Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Čo nás čaká a neminie

Čo nás čaká a neminie

Internet a médiá zo všetkých strán prezentujú informácie o tom, čo sa k nám blíži. Priamo alebo nepriamo. Pri menšom zamyslení je jasné, nech je to čokoľvek, dobré to určite nebude. Čaká nás to a neminie, preto by sme mali byť pripravení na najhoršie. Pohyb armád svetových mocností, hospodárska kríza, kríza morálnych hodnôt a sociálnych istôt a v neposlednom rade krach EÚ. To je len zopár znakov toho, že nič nie je tak, ako by malo byť. Z dlhodobého hľadiska je tento svetový systém predurčený k pádu. Mier v pláne určite nie je. To, že štáty nevedia hospodáriť s majetkom, zdrojmi a surovinami situáciu len zhoršuje. Slovensko nás v takomto stave bez dovozu neuživí a Európska únia je ten posledný spolok, ktorý sa o nás postará.

Otázkou ostáva, nakoľko sa nás tieto problémy dotknú a koľko máme času, aby sme sa na ne pripravili. Otázkou už nie je či sa nás vôbec dotknú. Môj názor a nielen môj, je ten, že to príde čoskoro. To jest v priebehu pár najbližších rokov, pesimisticky do roka. Musíme sa pripraviť na najhoršie a dúfať v najlepšie. Prichádzajúce problémy je cítiť v narastajúcej miere nezamestnanosti, rastúcej cene základných potravín, nefunkčnosti vlády, nezmyselných opatreniach. Už len pár kvapiek a pohár sa preleje. To už nezmeníme a ani veľmi neoddialime. Je to svetová šachová hra a my sme len pešiaci v poli.

Čo sa týka slovenského národa, môžeme otvorene povedať, že je z veľkej časti zotročený a bez sebaúcty. V prípade potreby len sťažka bojaschopný. Do veľkej hry určite nemôžeme zasiahnuť aj keby sme chceli. Ostáva nám teda len pripraviť sa najlepšie ako vieme, aby sme ubránili svoju pozíciu. A to suverénnu pozíciu v rámci Európy, ozdraviť hospodárstvo, odznova vybudovať vládu, funkčné a efektívne organizácie na riadenie národa v takejto kríze.

Teraz k nám jednotlivcom. Ako sa môžeme pripraviť. Je dosť možné, že s takouto krízou zlyhá zásobovací systém. Z toho vyplýva, že je potrebné vytvoriť si zásobu trvanlivých potravín. Ak sa nič nestane, jednoducho sa zjedia a ušetrí sa na strave neskôr. Najdôležitejšia príprava je však fyzická a psychická. Odpútať sa od luxusu, zbaviť sa zbytočností, dostať sa do formy a nabrať potrebné informácie, využiteľné pri takejto kríze. Byť pripravený brániť seba a rodinu. Vedieť sa o ňu postarať a žiť ďalej.

Možno to vyznie paranoidne, ale zlaté pravidlo znie, radšej byť pripravený a nepotrebovať to, ako opačne. Potom už bude neskoro ľutovať, čo všetko sme mohli stihnúť, ale nespravili sme to. K tejto tematike existuje veľmi veľa informačných zdrojov a ja verím, že každý kto chce mať svoj osud vo vlastných rukách, tomu venuje časť svojej pozornosti.

autor: Peter Gontkovič
zdroj: SHO

O oliolijanko

Leave a Reply