Domov / Spoločný blok Video / Boj španielskych baníkov s políciou za naše práva.

Boj španielskych baníkov s políciou za naše práva.

Momentálne prebiehajú v Španielsku protesty. Protestuje sa proti vládnym škrtom najmä v zdravotníctve a školstve, ale aj iných sektoroch.

V podstate je situácia taká, že zdravotnú starostlivosť a bežné vzdelanie si budu môcť dovoliť len ľudia s vysokým príjmom, bežný ľudia vďaka týmto škrtom nemajú šancu. Najprv prebiehali mnohotisícové v mestách, na námestiach a protestovalo sa, no ľudia usúdili, že to nemá cenu. Preto sa protesty pracujúcej vrstvy presunuli na dediny, na čo vláda reagovala tak, že poslala 1300 ťažkoodencov, ktorí majú situáciu „vyriešiť“.

Keby sa za svoje práva postavili rovnako ako títo baníci aj ostatní pracujúci, tak by elity nevedeli čo skôr „hasiť“ a kam skôr poslať policajtov. Tu musí existovať niekto (niečo) kto spojí jednotlivé odborové zväzy do jedného celku. Víťazstvo pracujúcej vrstvy nad veľkokapitalistickými pánmi určite nie je len v potýčkách s políciou, dôležité je vzdelávanie verejnosti a zvolenie ľudového hnutia do vlády.

Ale to, že sú ľudia, ktorí sa neboja bojovať svojím telom až do konca musí elitám naháňať strach.

O oliolijanko

2 komentáre

  1. YouTube sa zase raz predviedlo. Môj účet už „nemá dobrú povesť“. A dokonca je video (len otitulkované) zakázané na celom svete. No povedzte, nie je to milé?

  2. no čo, židia sa činili… veď preto treba používať nežidovské servery.

Leave a Reply