Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ako ruskí Židia pomohli utvárať život Putina

Ako ruskí Židia pomohli utvárať život Putina

Počas dlhej histórie Židov v Rusku bola vláda len zriedka ich spojencom a často bola zdrojom prenasledovania. Súčasný ruský prezident Vladimír Putin je však vplyvnou výnimkou, lebo Židia hrajú v jeho osobnej histórii a vnútornom kruhu významnú rolu. S ruskou armádou ako veľkým hráčom v potenciálne výbušnej viacnárodnej skladačke, ktorá sa odkrýva v Sýrii (článok je z 2. decembra 2015 – pozn. prekl.) by sa tento osobný prvok mohol stať dôležitým, snáď rozhodujúcim faktorom v tom, ako sa konflikt bude vyvíjať.

Na Medzinárodnom zhromaždení predstaviteľov Chabadu v roku 2007 ruský vrchný rabín Berel Lazar, často nazývaný „Putinov rabín“, vyrozprával pozoruhodný príbeh o ruskom vodcovi, ktorý počul od samotného Putina.

„Keď bol malým dieťaťom, vyrastal vo veľmi chudobnej rodine. Jeho rodičia boli vždy v práci. Mal šťastie, že susedmi od vedľa bola chasídska židovská rodina a tá ho vždy ku sebe pozvala,“ vysvetlil Lazar. „Boli ku nemu extrémne milí a uvedomil si, že neboli milí len k dieťaťu, ktoré nebolo ich, neboli milí len k dieťaťu, ktoré nebolo židovské, ale boli milí k dieťaťu v čase a na mieste, kde to bolo nebezpečné.“

„O tridsať rokov neskôr, z vďačnosti, ktorú pociťoval voči tej rodine a z úcty, ktorú cítil voči Židom celkovo, ako námestník starostu mesta Leningrad udelil úradné povolenie na otvorenie prvej židovskej školy v meste.“

Rodina v Lazarovom príbehu je rodina Anatolija Rachlina, Putinovho trénera zápasenia zo strednej školy, muža, ktorého považoval za otca a na pohrebe ktorého plakal. Putin opísal tú rodinu vo svojej autobiografii, Prvá osoba:

„(Boli to) pozorní Židia, ktorí nepracovali v sobotu a ktorí po celý deň študovali bibliu a Talmud,“ napísal. „Raz som sa ho opýtal, čo si to mumle. Vysvetlil mi, čo je to za knihu a hneď ma to zaujalo.“

Putinov vzťah so Židmi nebol anomáliou obmedzenou na jeho spomienky z detstva. V roku 2005, keď Putin podnikol oficiálnu návštevu Izraela, navštívil svoju stredoškolskú učiteľku Minu Juditskaju Berliner, ktorá žila v Tel Avive. Dokonca jej kúpil v meste byt, keď počul, že žije v chudobných pomeroch.

Arkadij a Boris Rotenbergovci boli jeho partnermi na zápasoch džuda za čias trénera Rachlina a zostali jeho blízkymi priateľmi do dnešných dní. Rotenbergovci majú zmluvy za miliardy a ich vzťah je vzájomne výhodný, lebo bratia Rotenbergovci dostávajú od vlády zmluvy za mnoho miliárd dolárov.

Putin sa v skutočnosti obklopil bohatými a úspešnými Židmi ako Moše Kantor (čistá hodnota majetku 2,3 miliardy dolárov), Lev Leviev (1,5 miliardy dolárov), Roman Abramovič (9,1 miliardy dolárov) a Viktor Vekselberg (13,6 miliardy dolárov). Všetci sú blízkymi priateľmi a dôverníkmi ruského prezidenta a všetci sa dosť otvorene hlásia k tomu, že sú Židia.

Na židovský nový rok, ktorý sa oslavuje v septembri, Putin zaslal dovolenkový pozdrav rabínovi Lazarovi, v ktorom ruskej židovskej obci zaželal „príjemný a šťastný nový rok.“

„Židovské hodnoty boli po stáročia inšpiráciou vznešených ideálov,“ napísal Putin. Povedal, že tieto hodnoty zlepšili „vzťahy medzi rôznymi národmi… prostredníctvom dobročinnosti a vzdelávania, a to všetko v záujme verejného blaha.“ Priamo prisľúbil „razantný odpor voči akýmkoľvek prejavom antisemitizmu a xenofóbie.“

Putin myslí vážne to, čo hovorí a svoj mesačný plat ako prezident daroval židovskému múzeu v Moskve. Jeho meno je hrdo uvedené na stene múzea ako meno darcu.

