Domov / Hlavná strana / Komentáre / Dánske väznice sú plné moslimov

Dánske väznice sú plné moslimov

Nie je to až taká mimoriadna správa, že imigranti, konkrétne imigranti z tretieho sveta, sú nadmerne zastúpení v západoeurópskych kriminálnych štatistikách. Čo však až donedávna nebolo vidieť je, že väznice sú plné prevažne moslimských väzňov.

Dánska väzenská federácia varovala pred takýmito podmienkami, ktoré sužujú dánske väznice.

V poslednom prieskume o obyvateľoch dánskych väzníc z novembra 2018 sa ukázalo, že 50,5 % väzňov sú cudzinci alebo imigranti z prvej alebo druhej generácie. V copenhagenských väzniciach je to 66,3 %, informuje organizácia Rights Norway.

To muselo bezpochyby ovplyvniť aj každodenný život vo väzniciach.

Moslimskí väzni využívajú svoju prevahu na to, aby sa zmocňovali jedla určeného pre ostatných väzňov a nútili ich zúčastňovať sa na islamských modlitbách. Objavili sa tiež správy o moslimských väzňoch polievajúcich dánskych väzňov vriacim olejom s cukrom.

Šéf väzenskej federácie, Bo Yde Sorensen, novinám Berlingske povedal, že tento vývoj je alarmujúci.

Upozorňuje naň už odvtedy, čo ho v roku 2007 zvolili za šéfa väzenskej federácie. Podľa neho sa však problémy len zhoršujú.
Sorensen tvrdí, že dánska služba sa už roky zdráha hovoriť o týchto udalostiach.

Vidíme, že moslimskí väzni skutočne preberajú kontrolu nad tým, čo môžu ostatní väzni jesť, zatiaľ čo zároveň od spoluväzňov očakávajú, že sa budú zúčastňovať modlitieb. Brutálne útoky na etnických Dánov sú taktiež bežné, tvrdí Sorensen.

Je jednoducho divné, že sa to „z času na čas“ deje, hovorí Sorensen.

Väzenská služba – Kriminalomsorgsforbundet – stále nekomentuje znepokojivé príbehy väzenskej federácie, lebo šéf väzenskej služby John Hatting reaguje obvyklými politicky korektnými odpoveďami.

Hatting trvá na tom, že deväť z desiatich väzňov stále možno označiť za „Dánov“, lebo mnohí z nich žijú v Dánsku legálne, ale sú „finančne a sociálne zraniteľnejší“.

Bo Yde Sorensen však s Hattingovými názormi nesúhlasí.

Sorensen tvrdí, že väčšina cudzincov s rozsudkom deportácie v dánskych väzniciach sa správa dobre, ale u druhej generácie väzňov je to celkom inak, najmä u tých, ktorí pochádzajú zo Stredného východu alebo severnej Afriky.

Predchádzajúca správa z Nórska ukazuje, že najobľúbenejšou knihou medzi väzňami v nórskych väzniciach je Korán.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Voice of Europe

O ::prop

Jeden komentár

  1. Dajme tomu, že (super optimisticky) iba 10 percent staríkov v Európe pomrie, koľko peňazí zostane na ďalších „hotelových“ hostí, čo nemienia platiť za hotelové štátne služby? Dôchodkové fondy, čo mali padnúť, lebo držali slabé akcie a mizerné dlhopisy zrazu budú mať nových klientov a starých nebudú musieť vyplácať. Toto je ešte lepšie ako eutanázia, asi by sa to malo nazývať projekt Eutanázia2. Som rád, že dosluhujúca vláda, ak už nezvládla odložiť voľby o tri mesiace (alebo by aspoň stačilo vylúčiť 55+ ročných z komisií, zase ale kto by tú robotu robil?), tak aspoň na poslednú chvíľu nás uchránila od ešte brutálnejšej multikultúry akou sme teraz. Ak som si niečim istý, tak len tým, že akcia sa vďaka velkému finančnému úspechu bude opakovať. Inak k tým väzňom, štastie, že čítajú takú starú púštnu zapekačku, čo ešte ludí delí podľa vierovyznania, ak by čítali niečo modernejšie, asi by so západnými štátmi spravili krátky proces vo velmi krátkej dobe.

Leave a Reply