Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Bože, pomiluj Ukrajinu!

Bože, pomiluj Ukrajinu!

maidan-066To, čo sa v súčasnosti deje na Ukrajine, nie je nič iné, len dobre napísaný scenár, ktorý sa písal od leta tohto roka a dokončuje sa v týchto dňoch. Ak by Janukovyč bol aj podpísal asociačnú dohodu vo Vilniuse, na scenári by sa nič nezmenilo. Nepodpísal a tak došlo aj ku korekciám v scenári, ktoré dnes prebiehajú na Ukrajine. Len tak pre zaujímavosť, vo Vilniuse v kráľovskom paláci, odkiaľ kedysi riadilo Litevsko-poľské kniežactvo aj Ukrajinu a Bielorusku /boli súčasťou kniežatstva/ bolo všetko pripravené, originál francúzske šampanské a parádna oslava. Nakoniec nič z toho nebolo a to čo je dnes na Ukrajine dobre charakterizujú tieto dva príklady:

Prvý: Skupina mládencov na Maidane oslovila muža zhodou okolností novinára, vraj sú zďaleka, prišli na Maidan a už im došli peniaze, či by im nepožičal. Pohotový a aj pohodový novinár im povedal, že na vidieku Kyjeva je pole kapusty, ktorú treba zobrať a tak si môžu zarobiť. Tí na neho vyvalili oči a neveriacky krútili hlavami, že im núka prácu. Znechutene odchádzajúc pripomenuli novinárovi, že on naozaj nie je človek budúcnosti /Ukrajiny – pozn. autora/

Druhý: Na stretnutí s troma predchádzajúcimi prezidentmi Ukrajiny V. Janukovyč hovoril o telefonickom rozhovore s viceprezidentom USA J. Bidenom: „Spýtal som sa ho, že čo by robili ak by Biely dom zabarikádovali demonštranti.“ J. Biden odpovedal: „Po prvé niečo také by sme vôbec nedovolili, po druhé, ak by k niečomu takému nedajbože prišlo, behom pár minút by bolo po blokáde…“

Bol som v týchto dňoch na Ukrajine, aj v Kyjeve, samozrejme, do centra som to neriskoval, ale ľudia s ktorými som sa stretol, nie sú ani prívrženci Janukovyča a ani Maidanu hovorili o tom, aký panuje chaos, do nemocnice sa nemôžu dostanú starší ľudia, len keď sa vydajú peši dve hodiny, o tých mladých na Maidane hovorili, že sú väčšinou z Galície a ich charakter možno zhodnotiť známou vetou „Jest u tebja pokuriť!“ Na stránkach novín sú inzeráty, ktoré „ponúkajú prácu“, za štyri hodiny státia na Maidane 330 hrivien. Bol prípad, keď nespokojní prišli pred kanceláriu Kličkovho „UDARU“ /strana známeho boxera/ a vykrikovali, Kličko, kde sú peniaze!

maidan_12_04_2013

Rozprávali mi ako nafetovaná speváčka Ruslana /víťazka Eurovízie spred rokov/ sama seba zaklínala, že sa na Maidane upáli a potom sa spamätala a povedala, že to myslela ako alegóriu. Hovorili mi o tom ako pani Viktória Nuland, pomocníčka ministra zahraničných vecí USA J. Kerryho riadi celú operáciu a dokonca ide na Maidan a spolu s veľvyslancom USA J. Payettom kŕmi demonštrantov chlebíčkami a čajom.

