Domov / Hlavná strana / Komentáre / Čudný boj proti organizovanému náboženstvu

Čudný boj proti organizovanému náboženstvu

synagogue1Sovieti ničili kresťanské kostoly, ale synagóg sa ani nedotkli.

V októbri mi istý čitateľ poslal bádavú otázku: „Keď Rusko ovládol boľševizmus, pustili sa do odstraňovania náboženstva. Ich vyznávanou filozofiou bol ateizmus, a tak zatvárali kresťanské kostoly a zabíjali alebo zatýkali kňažstvo. Ale zatvárali aj židovské synagógy a zabíjali či uväzňovali rabínov? Odpoveď na túto otázku vysvetľuje mnohé veci o skorom komunizme a ja dúfam, že o tomto napíšete pravdu.“

Minulý týždeň som náhodou narazil na odpoveď v knihe merického historika Edwina Schoomakera:

„Pätnásť rokov po boľševickej revolúcii, prostredníctvom ktorej chceli realizovať marxistický program, mohol redaktor časopisu American Hebrew napísať: ´Podľa množstva informácie, ktorú bol autor schopný dať dohromady počas svojho pobytu v Rusku pred pár týždňami, ani jednu židovskú synagógu nezvalili ako to urobili so stovkami – možno tisícami – pravoslávnych kostolov. V Moskve a v iných veľkých mestách možno vidieť kresťanské kostoly v procese skazy… vláda to miesto potrebuje pre veľkú budovu.´ (American Hebrew, nov. 18 1932, str. 12). Neveriaci žid, ktorý stál na čele revolúcie, odhodlanej zničiť náboženstvo ako ´opiát ľudu´, akosi pritom ušetril synagógy Ruska.“ („Democracy and World Dominion“, 1939, str. 211)

Ak komunisti tak veľmi nenávideli Boha a náboženstvo, prečo nezničili aj synagógy? Vyznáva kresťanstvo a judaizmus toho istého Boha? Alebo, môže byť náboženstvo, ktoré si exklusívne robí nárok na Boha, pravým náboženstvom? Mohlo by byť, že judaizmus je v skutočnosti tajnou spoločnosťou, čosi ako slobodomurárstvo, kde členovia nepoznajú skrytú agendu, v skutočnosti vyjadrovanú komunizmom?

I keď mnohí nábožensky založení židia boli proti komunizmu, Schoonmakerova informácia naznačuje, že je tu istá podobnosť medzi talmudským judaizmom a komunizmom. Ja som zatiaľ dospel k názoru, že v Londýne sídliaca judeo-slobodomurárska bankovnícka klika sponzorovala boľševikov a že práve tá je za novým svetovým poriadkom. Komunizmus bol súčasťou toho veľkého dialektického procesu, kde „život v Spojených štátoch… možno pohodlne zlúčiť so Sovietskym zväzom“ – slovami prezidenta Fordovej nadácie Rowana Gaithera, vyšetrovateľa Normana Dodda v roku 1953.

Ak teda teraz komunizmus a demokraciu „pohodlne zlučujú“ pod rúškom falošnej „vojny proti terorizmu“, v tom prípade bude zničenie cirkvi veľmi znepokojivé pre kresťanov a pre všetkých bohabojných ľudí, vrátane etnických židov ako som ja.

Antisemitizmus

Prevažujúce zastúpenie židov v komunistických hnutiach je veľmi dobre zdokumentované. Ale čo si židia neuvedomujú je to, že práve satanský komunizmus je zdrojom antisemitizmu. Obrátený pentagram (päťcípa hviezda) je symbolom Satana i Sovietskeho zväzu. Kresťania židov historicky vždy považovali za agentov Satana. Niektorí z nich si túto povesť zaslúžia, ale dôsledkami trpeli všetci.

Svetských židov zlákali prísľubom „všetko bude patriť všetkým“, „rovnosťou“ a „sociálnou spravodlivosťou“. Tým, že odmietli duchovnú spásu, upadli do diabolských osídiel svetskej utópie. Podobné vábidlá používajú aj teraz pri získavaní osožných idiotov pre úsilie o svetovú vládu. Nový svetový poriadok sa týka konsolidovania bohatstva a moci len v niekoľkých rukách. Ako vypovedal komunistický priekopník Christián Rakovski, bankári vytvorili komunistický štát ako „mašinériu totalitnej moci“, aká sa v dejinách zatiaľ ešte nevyskytla. V minulosti „tu vždy bol priestor pre akú-takú individuálnu slobodu. Chápete, že tým, čo už teraz čiastočne vládnu národom a svetovým vládam (t.j. centrálnym bankárom) ide o absolútne panstvo? Pochopte, že toto je jediná vec, ktorú sa im zatiaľ nepodarilo dosiahnuť.“

