Domov / Hlavná strana / Multikulturalizmus / Čiernych britských študentov „psychologicky poškodzujú biele osnovy“

Čiernych britských študentov „psychologicky poškodzujú biele osnovy“

Univerzity v Británii môžu spôsobovať psychologickú tieseň čiernym študentom kvôli tomu, že ich nútia učiť sa o prevažne bielych Európanoch, povedala vodkyňa Národnej únie študentov (NUS).

Prezidentka NUS Malia Bouattia, sama černoška alžírskeho pôvodu, verí, že keďže väčšina vyššieho vzdelávania sa zakladá na „eurocentrických“ predmetoch, nebieli vysokoškoláci zaostávajú.

Jej komentáre prichádzajú po oznámení vlády Spojeného kráľovstva, že univerzity musia do roku 2020 zvýšiť päťnásobne počty študentov z radov černochov a iných etnických menšín.

V rozhovore pre Guardian zaútočila Bouattia na to, aké „biele“ sú osnovy na britských univerzitách, keď povedala: „Keď sa pozrieme na neuveriteľne eurocentrické osnovy, kde sa ľudia nevidia v tom, čo študujú, a nemôžu sa s tým identifikovať, a cítia, že ich európskym náprotivkom sa v tom od začiatku darí, nevidia zmysel v tom, aby v predmetoch pokročili.“

Dodala, že na vrchole „obrovského množstva dlhu“, ktorí mnohí študenti nazhromaždia dovtedy, kým dosiahnu vyššie vzdelanie a nedostatok dostupných s nimi súvisiacich tém pri štúdiu by mohli byť „psychologicky deštruktívne“.

Táto 28-ročná žena je prvá čierna moslimka, ktorá vedie študentský orgán. Predtým hovorila o tom, že má pocit odcudzenia od svojho štúdia potom, ako ju na internete napádali rôzni internetoví trollovia a islamofóbovia.

Riaditeľ nezávislého think tanku Social Market Emran Mian povedal denníku Times, že „hoci vyššie akademické hodnosti môžu byť stále nedostatočne diverzné, zastúpenie menšinových pohľadov vo vyššom vzdelávaní Spojeného kráľovstva by sa malo zlepšovať.“

„Asi 14 % akademického zboru na univerzitách v Spojenom kráľovstve pochádza z čierneho alebo menšinového etnického zázemia, a takmer 17 % študentov,“ dodal.

Bouattia bola predtým zapojená do kontroverzie, keď bola obvinená z antisemitizmu potom ako tvrdila, že univerzita v Birminghame, ktorá má veľký židovský študentský orgán, je „sionistickou základňou“. Tieto obvinenia poprela.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

10 komentárov

 1. Černoši a semiti musia byť veľmi sprostí, ak musia neustále hladať takéto dôvody, ako to ospravedlniť.

  Skončí Británia ako Zimbabwe?
  Je to možné … ale potom ich raz naozaj niekto vykántri do nohy.

  • Oni sú naozaj (ako celok) objektívne veľmi sprostí – najmä černosi – a to tak, že to ani nedokážeme veľakrát poriadne pochopiť. Treba k nim pristupovať ako k deťom a adolescentom. Jeden môj známy mi raz spomínal, že keď bol v UK, tak jedna černoška (btw, formálne akože vzdelaná a pochádzajúca zo strednej vrstvy) sa normálne urazila, keď jej na otázku „či na Slovensku žijú nejakí černosi“ odpovedal, že nie – akoby to mal byť prejav nejakej zaostalosti Slovenska. Treba si opäť pripomenúť tento text, nech vieme s čím tu máme dočinenia: https://www.protiprudu.org/ake-je-to-ucit-ciernych-studentov/

  • Je vela vedeckych prac na tuto temu a je objektivna pravda, ze cernosi maju priemerne nizsie IQ. Bolo uz vela pokusov ako to politicky korektne zdovodnit, ale tieto pokusy mali metodicke nedostatky (jemne povedane).

   • To nižšie IQ sa zvyklo zdôvodňovať vplyvom (menej podnetného) prostredia, ale problém je, že černosi dosahujú nižšie výsledky naprieč socioekonomickými a vzdelanostnými kategóriami (napr. čierni vysokoškoláci majú stále nižšie IQ ako bieli, atď.). Ďalej sa argumentovalo kultúrnou predpojatosťou IQ testov v prospech bielych, lenže ako je potom možné, že najvyššie výsledky dosiahli v nich východní Aziati? Nakoniec niektorí začali spochybňovať samotný koncept IQ a prišli i s teóriami o viacerých „inteligenciách“. Mal som dávnejšie na túto tému tento článok: https://www.protiprudu.org/in-vivo-magazin-o-rase/

    Myslím si, že väčšina ľudí vie, ako to v skutočnosti je alebo to aspoň tuší. Černochom sa nikde nepodarilo vybudovať prosperujúcu, dobre fungujúcu spoločnosť západného typu.

   • Tu je jedno zo zdôvodnení predpojatosti IQ testov… 🙂

    IQ test

    „Neviete ako postaviť chatrč, neviete nájsť jedlé korienky a neviete ako predvídať počasie. Inými slovami, prepadol ste v našom IQ teste.“

 2. Ak sa má 17 % zvýšiť 5- násobne, potom by to znamenalo, že negrov bude 85 %. Skvelá vyhliadka pre bielych Britov.

 3. Takže to už nie je rasizmus, ak bieleho pripravia o možnosť študovať len preto, že nemá tú správnu farbu pleti a musel ustúpiť kvótam na blbečkov, čo nestíhajú s učivom.

 4. Briti, či už čierni alebo bieli sa budú s nadšením liečiť u doktorov, ktorí takto získali diplomy – za farbu svojej pleti. A som zvedavý čo budú stavať títo rasovo pozdvihnutí architekti…. Královná je z obliga, tá si býva v budovách zo 16-18 storočia, keď ešte tieto koncepty nepoznali..

  • V podstate ide o to, že všeobecne Briti, inými slovami Anglosasi, samozrejme včetne Američanov, nie sú o nič múdrejší ako tí černoši. Dobré vyjadrenia na to majú kanadskí Francúzi výrokom: “Čo už nám len môžu dať Angličania, okrem svojej priemernosti”!
   Pár lastovičiek nerobí jaro.

   “Hitler’s failure to liberate the British people from a government responsible for starting the war, lost the war in the West”.
   (Hitlerova chyba, že neoslobodil Britov od governmentu, ktorý bol zodpovedný za začatie vojny, zapríčinila prehru vojny na západe). (Conrad Grieb “American Manifest Destiny and the Holocausts”, str. 213).
   Prajem Britom, aby tá ich Británia bola čo najskôr čierna.

Leave a Reply