Domov / Spoločný blok / Al Jazeera sadla Američanom na lep

Al Jazeera sadla Američanom na lep

Kategória správy: Politika
Štát: USA
Text správy : Rozum nekúpiš. Poučili sa o tom v Katare keď sadli Američanom na lep vo veľkom štýle. Al Jazeere, ktorá je štátnou televíznou spoločnosťou Kataru, v Katare je vedená ako nezisková organizácia, sa po čase naskytla možnosť vstúpiť na americkú pôdu odkúpením krachujúcej TV stanice Current TV, v ktorej mal účasť Albert Gore, za 500 miliónov dolárov. Emír sa nepoučil na príkladoch Sadáma Husajna alebo Kadáfiho a myslel si, že keď mu z istej časti tela američanov trčia len nohy- ako by to vysvetlil Ján Slota- tak môžu s američanmi hrať rovnocennú hru. Krátko po uzavretí obchodu Time Warner Cable vypovedal Current TV zmluvu o káblovom šírení.

Americký boľševik si svoje teritórium stráži ako oko v hlave. Zástupca TWC povedal že vypovedanie zmluvy má politické dôvody. Vzhľadom na propagandu okolo Al Jazeery (ďalej AJ) v USA, toto bol od AJ vrcholne rizikový ťah, minimálne bolo potrebné vopred preštudovať všetky právne kľučky ohľadom širenia vysielania a mať X násobné záruky, že je všetko tak ako sa očakáva, čo by znamenalo asi to čo kupujúci predpokladali, že kúpou Current TV sa dostanú na káblovku v USA.

Al Jazeera má v USA povesť že podporuje terorizmus. Na začiatku invázie do Iraku a Afganistanu USA a Británia plánovali zbombardovať ústredie AJ. Reportéri AJ boli väznení na Guantanáme a boli terčom streľby a raketových útokov američanov na Blízkom východe.
http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2013/01/20131474537707502.html

Ak by sme mali hovoriť o podpore terorizmu a propagandistickej prasačine tak slnkom medzi hviezdami je Fox News. Nebudete veriť, ale už aj ten urobený a ubitý americký človiečik sa prebral z letargie a sledovanosť Fox News klesá. Superhviezda Sean Hannity stratil od volieb 50% sledovateľov. Okrem iného. Fox News platí biznisom- hotely, bary, reštaurácie, benzín pumpy, nákupné centrá za to, že majú pustený Fox News. Zrejme to bude v spolupráci káblovkami.

Hra veľkých samcov

Albert Gore by mal z predaja dostať 100 miliónov dolárov, ako 20% akcionár Current TV. Dcéra Alberta Gora je vydatá za Schiffa, ktorého rodina raz obývala ten istý dom vo Franfurte s Warburgovcami a Jacob Schiff poskytol Trockému pôžičku 20 miliónov dolárov v zlate na revolúciu v Rusku, keď predtým poskytoval pôžičky Japonsku vo vojne s Ruskom na začiatku 20. storočia. Spoluúčastinármi v Goreho investičnej spoločnosti sú: miliardár z Los Angeles Ron Burkle a Richard Blum- manžel senátorky Dianne Feinstenovej. Ďaľsím v partii je David Blood s minulosťou v Goldman Sachs Group Inc. Táto investičná skupina má účasť v Amazon.com, Ebay.com, Procter and Gamble, má nejaké ťahy s Apple kde sedí v dozornej rade a je poradcom v Google.

Skupina prišla k Current TV v roku 2004 a v roku 2008 sa neúspešne snažili zbaviť akcií cez Wall Street. Vtedy nikto nesadol na lep až teraz.

Gore je čudný ekologista.Vo februári minulého roku kritizoaval investície od ropných magnátov a teraz sa v pohode zbavil nechceného portfólia na úkor matky zeme.
http://www.bloomberg.com/news/2013-01-04/nobelist-gore-getting-70-million-from-qatar-funded-al-jazeera.html
http://www.foxnews.com/entertainment/2013/01/03/al-gore-nets-reported-100-million-in-sale-current-tv-to-al-jazeera/?intcmp=trending

Strach boľševika z konkurencie dávno vyjadril pán J.D. Rockefeller keď povedal, že konkurencia je hriech. (Competition is a sin). Celý americký politcký, ekonomický a právny systém je vybudovný v zmysle tejto veľkolepej myšlienky. Treba očakávať ďaľšie kroky v zamedzení vysielania AJ v USA zo strany kongresu a ICC. Hrať sa bude kartami terorizmus a Al Kajda. Peniaze už sú v suchu.

Boľševik v Británii sa tiež bojí slobody a demokracie ako čert kíža keď v Británii pozastavili licenciu Iránskej Press TV na báze terorizmu. Geoffrey Alderman v článku na guardian.co.uk zo dňa 24. januára 2012 pod názvom: Suppressing Press TV is deplorable – Ofcom should restore its licence now píše: “Moje sionistické spojenie a sympatie sú samozrejme Press TV veľmi dobre známe.“ (My Zionist affiliation and sympathies are of course very well known to Press TV.) Sionizmus má potom, aspoň podľa Van Rompua, antisemitizmus a konšpiračná teória.