To až vyráža dych, že ideológia môže reprezentovať púhe zlo, ktorého proklamovaným cieľom je ukradnúť nám naše vlastníctvo a zničiť našu lásku k rodine, k Bohu, k národu, rase a slobode, s čím sa už teraz spoločnosť nielenže zmieruje, ale dokonca to uprednostňuje. Ako hlboko sme upadli! Komunizmus napadá ľudskosť v nás. Samozrejme, komunizmus sa dnes ukrýva za iné pomenovania: nový vek, ľudské práva (pre niektorých), feminizmus, rozmanitosť, post-modernizmus, svetová vláda – vždy ukazujúc len usmiatu tvár, aby si ľahšie získavali prívržencov.

Bankármi vlastnené médiá umlčiavajú historky o tom, ako komunisti zničili ruskú civilizáciu a zavraždili 25 miliónov osôb. My si musíme tieto ohavnosti pripomínať, aby to nemohli opäť urobiť v Amerike. Pamätajte si, že krédom Iluminátov-komunistov je: „účel svätí všetky prostriedky“.

Dobytčáky na prepravu ľudí nevynašli nacisti. Schoonmaker cituje Eugene Lyonsa, ktorého si komunisti tiež získali, keď píše o vyháňaní roľníkov: „Zničili milióny roľníckych obydlí, ich obyvateľov naložili do vagónov na prepravu dobytka a potom vyhodili na zamrznutom severe alebo vo vyprahnutej Strednej Ázii… Videl som hromady nešťastných mužov, žien a detí, dívajúc sa von cez dierky na dobytčákoch ako zvieratá v klietke.“ (239)

Podobne ako nacisti, aj boľševici mali ťažkosti povraždiť početné davy a potom sa zbaviť ich tiel. Schoonmaker píše, že potápači francúzskeho námorníctva našli na dne pri Odesskom prístave celé polia mŕtvol: „Morské dno bolo pokryté mŕtvolami, stojacimi kolmo vo vode… ktoré sa kývali sem a tam, akoby to boli nejaké monštruózne riasy; vlasy vzpriamené a ramená zodvihnuté smerom k hladine… (Tieto) podmorské cintoríny sa stali miestom posledného odpočinku tých najinteligentnejších synov a dcér Ruska.“ (235) K týmto ukrutnostiam dochádzalo v roku 1920, dva roky po tom, čo Zinovjev (vlastným menom Hirsch Apfelbaum), šéf Tretej Internacionály, vyzýval k vyhladeniu ruskej buržoázie – desiatich miliónov osôb!

Sústreďovanie sa na židov, ktorí boli nevinnými obeťami, je očividne dizajnové na to, aby to odviedlo pozornosť od obrazu žida ako utláčateľa. „Dejiny… nikdy nezaznamenali čosi tak hlboko odpudzujúce, ako tie bezmenné ukrutnosti, ktorých sa dopúšťali títo ľudskí zloduchovia“, napísal E. J. Dillon.

Bližšie k domovu

Schoonmaker píše, že s rovnakým gustom, s akým komunisti vraždili príslušníkov buržoázie, „poľovali aj na kňažstvo. Kresťanské sviatky zrušili… rodičom zakázali nábožensky vychovávať deti…Zorganizovali ´Ligu bezbožných´, aby sa mohli vysmievať zo samotnej existencie viery a hlbokej úcty.“

Zreorganizovali súdne dvory. O spravodlivosti teraz rozhodovala boľševická ortodoxia. Antisemitizmus bol štátny zločin. Vedy, umenia a vzdelávanie prispôsobili marxistickým štandardom a často neľútostne potláčali. Klasické diela, dokonca aj rozprávky, zmizli z knižníc a škôl.

Zmenili inštitúciu manželstva. Mohli ste sa rozviesť už tým, že ste partnerovi poslali kartu. Dokonca uvažovali aj o „znárodnení žien“, ale napokon sa toho vzdali. V roku 1936 v dôsledku „emancipácie“ 26 % pracovníkov v kovohutnom a strojárenskom priemysle tvorili ženy, 40 % vpriemysle spracovania dreva a ženy tvorili 24 % v sovietskych baniach. (201)

V Amerike dnesmôžeme sledovať sústavný úpadok kultúry, vzdelávania, náboženstva, manželstva, slobody prejavu, slobody tlače a objektívnej pravdy. Môžeme vidieť pokusy o získanie kontroly nad všetkými stránkami života v procese „pohodlného zlučovania“ dvoch krajín.

