Domov / Spoločný blok / Čo ukázala Krásna Hôrka

Čo ukázala Krásna Hôrka

V sobotu 29. septembra 2012 sa malo konať “čistenie a odstránenie” komunálneho odpadu na súkromných pozemkoch pod hradom Krásna Hôrka. Táto akcia bola široko medializovaná nielen aktivitou masmédií, ale svoje polienko priložilo aj ministerstvo vnútra a to vyjadreniami a tlačovkami policajného prezidenta Gašpara, či priamo ministra vnútra Kaliňáka. Veľmi zaujímavé jednanie vzhľadom na ich výroky, že v Krásnej Hôrke si chcú “extrémisti” iba robiť reklamu.

Pred samotnou “brigádou” som mal pocit, že v Krásnej Hôrke prebehne určitým spôsobom test demokracie. Aj prebehol. Ale úplne inak, ako som predpokladal v článku “Krásna Hôrka ako test demokracie”. Udalosti sa stali presne ako som predpokladal. Kotleba bol zadržaný (???) a poobede prepustený, “brigádnici” boli rozpustení. Žiadne ťažké stroje neboli na pozemky vpustené (boli vôbec nejaké? Teda – mimo vodných diel a zásahových vozidiel polície), brigádnici ani organizátori žiadne ručné náradie prichystané nemali.

Celá akcia sa veľmi rýchlo zmenila na frašku a prichystané divadielko pre novinársku obec. A to aj očividne bolo cieľom celej akcie. Veď všetci boli spokojní. Kotleba mal svoju reklamu, polícia ukázala svoju pohotovosť a nekompromisnosť voči “extrémistom” a médiá mali o čom referovať. Mimochodom. Je až s podivom, koľko vysielacieho času tejto akcii médiá venovali. Pred poslednými voľbami totiž panoval akýsi úzus v médiách, že o Kotlebovi sa hovoriť a písať nebude, nech už bude robiť čokoľvek. Prečo teda odrazu toľko pozornosti?

Celá akcia sa po zadržaní Kotlebu (alebo to bolo podávanie hlásenia?) veľmi rýchlo stala akciou na “premeranie pozemkov” vlastníkov. Ťažké stroje so sebou nepriviedli, ani ručné náradie na búranie nemali, ale úplnou náhodou mali v pohotovosti zememeračské náradie (alebo čo to vôbec bolo). Takúto komédiu a zohraté jednanie medzi políciou a Kotlebom treba pohľadať. Ale v poslednej dobe sa to už stáva normou.

Je mi ľúto všetkých, ktorí na toto Kotlebovi a polícii skočili. Kotleba si z “extrémizmu” totiž už dávno urobil lukratívny biznys. Zistil, že sa stačí posťažovať, aký je martýr a ako sa musí zadlžovať. No a vždy sa nájde dosť ľudí, ktorí založia vlastné domy a byty, aby si zobrali hotovostné pôžičky a peniaze potom natlačia do rúk chudákovi Kotlebovi, bojovníkovi za ich práva. Je mi ľúto pána Szanisla, pôvodného majiteľa pozemkov pod Krásnou Hôrkou, ktorý sa taktiež nechal oblúzniť falošnou predstavou Kotlebu ako ochrancu jeho práv. Pán Szanisló, oznamujem vám, že jediný, kto na tieto aktivity tvrdo doplatí, budete vy. Kotlebovi na vás nezáleží ani za máčny mak a vy sa stávate len jeho poslednou obeťou v rade. Kotlebovi ide totiž iba o Kotlebu a o nikoho iného.

Skutočne som nečakal až takú očividnú a amatérsku spoluprácu medzi Kotlebom a políciou. Toto už nebolo ani o demokracii. Toto bolo o manipulácii a pošliapaní aj posledných nádejí zúfalých ľudí. Čo sme ale mohli čakať od človeka, ktorý prijal pravidlá zhnitého a skorumpovaného systému. Ktorý s ním kolaboruje minimálne svojou účasťou vo voľbách a tým ho vlastne legitimizuje? Keď sa niekto dlho prehrabáva vo fekáliách, tak je pravdepodobné, že sám od nich bude (skôr či neskôr) až po krk špinavý. A nakoniec sa mu to možno aj zapáči. Síce smrádok, ale za to teplúčko.

autor: Erich Vinclav
zdroj: svornosť

O oliolijanko

Jeden komentár

  1. Kotleba je zmanipulovaný a médiá si s ním môžu pohadzovať ako chcú. Aj to robia. Presne tak, ide mu o Kotlebu nie o Slovensko, lepší život, lepšiu Európu a krajší svet.

Leave a Reply