Azda kvôli svojmu vzťahu so Židmi na osobnej úrovni sa dá povedať, že Putin považuje ruských Židov v prvom rade a predovšetkým za dobrých ruských občanov. To už má svoje medzinárodné následky. Keď sa Putin stretol v septembri s izraelský premiérom Benjaminom Netanjahuom, aby prebrali vyvíjajúcu sa situáciu v Sýrii, stretnutie prinieslo pozitívne výsledky, pričom Putin vyjadril svoje silné puto s Izraelom.

„Nikdy nezabudneme, že v štáte Izrael býva mnoho bývalých sovietskych občanov a to má pre vzťah medzi našimi krajinami mimoriadne dôsledky,“ vyhlásil Putin. „Každá ruská akcia v oblasti bola vždy veľmi zodpovedná. Sme si vedomí paľby proti Izraelu a odsudzujeme to.“

V roku 2011 na euroázijskom kongrese v Moskve Putin povedal, „Izrael je pre nás v skutočnosti mimoriadnym štátom. Prakticky je to rusky hovoriaca krajina. Izrael je jednou z mála zahraničných krajín, ktorá sa dá nazvať rusky hovoriacou. Je očividné, že viac než polovica obyvateľstva hovorí po rusky.“

V roku 2014 bol Putin jedným z mála politických lídrov, ktorí podporili izraelskú operáciu Ochranné ostrie (vojenská operácia s bilanciou asi 67 zabitých izraelských vojakov a viac ako 2000 zabitých Palestínčanov – pozn. prekl.) a na stretnutí s predstaviteľmi rabínskeho centra Európy, ktoré bolo venované boju proti antisemitizmu a xenofóbii, povedal, „Podporujem boj Izraela, ktorého zámerom je ochrana jeho občanov.“

Putin je silný hráč vo výbušnej situácii na Strednom východe. Je zrejmé, že existujú politické a vojenské úvahy, kvôli ktorým nazerá na Izrael ako na spojenca, ale je možné, že je to osobný vzťah, ktorý má so Židmi, čo ho viedlo k tomu, aby bol najviac proizraelským ruským vodcom, akého svet za dlhú dobu videl.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: BreakingIsraelNews

O ::prop

44 komentárov

 1. Fú-ha!

 2. Myslím, že aj keď na to s Ruskom nemá, ale velmi silne poškuluje, nie ako Fico po liekovej agentúre, ale po Wall Street. Asi by ju velmi chcel mať v Moskve. Rotenbergovci mu zabepečujú prístup k financovaniu, čo teraz velmi potrebuje, vzťahy sú vzájomne výhodné. Problém nastane potom, keď Putin odíde. Čo sa stane z Ruska potom ho zrejme nezaujíma, ale podľa mňa to bude to najzaujímavejšie, lebo kapitalizmus v Rusku je doslova vlčí, všetko čo nesúvisí s armádou a oligarchami, sotva prežíva.

 3. Nie je tomu ani tak dávno, keď som napísal na týchto stránkach Propu, že Trump je obklopený židmi a taktiež Putin je obklopený židmi. Ukázalo sa teda, že som mal pravdu, ako vždy. Ono to totiž ani inak byť nemôže a nejaké strašenie “nepriateľstvom” USA a Ruska je obyčajný cirkus pre odvedenie pozornosti hlupákov, cirkus akým bola po mnoho rokov tzv. “cold war” (studená vojna), lebo nejaká tá vojna musí stále byť, aby židovské banky zarábali enormné bilióny na zbrojení. A keď tá pominula, tak sme si urobili ďalšiu, Afganistan, Irak, Lýbia, Sýria a budú ďalšie, veď preto sme nachytali Saudskú Arabiu na nákup – od nás samoarejme – zbraní za bilióny…..

  Na celej veci je potešiteľné len to, že Putin vlastne plní prianie A.Hitlera, ktorý 27-ho januára 1942 povedal: “Židia sa musia zbaliť a zmiznúť z Európy. Nech idú do Ruska”.
  A 21-ho júla 1942 zdôraznil svoje predsavzatie odstrániť po vojne všetkých židov z Európy.
  Samozrejme Putin asi nevie, že aby sa to nestalo, muselo zahynúť nielen cca 25 miliónov ruských chlapcov, ale mnoho ďalších miiliónov Európskeho árijského/kresťanského obyvateľstva.

  • Samotní židia problém nepredstavujú, ale ich (ale aj akákoľvek iná) organizovanosť, v rámci štátu, ale aj medzinárodná, predstavujú paralelné organizácie v štáte, alebo na svete, ktoré bez pravidiel a zmlúv so štátm/mi vytvárajú vlčie svorky za účelom obohatenia sa na úkor ostatných hráčov/príslušníkov štátu. Dám Vám na to názor jedného Rímskeho konzula, len to musím vyhrabať. Bolo to paradoxne v čase keď v Rím začal byť prerastený organizáciou, ktorá mala podobné rituály ako Ilumináti.