Záverom

Židovskí komentátori si vykrúcajú ruky v snahe pochopiť „iracionálnu“ chorobu nevercov, zvanú „antisemitizmus“. Ale stačí, aby sa pozreli na komunizmus a na pokusy bankárov odsmerovať ľudskú rasu od jej prirodzenej trasy: rodina, národ, rasa a Boh.

Keby židia odmietli byť agentmi a naivnými prisluhovačmi megalomaniackej bankovníckej kliky; keby boli proti komunizmu bojovali po boku svojich kresťanských susedov,žiadneho „antisemitizmu“ by tu nebolo. (I keď mnohí židia nikdy komunistami neboli, bez židovby komunizmus neexistoval.)

Židovskí komentátori sa musia sami seba spýtať, kde má pôvod ten diabolský duch, čo ohrozuje ľudstvo. A musia sa ho odsudzujúco vzdať ako zlého a pre nich cudzorodého.

Autor: dr. Henry Makow, kanadský publicista židovského pôvodu
Zdroj: www.savethemales.ca

Z propáckeho archívu, 2007

O ::prop

29 komentárov

 1. Namiesto planých rečí,nech hovoria fakty:

 2. to je to, ze vzdy sa najde niekto, kto vymysli nejaku inovativnu a prevratnu teoriu ktora sa neda dokazat inac ako jej aplikovanim. Marxov kapital, hitlerov mein kampf……a dalsie, toto vsetko su humanisticke pavedy ktorymi sa neoplati zaoberat pretoze ignoruju prirodzeny vyvoj spolocnosti. Akakolvek revolucia ma vzdy za nasledky krviprelievanie nevinnych ludi. V dnesnej dobe keby sme mali tolko inzinierov, fyzikov, chemikov a programatorov kolko mame humanitarnych pavedatorov, andragogov, politologov a pravnikov tak by sme boli najbohatsia krajina v europe.
  Pokial si vsimate tak su urcite velmoci(usa), ktore velmi ochotne siria rôzne humanitne pavedy a bludy: militantny enviromentalizmus, gay rovnostarstvo, salafizmus, wahabizmus ale aj hitlerovi pohrobkovia ako david duke. Robia to z cisto ekonomickych pricin, vedia ze tieto myslienky su potencialne schopne dosiahnut podobne ekonomicke a demograficke vysledky ako bola ruska revolucia. A spojencov si nasli v slovenskych mimovladkach.

 3. osmoza marxa som spominala. Ale som rada ze zbytok si pochopil 🙂 Ozaj to by ma zaujimalo, ci aj prop bere nejake peniaze z mimovladok alebo americkeho konzulatu????? Odpovie mi niekto?

 4. za komentare aj niekto plati??? dajte kontakt 🙂
  tak co osmoza, bere prop peniaze od Sorosa???? Soros ma velky zaujem na destabilizacii……

 5. údený úhor- nakoniec sa vy pridelení vždy vyfarbíte s tými „názormi“.

 6. no pockaj akymi nazormi? Obhajovala som niekedy sionizmus alebo ameriku? Obhajovala som niekedy SME alebo Meseznika? Ja zijem na slovensku, som slovenka a mam rovnaky zaujem ako vacsina ludi tu zijucich aby sa tu neopakovali horory minulosti. Preto sa pytam, berete peniaze od sorosa? Jemu je jedno komu peniaze da ak to splni ucel a vyvola nepokoje.

  • Len taká kontrolná otázka. Čo by mal z toho Soros, ak by podnecoval nepokoje proti ľuďom, ktorých má na výplatnej listine? Zdá sa mi, že máte očividné problémy s logikou… 🙂 A áno, horory minulosti… Na tie ešte budeme raz s nostalgiou spomínať ako na staré zlaté časy. Upresním, keďže nie som si istý čo ste mali na mysli vy – ja mám na mysli vlády Mečiara, Dzurindu a áno, aj Fica – vlastne všetky vlády na Slovensku od roku 1945.

 7. Aby ste ma nepochopili zle, je mi jedno ci nejake peniaze odniekial beriete alebo nie, ale davajte si sakramentskeho bacha aby ste neskocili na nejaku blbu provokaciu (hlavne mam na mysli vasu lesnu uderku http://www.facebook.com/SlovenskiBranci?fref=ts) pretoze existuju urcite mocnosti (usa, nemecko) ktore sa len tak trasu aby si mohli na slovensku postavit zakladnu, tak ako v kosove. Preto neskocte na lep ziadnym provokaterom, vaskym ani inym typkom ktori mozu mat velky zaujem na tom aby tu mohli vojska nato zasiahnut.

 8. osmoza nema to problem s logikou. americania radi podporuju vsetky strany konfliktu, len z dôvodu vyostrenia a aby zdôvodnili potrebu zasiahnut. To je ich logika.