To sú len drobnosti zo súčasného Kyjeva. Ale drobnosti, ktoré porušujú všetky kódexy medzinárodného práva. Po Kyjeve poletujú eurokomisári ako vrany, hlavne z Poľska, ktoré je „trójskym koňom“ USA v Európe. Už-už by Galíciu pričlenili k VeľkoPoľsku, tak ako na Podkarpatskej Rusi zasa Maďari jej časť k VeľkoMaďarsku. Tak ako si nemožno robiť ilúzie o Maďaroch, to isté platí o Poliakoch. Nerobím si ich odvtedy ako som v knižnici v Chicagu čítal Chicago Tribune z roku 1938, kde sa píše, že existuje dohoda medzi Poľskom a Maďarskom o rozdelení Československa a to bolo ešte pred Mníchovom. Nič sa nezmenilo, chúťky Poliakov a Maďarov sú aj dnes tie isté. Samozrejme takáto iniciatíva nie je po chuti ani Bruselu a ani USA a Kwasniewski ako vyjednávač už dostal po nose, rozparcelovať Ukrajinu na východnú a západnú nie je v geopolitickom pláne, na západnej Ukrajine nie je nič, ale vo východnej jesto toho dosť, čo by EÚ potrebovala ako injekciu do svojej ekonomiky a z geopolitického uhľa pohľadu aj USA.

Inak aktivity USA na Ukrajine skôr pripomínajú, ako keby sa mala Ukrajina stáť ďalším štátom USA a nie EÚ. Ak sa na to pozrieme zľava doprava, tak je skôr jasné, že EÚ neriadi nikto iný ako USA a EÚ je len americká kolónia. USA si už aj vyhliadlo svojho lídra na Ukrajine, v USA zarábajúceho, v Nemecku žijúceho Vitalija Klička, boxera. Jeho brat Vladimír, tiež boxer, ale z dvojice inteligentnejší, ho podporuje. A obidvoch podporuje aj Angela Merkelová. Niet sa čo čudovať, veď Nemci aj pred Hitlerom aj za Hitlera snívali o Ukrajine najväčšej to sýpke obilia na svete. Nikdy som nechápal, ako mohol existovať na Ukrajine /za Stalina/ hladomor. Treba spresniť, že celý ten hladomor spôsobil Chruščov, teda Ukrajinec. Niektorí Ukrajinci dnes robia to isté. Aj vtedy poletovali po Ukrajine komisári, poletujú aj dnes. Tak v čom je rozdiel?

Cestou domov som sa dozvedel, že sídlo Batkivščiny /Vlasť/ teda strany Júlie Tymošenkovej obsadili špeciálne jednotky „Berkut“ a vyniesli odtiaľ počítače, v ktorých je veľmi veľa zaujímavých vecí o naplňovaní scenára udalostí na Ukrajine. Je tam aj krv, tá však ešte zatiaľ neprišla, ale príde. To som si uvedomil, keď som v rádiu počul správu, že na Ukrajinu už prišla veľká skupina izraelskej špeciálnej jednotky Sajeret Matkal, čo sú špecialisti na štátne prevraty. Niečo asi na tom bude, lebo ukrajinský „Berkut“ sa vzápätí /v stredu/ stiahol a na jeho miesto prišli špeciálne jednotky ministerstva vnútra Ukrajiny.

Inak na Júliu Tymošenkovú sa zabudlo, sedí si v base, jej dcéra sa už pomaly nemôže dostať na tribúnu Maidanu, aby zasa prečítala nejaké jej posolstvo. Na Ukrajine už cáruje pogrom, nijak inak sa to nazvať nedá.

Cestou domov som sa zastavil na Podkarpatskej Rusi v Novom Klenovci /vznikol potom, ako v gemerskom Klenovci spustošil dedinu požiar a ľudia odišli na Podkarpatskú Rus/. Ale aj tu stretnete v krčme Maďara, ktorý už má maďarský pas – teda aj – a sníva o tom ako 15O tisíc Maďarov žijúcich na Podkarpatskej Rusi budú patriť Orbánovmu VeľkoMaďarsku. Vravím mu, že neverím. On na to hovorí, vieš čo povedal Attila, keď tiahol na Rím a povedali mu, že či si trúfa proti veľkej presile. Attila vraj povedal: Čím je tráva hustejšia, tým sa lepšie kosí! To je síce pravda, vravím mu, ale mal by si vedieť, kto Attilu naučil držať kosu a aj kto ho naučil kosiť, lebo na koni sa to asi nenaučil…

Po príchode domov som si prečítal slovenskú tlač, kde sa píše o milióne ľudí na Maidane. Poriadny nezmysel. Keď zoberiete do úvahy, koľko štvorcových metrov má Maidan a ak na jeden štvorcový meter sa zmestia dvaja ľudia v zimnom oblečení, nehovoriac už o stanoch a sudoch na ohrev ľudí, či paliet dreva, tak jednoducho vyjde, že na Maidan sa zmestí sotva 100 tisíc ľudí. Dezinformačná kampaň na Slovensku začína SME a končí TASR.