   • Problémom nie je organizovanosť, ale charakter. Či ešte lepšie povedané – vštepené kultúrne mémy. Organizovanosť iba násobí ich silu, teda organizovanosť sama o sebe problémom nie je. Teda vaša prvá veta je presne naopak. Samozrejme, neplatí to automaticky na každého. Riešením tohto problému je sionizmus.

 4. Nemienim to nejak analyzovať, ani článok ani Putina, veci samozrejme nie sú čiernobiele a neiktorí ľudia naozaj chcú vidieť spasitelov a záchrancov doknca v osobách politikov a ťažko si ich idealizujú – preto podobný článok nezaškodí. (nebudem ani upozorňovať na „protiklad“ – ukrainských vodcov podporvaných ukrainskými nacionalistami, to by som len hneval).

  Ale tá posledná veta, že je Putin najviac proizraelský vodca, akého svet za dlhú dobu videl – to proste nepovažujem za pravdu. Rusi majú svoj nebezpečný stupeň naivity a sú zranitelní a otvorení pred židmi a moslimami, ale to nie je nejaký špecifický problém Putina a tieto anekdooty s jeho zväčša zdvorilostnými či všeobecnými výrokmi sú v podstate nepodstatné. V Rusku sa nájde v tomto smere oveľa horšie, ako Putin.

  • Najviac proizraelský RUSKÝ vodca. To je bez diskusie pravda. Pokiaľ s tým nesúhlasíš, skús mi menovať iného viac proizraelského ruského vodcu, ktorý stál na čele RF.

   • Samozrejme, „ruský“, to som len omylom slovko vynechal.
    Nuž, v novej dobe ich nebolo priamo na špici vela, ale myslím že Jelcin aj celá jeho politika boli viac proizraelské.
    S Gorbačovom je to tiež na pováženie (aj keď ten nebol na čele Ruska, ale povedzme, že to bola možnosť) . Sovietský obor, ako určitá forma Ruska, bol beztak tiež dosť proizraelský, prosionistický

    No, ľudí tam bolo málo, azda by bolo lepšie sa pozrieť na politiku Ruska a nemyslím, že by za Putina bolo nejako viac proizraelské, ako predtým.

    • No ja som nepostrehol ani u Gorbačova, ani u Jeľcina nejaké extra proizraelské vyjadrenia. To bola ešte stará škola – sionizmus bol už tradične nepriateľom internacionálnej proletárskej ideológie.

     • Je to zaujímavá téma, určite stojí za to mapovať židovské mafie v Rusku. Vznikli za Jelcina, ale súčasný stav a interakcia s Putinovou Moskvou sú veľmi zaujímavé, dôležité
      Žiaľ, asi málokto o tom niečo hlbšie vie. Ak niekto vie po rusky a zvládne sledovať aspoň ruskú tlač … ale chcelo by to trocha objektivity.

 5. Áno je pravda , že sú okolo neho bohatý židia . Lenže k bohatstvu sa dostali vykradnutím Ruska počas Jelcina. Ďalšia vec prebieha vojna medzi sionistami na západe a chazarmi v Rusku . Do tretice najviac chazarov konvertovalo v Rusku a to strašne vadí sionistom

  • Vaša logika kríva na obe nohy. Vezmime si tvrdenie, že bohatí Židia okolo Putina si hypoteticky nahrabali za Jeľcina. Čo by teda mal urobiť poctivý a spravodlivý vodca národa? Samozrejme, mal by ich zavrieť a majetky zabaviť ako nezákonne získané. Neurobil to, dokonca sa s nimi bratríčkuje. Vy v tom nevidíte žiaden problém? Lebo ja áno.

   K tomu sionizmu. Už som sa pár krát vyjadril v zmysle, že každý rozumne zmýšľajúci nacionalista by mal plne podporovať sionizmus a to totálny sionizmus. Každý nacionalista, ktorý sa proti nemu stavia, si vlastne strieľa vlastný gól. Môže nám byť ľúto Palestínčanov, ale ruku na srdce – aj ak by sa dnes nejakým zázrakom rozhodli svetové mocnosti, že Izrael je nezákonný a bude prinavrátený Palestínčanom, myslíte, že Izrael so svojimi jadrovými zbraňami by poslušne sklopil uši a poslúchal? Buďme realisti, nakoniec, bližšia košeľa ako kabát. Nech sú všetci Židia radšej v Izraeli, ako rozlezení po celom svete, vrátane Ruska.

