tzv. politici to vnímajú ako kravu, čo musia nedobrovoľne pásť, pretože oni by radi iba dojili. Švédsko ako neutrálnu krajinu bez základní dokázali rozložiť aj napriek tomu, že obyvateľstvo malo vysokú mieru súnaležitosti a lojality vočí štátu, pričom okrem polície a tajnej služby tam existuje aj ako tak normálna armáda. Náš rozklad je istý, somárikov, čo by radi premeniť na zlato všetko čoho sa dotknú máme v riadiacich štuktúrach dosť, ostáva nám len dúfať, že v Nemecku, Spojených štátoch a UK ich bude viac, ľudská blbosť je na triumfálnom pochode.

 4. Sitra Ahra

  Nasiel sa niekto v Nemecku kto by urobil podobne? Posledne v Duseldorfe, kde s piatich teroristov chytili len dvoch a traja su este na uteku. A jeden z nich udajne napadol male dieta.

  • Jaruj, neviem o tom, ze by v Nemecku nejaky z tych zlocincov znasilnil 18-rocne dievca a ju zabil. Ak sa to stane, potom sa ma opytajte.

Leave a Reply