 9. Si trapny, Paľko. Tak ako stale.

 10. Len dufam, ze ti ktori vas vedu maju v hlave viac rozumu nez tunajsi diskuteri…..snazte sa pouzivat rozum…..

  • A takto sa snažia nemenovaní (aj keď všetci vieme kto) odradiť neznalých ľudí, ktorí práve začali čítať alternatívne portáli od PROP-u apod. …

 11. Majkl nemenovni maju plne ruky práce: ochranovanie skorumpovanych hajzlov ako je hascak, ja a ty a podobni, nechat sa podplacat, falsovat dokazy, utocit na protestujucich proti korupcii a pchat sa do analu mimovladkam a sorosovi. Im vonkoncom nezalezi na tom aby bol na slovensku mier, blahobyt a pokoj, im zalezi len na tom aby aj zajtra dostali baksis od ludi typu hascak a bubenikova. Co myslis bude niekedy gorila skutocne vysetrena???? Nebude, nie je to v zaujme Nemenovanych. Gorila nebude nikdy skutocne vysetrena, dokazy sa zametu pod stol a hascak sa bude na nas vsetkych zvysoka usmievat. Nechcem nikoho odradzovat Kazdy nech si precita co chce, je to jeho nazor. Ale je fer ak sa k veci vyjadria aj dalsi ludia pretoze aj redakcia prop. ma urcite „totalitne“ tendencie – rozumej styl „Len moj nazor je spravny, jediny dobry a nespochybnitelny“. To je dovod preco sa snazim komentovat vtedy ked vidim ze z vasej dielne vychadzaju bludy.

  • Vy si stále musíte do niekoho kopnúť, že? Keby ste si prečítala Vaše vyjadrenia na redakciu Propu, tak už by ste sama nemala prispievať, aby Vám to nemuseli totalitne upravovať a opravovať. Prestaňte za všetkým hľadať niečo, čo tam reálne nie je.

 12. udeny uhor môžem vstúpiť do tvojho fan klubu neomylných?

 13. tulak jasne, som na facebooku….

  • Jasne, len sa tak zenieme pridat k anonymnemu nicku (za ktorym sa zrejme skryva chlap a urcita organizacia) medzi vasich 5 „priatelov“… 🙂

 14. no faktom je, ze neznamych za priatelov neberiem, nie som organizacia a ani chlap….ale vam to spoza klavesnice moze byt jedno……

 15. Chalani, jedno sa vam neda upriet : ste velmi technicky inovativni. Co keby ste okrem vasej lesnej uderky(ja nevravim ze trenovat obranu vlasti je zle, skor naopak) skusili zalozit nejaky technologicky startap??? Urcite je medzi vami mnozstvo nadanich a schopnich ludi (co stale na tomto fore dokazujete) a svoje schopnosti skusili spenazit a zaroven vytvorili sance pre druhych. Na celom svete dnes vznikaju startapy tak ako kedysi hudobne kapely. bielorusko : http://park.by/, rusko : http://www.sk.ru/en.aspx .
  Nie, nie som ziadna z menovanych osob. Nerobim zurnalistiku, ani nepublikujem clanky.

 16. Strašná rana pre média.
  A čomu sa venuješ? No daj nejaký návrh z tvojej „dielne“…

 17. aky navrh mas na mysli???

  • Ako je v Liptovskom Mikuláši? Za koho fotografiu sa schovávaš? s takým “ face liftom“ by som robil niečo iné ako viedol „akademické debaty“.
   Ale vzhľadom na to že to asi nebude tvoj “ face“ nemaj obavy nikto o tom nevie je to len medzi nami kľudne môžeme pokračovať tam kde sme nezačali.
   Prečo sa tak vehementne orientuješ na východ Ťa to baví alebo si len buduješ „legendu“. Dobre toto aj tak nik nečíta, kľudne napíš.
   Len by som bol nerád keby sa steba vyklula nejaká saskárka N Blahoherčená. Chápem človek musí z niečoho žiť.
   Mne to môžeš povedať ja keď som napísal v minulom prope aké mám problémiky tak polovica propákov si zmenil nik a ostatný tiež zdrhli… Nevadííí

 18. Prenasledovanie krestanov zo strany zidov,
  teraz zvlast katolikov , trva zial uz 2000 rokov.
  Takze nic noveho a nic comu by sme sa mali cudovat.
  Maju dvetisic rocnu historiu nenavisti
  a netolerntnosti k nam vsetkym gojimom.
  Neveriacim podludom.
  Kaganovic bol len dalsi z dlhej serie vrahov.

Leave a Reply