Domov / Hlavná strana / Komentáre / Boj v Mukačeve je súčasťou boja proti medzinárodnej mafii

Boj v Mukačeve je súčasťou boja proti medzinárodnej mafii

Prečo začal „Pravý sektor“ svoj boj práve proti Laňovmu mafiánskemu klanu? Prečo boli nacionalisti ozbrojení? Kto ovláda miestnu políciu? Pre všetkých „skeptikov“ a „nezávislých analytikov“ máme odpovede na tieto otázky. Najprv by sme však mali odpovedať na inú otázku – kto je schopný (a ochotný) dať rozkaz na presun vojenskej skupiny, aby zlikvidovala ozbrojený gang drogových dílerov a pašerákov?

Celá polícia, všetci prokurátori a sudcovia sú pod kontrolou miestneho mafiánskeho kápa a člena Janukovyčovho klanu Michaila Laňa, prezývaného „Bľuk“. V jeho klane je niekoľko stoviek gangstrov, takzvaná „Bľukova brigáda“. A nehovorím iba o veľkých mestách, ako Užhorod alebo Mukačevo, mám na mysli všetky mestá v Zakarpatskej oblasti. Navyše „Bľukova brigáda“ má „pobočky“ v mnohých európskych krajinách – Košice a Bratislava na Slovensku, alebo Brne, Tepliciach a Prahe v Česku.

V Mukačeve vyrábajú drogu pervitín na ďalšiu distribúciu do Európy. V meste Mukačevo a dedinách Nižne Vodjane a Seredne Vodjane vyrábajú cigarety pre pašovanie do Európy. Bľuk je tiež zapojený do pašovania nelegálnych migrantov cez ukrajinskú hranicu – veľmi výnosný obchod! Od 100 do 300 ľudí mesačne. Cesta nelegálnych migrantov vedie cez našu krajinu a zo Zakarpatskej oblasti ide dvoma prúdmi cez Maďarsko a Slovensko ďalej do Európy.

Laňovi patrí aj veľké množstvo bordelov na Slovensku pri hraniciach s Rakúskom, v Česku na hraniciach s Nemeckom v mestách Cheb a Teplice. Ich zoznam je veľmi dlhý. Jeho zločinecký klan takto zarobí mesačne niekoľko miliónov dolárov…

Streľba v Mukačeve nebola len obyčajným miestnym bojom medzi „Pravým sektorom“ a zločineckým gangom, ale niečo, čo má vplyv na celú Európu.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: ukrainiancrusade

O ::prop

16 komentárov

 1. No urcite na tom bude nieco pravda , pretoze v Mukaceve pri ataku boli zaznamenane kamerou auta s ceskymi SPZ. I ked tam to prekrutil a tvrdi ze auta patria pravemu sektoru. Nerozumie tomu!!

 2. Vynikajúci obsah, postreh! Ale chybny názov článku. Vskutočnosti to je mafia proti mafii.
  Chelemendik, rozoberal tento scenar uz pred rokom.

  • Možno je to tak a možno nie. Ešte ani nedopadli posledné nábojnice na zem a ruské noviny už vedeli, že ide o mafiu.

   Neverím kecom našich pisálkov o tom, koľko je na slovensku ruskom platených diskutérov a novinárov. O dvoch som si ale skoro istý. Jeden z nich je Chelemendik, ktorý opakuje výhradne ruskú propagandu.

 3. „Jestli někdo dnes sledoval Pjakina, tak ví, že události v Mukačevo jsou přímo spojeny s likvidací projektu Ukrajina a zároveň s pokusem USA přenést válku do Evropy – Polsko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko a dále všude, kde to jen jde.
  Potvrzením tomu je i další zpráva – prohlášení Pravého sektoru o tom, že vybuduje svůj operativní štáb, který se bude těmi událostmi zabývat.

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/ukrajina-evropa-usa-a-mukacevsky-incident/

 4. Záver?
  Obrana krajín susediacich s UA NATO. Take lahké ste nevedeli ?

 5. A keď už sme pri tom, Rusi sú bližšie k Amerike ako „Protiprudu. Org“, či nie? Zem je guľatá.

 6. Ináč, to nie je hanba, ja som si tiež dlho myslel, že je Amerika a Rusi a medzi nimi iba my. A oni sa ti kamaratia za našim chrbtom.
  Ale rozumiem ze aj dennik sme musi z niecoho zit.

 7. Nezdravo ospevné verše na adresu Pravého sektora. PS so stopercentnou istotou nešiel zlikvidovať žiadny ozbrojený gang pašerákov, je to kardinálny nezmysel. Pohnútky prečo tam PS šiel môžu byť akurát tak vecou špekulácií, no na likvidáciu žiadneho gangu nebol žiadny príkaz – je totiž zhola nemožné vyriešiť takýto veľký gang nejakou bojovou skupinkou. PS tvrdí že zbrane mal na sebaobranu, pokiaľ ich teda nemal na prezentáciu sily, tak je to najskôr skutočne tak. Nie je ale vôbec isté, či vôbec mal PS skutočne snahu o potretie organizovaného zločinuv meste, alebo či sa naopak nesnažil dostať do tamojšieho biznisu. Správanie sa PS ma bohužiaľ stále viac utvrdzuje práve v tom druhom. V každom prípade, po vzhliadnutí dostupných videozáznamov je isté jedno – PS očividne hrubo podcenil situáciu a padol do do detajlov zorganizovanej pasce.