Autor: Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

11 komentárov

 1. Vy sa tu staviate proti „revolúcií“ na Ukrajine protože si myslíte, že následná orientácia Ukrajiny na západ a vstup do EU, Ukrajincom uškodí. Lenže tu nejde o Ukrajincov, ale v prvom rade o nás a západnú Európu. Viete si predstaviť čo sa stane keď sa otvoria hranice ? Navalí sa sem tá najväčšia ukrajinská čvarga, mafia, pasáci, prostitútky. No potrebuje EU toto ?

  • Tu nejde o to či EÚ toto potrebuje. Eurobyrokratom je srdečne jedno, aká čvarga sa do EÚ dostane z Ukrajiny, pretože politici žijú odtrhnutí od európskej reality a život ľudí ich nezaujíma. Tu ide o zatiahnutie Ukrajiny do EÚ, aby mala únia nové odbytisko. Potom bude Ukrajina zatiahnutá do NATO, a to dovolí američanom postaviť vojenské základne na územií Ukrajiny – čiže v susedstve Ruska. A to je to posledné čo Rusko potrebuje, o to viac, že na Ukrajine má byť postavených niekoľko amerických biologických laboratórií, takých ako to v Gruzínsku. Podľa plánov má byť Rusko do roku 2016 zovreté a obkľúčené, a Ukrajina do týchto plánov kvôli svojej polohe zapadá…

  • Prostitútky môžu prísť, bude konkurencia. A veru sú aj pekné… A možno o ne ide tým nemčúrom ryšavofúzym, čo ty víš?

 2. podla hystorickych prepoctov sa na 1 m2 zmesti aj viac ako 20 a pri dobrej logistke aj viac ako 30 ludi. pravdou je ,ze nemaju zimne bundy. je to cca do 100 km severne od Slovenskych hranic.
  ps. dokazom,ze sa to stalo je to,ze sa to stalo……………

 3. Trubkám na Majdane nemá kto vysvetliť, že EÚ je neokoloniálny projekt a že oni sú každému ukradnutí, západ chce predovšetkým ich územie a suroviny. Ani im nemá kto vysvetliť, že Rusi ich majú úprimne radi a snažia sa ich ochrániť pred osudom Grécka. A tak Ukrajinci stále obviňujú Rusov z toho, čo im urobili rusky hovoriaci Chazari.

  • Je to tak Martin.

   Ps.napríklad tí čo protestujú proti Janukovičovy a súčasnému politickému systému vedia čím ho nahradiť? Napríklad ja viem aký spoločenský systém chcem.

   A tí čo sú proti oligarchom sa združili na nesprávnych miestach. Správnejšie by bolo tým nakladačom zájsť pred vily tých oligarchov.

   Zdá sa budú musieť naozaj poučiť, ale to už bude bolieť. Pretože toto už zatne do geopolitiky do živého. Niežeby tvrdenie Nata o nerozširovaní a bombardovaní Juhoslávie bolo niečo príjemné…..

 4. Sused , dúfam, že hovoríš o boľševickom raji a čítal si aj Súostrovie GULAG, lebo tam sa o tom píše. Ak si myslel Pracovný tábor v Poľsku, tak je mi ťa ľúto.

 5. Prosím, vážený pán odvolávajúci sa na Súostrovie Gulag. Tam Chazari, nie Rusi, vraždili ruskú šľachtu, inteligenciu, aby v mene pseudoideálov, ktoré mali zakryť najstrašnejšiu genocídu, mohli nastoliť svetovládu. Prečítajte si knihu V. Uškujnika „Kagan & jeho beg“. A potom sa zapojte do debaty. Ak ste súdny človek, svoje slová oľutujete.

Leave a Reply