S investíciami prichádza politicko-ekonomický vplyv

A tak sa boľševik (boľsevik-podľa vlastníctva a kontroly nad krajinou-keď legendárne 1% vlastní väčšinu krajiny a drží kontrolu nad krajinou. Boľševik od slova boľšoj znamená člen väčšiny) snaží zubami nechtami zabrániť vstupu konkurencie na vlastné teritórium. Obama zastavil projekt Číny na výstavbu veternej elektrárne odvolávajúc sa národnú bezpečnosť ( čo ochráni američanov od Obamu a spol?). Čina má kapacitu veterných elektrárni 62 733 MW, čo je najväčšia na svete, keď v roku 2010 predstihli USA, takže sú v tom dobrí. Správa do špiku kosti skorumpovaného kongresu, v ktorom je 47% milionárov, zasa odporúča zastaviť investície čínskych elektronických spoločností ZTE a Huawei. Neskôr sa ukázalo, že to bol falošný poplach. Podobne s tými elektrárňami.
http://rt.com/news/china-us-espionage-technology-916/

Hospodársky úpadok sa prejavuje na spotrebe energie ktorá v USA klesá. Ropné spoločnosti si straty nahradzovali zvyšovaním cien. Ďaľšie zvyšovanie cien pohonných hmôt by spôsobilo ekonomický kolaps a peniaze na zastaralú infraštruktúru, ktorá im padá pod nohami, nie sú. A tak je množstvo rafinérii na predaj. V roku 2005 až kongres zastavil predaj rafinérie Unocal čínskej CNOOC. Dnes Čína ide vo veľkom. Kúpila rafinériu na Arube, v Kanade a v hre sú: Brazílsky Petrobras hľadá kupcov na rafinériu v Houstone, Valero chce predať dve rafinérie v Kalifornii, BP predala rafinériu v Texas City Marathonu. Lúpežní baróni (robber barons) sú v podstate mimo hry vo výstavbe potrubia cez Pakistan a Afganistan do Indie a Číny, čo bolo jedným z dôvodov na napadnutie Afganistanu.
http://money.cnn.com/2012/07/23/news/companies/cnooc-nexen/index.htm

V skutočnosti sú boľševici z USA mizerní podnikatelia, ktorí nedokážu fungovať v konkurenčnom prostredí, lúpežní baróni používajú peniaze a armádu na odstránenie konkurencie. Ukážkovým príkladom je Fordov predaj Jaguar-Land Rover v roku 2008 za 2.3 milardy dolárov indickej Tata Motors. Vtedy sa Ford zachraňoval zubami nechtami a Generals Motors zachraňoval Obama zo štátnej kasy. V roku 2012 mala Tata Motors zisky z Jaguára a Land Roveru 1.5 miliárd dolárov.

Amerika stratila cveng. Ako sa odhaľuje pravá tvár amerického kapitalizmu- od VSŽ po Current TV- američania si pekne kopú priepasť pozdĺž svojich hraníc. V dnešnom multipolárnom svete raz zaváhaš a miesto je obsadené.

Ale východo-európsky človek vychovaný na komunistom mlieku dokáže vybabrať aj s Amerikou. Množstvo východo-európanov s legálnym pobytom v USA sa vrátili späť do vlasti. Chlapi idú do USA na zárobok na pár mesiacov, napríklad na kamíón, lebo tu nie je potrebné ubytovanie, auto a ďaľšie výdaje, ale nezarobia viac ako je životné minimum na rodinu. Nejaký čas sa dŕžia na podpore a
po daňovom priznaní im ešte američania doložia do životného minima rodiny niekoľko tisíc dolárov ako prémiu. Dane neplatia nikde, ale daňové priznanie majú. V materských krajinách ešte niečo vyžobrajú od štátu a privyrobia si bez daní. Suma sumárum to môže dať do 30 000 dolárov za menej ako 6 mesiacov práce. Zvyčajne chodia na 2x 10 týždňové turnusy.

Niektorí šikovnejší východo-európania kúpili v čase horúčky s nehnuteľnosťami viac rodinné domy bez akéhokoľvek vkladu, 100% hypotekárna pôžička. Nájomníci splácajú dom a niečo zostane. Po daňovom priznaní americkí daňovníci pridajú chudobnej rodine žijúcej na Slovensku do životného minima. Chudobná rodina 2x v roku na dovolenke pri mori a v zime Alpy. Investície do opráv minimálne. Keď sa dom rozpadne vráti sa banke. US Steel vybabrala zo Slovenskom tak to treba kompenzovať.

Ak niekto v dnešnej dobe dokáže sadnúť na lep tak ako Al Jazeera, tak človek len neveriacky krúti hlavou. Šejkovia sú snáď poslední Mohýkáni.

Zaslal (meno/nick): Juraj Smrek
Zdroj správy:  http://www.thehindu.com/business/companies/aljazeera-buys-us-tv-network/article4268914.ece

O oliolijanko

Leave a Reply