  Voľajako sa úmyselne prehliada skutočnosť, že PS operoval s ťažkými zbraňami stovky kilometrov od ATO a to až na opačnom konci štátu. PS nie je nad zákonom, mal by ho preto rešpektovať, v opačnom prípade sa sám dopúšťa závažného banditizmu. Nemá najmenšie právo sa takto správať a to ani len morálne právo. Ukrajina má riadne zvolenú vládu, ktorá síce všelijako, ale predsa len pracuje a má aj ostatné zložky vykonávajúce štátnu moc. Síce všelijaké, ale má. Pokiaľ nie je PS sektor spokojný s ich fungovaním, nech to rieši buď legálnymi spôsobmi alebo nech kľudne preberie s podporou občanov hoci aj vládu nad krajinou. Nepredpokladám, že sa to stane, lebo on na to podporu obyvateľov jednoducho nemá, v každom prípade – dokiaľ ju nezíska, nesmie sa vyvyšovať nad zákon.

  • S týmto sa dokážem celkom slušne stotožniť. Až na niekoľko vecí.

   Podľa mňa vychádzaš z mylného predpokladu, že PS išiel Laňa a jeho gang zlikvidovať zbraňami. Pokiaľ mi je známe, popud na stretnutie vyšiel od Laňa, nie od PS ako reakcia na zásahy PS do jeho „obchodov“. Nebudem rozoberať, aké mal PS dôvody týchto zásahov, boli by to číre špekulácie. Ak by mňa pozval nejaký mafián v súčasnom ukrajinskom bezvládí na „dohovor“, nešiel by som tam s prázdnymi rukami. Bez ohľadu na to, aké by boli moje úmysly počestné. Zbrane mali celkom oprávnene – samozrejme mám na mysli z dôvodu obáv o svoje životy. Jednoznačne však hrubo podcenili situáciu a padli do pasce.

   Tu prichádza ďalší level. Pasca bola pripravená v spolupráci s políciou. Som si takmer istý, že políciu nemotivoval boj proti zločinu. Práve naopak, je takmer isté, že konali ruka v ruke s Laňom. Vzdať sa mafiánskym poskokom – nemusím ani dlho rozmýšľať, aby som si predstavil možné konce. Ani jeden z nich nie je pekný (pre PS). Spravodlivosť sa nedá čakať. Toľko k použitiu zbraní. Toto treba brať ako zdôvodnenie, nie ospravedlnenie. Ak predpokladám tie najčistejšie pohnútky, ktoré ich viedli k takému konaniu, plne ho chápem a konal by som na ich rovnako.

   Ešte jedna poznámka ku konaniu polície priamo pred športovým strediskom. Na videu je jasne vidieť, že sa tam motajú ozbrojení policajti aj s kopou civilov so zbraňami. Videli ozbrojencov PS. Žiadna výzva, nič. Takto policajti v službe nekonajú. Ďalej zahájenie paľby pred Mukačevom – žiadne vyjednávanie, nič, rovno zahájenie paľby.

   Jasne z toho vyplýva, že aj „polícia“ sa dopustila závažného banditizmu v službách mafie. Na čo nemá najmenšie právo, o morálnom nebudem vôbec hovoriť. Ukrajina má síce riadne zvolenú vládu, ale zťažka ovládajú svoje análne zvierače, nie to krajinu. Miestni vydriduchovia zostali tí istí, ba ešte si dovoľujú viac ako kedykoľvek predtým. Je to prakticky bezvládie, keď kyjevská vláda v podstate nevládne ani Kyjevu, nie to celej Ukrajine. Toto sa riešiť legálnymi spôsobmi nedá. Už si niekedy skúsil odohnať sviňu od plného válova dobrým slovom? Toto v džungli nefunguje. Chovať sa podľa zákonov v džungli je holý nezmysel, vedúci iba k sebazničeniu. Toto si myslím aj o Slovensku, pretože, povedzme si to na rovinu, Slovensko je podobnou džungľou – alebo má k nej aspoň dobre nakročené.

   Z môjho pohľadu je jazýčkom na váhach práve motivácia PS k takému konaniu. Nedokážem zodpovedne posúdiť (na rozdiel od mnohých „expertov“), čo ich k tomu viedlo. Naivita? Idealizmus? Alebo túžba po peniazoch a moci? Naozaj neviem. Nemienim však s vaničkou vylievať aj dieťa. PS je známy tým, že sa snaží bojovať proti zločinu, napr. v Odese proti obchodu s bielym mäsom a príkladov sa dá nájsť viac. Vôbec však nevylučujem, že ich motívy v Mukačeve neboli vôbec čisté. Čas snáď ukáže, kde je pravda.

   • Ahoj, som informovaný o tom, že PS tam išiel na jeho pozvanie, avšak podobné stretnutia sa uskutočňujú zásadne na neutrálnej pôde a to na miestach, kde majú obe strany možnosť dobrej kontroly okolia. Toto pravidlo je sväté a PS ho samozrejme tiež používa. Prečo sa ho PS tentokrát nedržal dáva pozorovateľom naozaj veľmi vážne indície proti PS.

    V otázke zbraní mám úplne jasno – ťažke guľomety a RPG-čka a nakoniec ani ostatné bez povolení držané zbrane mimo bojovej zóny nemajú čo hľadať. Nech sa PS stavia do neviem akej pozície, doniesol tieto zbrane medzi civilné obyvateľstvo a neniesol ich na parádu – bol ochotný tieto zbrane aj použiť, čím obyvateľstvo vystavil vážnym rizikám. Navyše, PS v prvých chvíľach po incidente v čase keď ešte neboli zverejnené záznamy zavádzal verejnosť, že na mieste incidentu mal iba poľovnícke zbrane – to len na dokreslenie, pretože táto skutočnosť zrejme na Slovensku nie je veľmi známa.

    To, že polícia bola v tomto incidente previazaná s organizovaným zločinom je bez debát, to patrí k veciam, ktoré sú v tomto prípade plne jasné. Nielenže bola previazaná, polícia dokonca rátala s tým, že PS bude mať k dispozícii iba jednu únikovú trasu (pritom dosť ďaleko od ideálnej únikovej trasy) a na tejto trase dopredu zriadila hniezda z vriec s pieskom. V týchto miestach neskôr skutočne došlo ku prestrelke. Ale opakujem, PS nemal právo vystavovať obyvateľstvo rizikám, nemal právo hrať sa na terminátora a menenie vecí k lepšiemu má iné pravidlá. Ak tam teda vôbec šiel so záujmom rozbíjať mafiánske gangy, čo skôr nie ako áno.

    Nechcem zasa ale hádzať celý PS do jedného vreca, hoci to tak vyzerá. Jednak je PS rôznymi smermi rozvetvená organizácia a jednak cca 5 až 15% všetkých dobrovoľníckych bataliónov tvoria ľudia, ktorí sa v zóne ATO aj mimo nej správajú prospechársky a dopúšťajú sa rôznej predovšetkým majetkovej trestnej činnosti. Nie je to ale nič mimoriadne, je to v štatistickom pásme a podobne sa správajú všetky regulérne armády na svete, kde exyistujú podobné štatistiky. V zime som o podobných nepríjemných veciach nechcel rozprávať, pretože som nechcel ani len minimálne zhoršovať situáciu Ukrajiny, ale už je pár mesiacov jasné, že majdan svoj boj prehral a tak už nič zhoršiť nemôžem. Kyjevská vláda skutočne nemá pod stopercentnou kontrolou ani len časť územia Ukrajiny a všetky indície vravia, že ju kontroluje stále iba v núdzovom režime, často viac-menej iba formálne a aj to predovšetkým na základe nejakých zákulisných vzťahov medzi niektorými členmi Bloku Petra Porošenka a rôznymi záujmovými skupinami. Všetko navyše poukazuje na to, že prezidenta zaujíma viac jeho pozícia než skutočný boj za ciele majdanu a ukrajinského národa. To by ale nebolo to najhoršie, u politikov je to normálne, ďaleko horšie je, že mu to prechádza, pretože ukrajinský národ vníma situáciu absolútne nekriticky, prestal byť aktívny a prestal držať svojich za gaštany – či prezidenta, či PS.

    • Pravý sektor je vedený židmi a bol vycvičený CIA na ozbrojený puč po tom ako zlyhala farebná Oranžová revolúcia.
     Pravý sektor tento puč vykonal a dosadil k moci židofašistickú juntu zostavenú USA.
     Takže nie je dôvod si myslieť, že Pravý sektor išiel robiť nejaké spravodlivé poriadky s mafiou v Mukačeve.

 8. Ak to niekoho zaujíma, tak dnes – t.j. v utorok sa o 19:00 hod Kyjevského času uskutoční na majdane v Kyjeve ďalšia komora, ktorú tentokrát zvolal Pravý Sektor pod názvom Preč s vládou zradcov. Priame prenosy z majdanu už Piaty kanál z pochopiteľných dôvodov rok nevysiela, ale určite budú z podujatia nejaké streamy, tak si to v prípade záujmu môžete pozrieť online.

  Celkom ma zaujíma, akú účasť sa podarí Pravému sektoru nazbierať, lebo ak tam príde primálo občanov, tak táto akcia skončí kontraproduktívne a ešte upevní Porošenkovu pozíciu.

 9. Prohnilí proti prohnilým.
  Jen mě dost znervózňují ty české poznávací značky na prostřílených autech.
  Česká policie velice vyhýbavě odpověděla na otázku, zda jsou tyto vozidla registrované u nás evidované jako kradené či nikoliv.

Leave a Reply