   • Sionizmus dnes znamená ideológiu snažiacu sa o židovskú svetovládu. O nič menšie im nejde.

    Čo sa týka akejsi polovážnej predstavy, že ak by bol stabilný a veľký Izrael, že by sa židia nerozliezali po celom svete ,a že by sa do neho dokonca nasťahovali z iných krajín – tak to neobstojí ani ako metafora. Aj keby bol izrael veľký ako Brazília, aj tak by mali všade nasáčkovanú svoju „diasporu“. Pre sionistov je Izrael len stelesnenie ich svetovlády, miesto, kde postavia svoj najvyšší súd, na ktorom budú súdiť národy sveta (to je takmer citát, po pamäti).

    Možno že takým separatistickým predstavám veria aj niektorí politici, možno aj práve Putin, ale tamtie sion mafie postavené okolo talmudistického satanizmu už dávno uvažujú iba celosvetovo a nikdy s tým neprestanú, Nikdy nezačnú žiť naozaj samostatne, nedokázali by to tak, ako si to predstavujú (skončilo by to ako ich kibutze). Môžu byť k tomu len prinútení. Proste – Al Capone nezačne sam od seba poctivo žiť.

    • Ja samozrejme vždy hovorím o klasickom sionizme. Neznášam nové výklady slov, ktoré iba mýlia ľudí, pretože slovu dávajú úplne iný význam, ako bol jeho pôvodný zmysel. Treba priniesť nové slovo, ktoré jednoznačne určí obsahový význam. Prečo nie napr. svetosionizmus, globalsionizmus, alebo interjudaizmus, ktoré môžu dajme tomu označiť snahy o nadvládu židov nad svetom. Preto je u mňa pojem „sionizmus“ výhradne spojený so založením židovského štátu, ktorý bude domovom pre všetkých Židov. Toto podporujem.

     Druhá vec je, že nie každý Žid je sionista a túži začať nový život v „zemi zasľúbenej“. Avšak vďaka sionizmu sa z nich môžu stať iba „hostia“ v iných krajinách, čo považujem za krok správnym smerom. A to, či dokážu alebo nedokážu žiť samostatne, to ma ale vôbec nezaujíma. Presne tak isto, ako Izraelcov nezaujíma, či dokážu žiť samostatne Slováci.

     Vieš, ak odmietaš právo (a ja by som z toho urobil povinnosť) Židov na vlastný štát a občianstvo, potom vlastne schvaľuješ ich, ako si to kvetnato povedal, „rozliezanie po svete“. Prípadne možno máš na mysli nejaké iné „konečné“ riešenie, ktoré však dnes (a ani nikdy predtým) nie je možné a ani ho ja osobne nepovažujem za prijateľné. A tomuto výkladu neverím. Ak však máš na mysli iné riešenie na „rozliezanie“ – nemusí to byť ani originálne, hlavne aby to bolo funkčné – sem s ním.

     • O každom termíne sa dá diskutovať, ale moc to neprinesie. Už sme diskutovali x krát o „sionizme“, my dvaja aj rôzni ľudia, proste sa to z rôznych aj dôležitých dôvodov takto zaužívalo. Považujem za dôležité pripomínať, že „sionizmus“ je snaha o svetovládu, nič menšie. Okrem toho slova, dosť sa zabehal „anglosionizmus“ – ten je výstižný, lebo sú takto spojení už pár storočí. Tak možno prakticky používať ten, čo aj robíme..

      Ja židom neberiem právo na štát, Len hovorím, že ho sami nechcú taký, kde by sa všetci nasťahovali. nedokážu to – a problém je v tom, že zas by sa rozprchli.
      žiadne „iné“ riešenie nemyslím, nikdy ani žiadne iné nebolo. Ja osobne nie som za Blízky východ, pretože to má pre nich symbolický význam a považujú tamojší náboženský štát za svoje víťastvo. Podla mňa majú židia už dnes svoj štát, kde sa môžu do sýta realizovať, spolu s mormonmi a jehovistami – USA. Ako tam budú vychádzať, to zas nie je môj problém ale problém posratých Američanov.
      Nie je to praktický postoj? Čo tomu chýba?

      Ale rovnako vážne nie som za rýchle zrušenie súčasného Izraela. Som za to, aby sa dostal do mandátu medzinárodnej sily, nie OSN, ale Európy, prípadne Nemecka. V najhoršom prípade aj Turecka, kľudne Ruska. Tá oblasť je do veľkej miery medzinárodná, nie?
      Samotní izraelci tam nemajú žiadnu budúcnosť, podobne ako kedysi osamelé malé križiacke štáty. Nie som malý chlapec, nechcem žiadne masakre, ale ak sa neurobí silný medzinárodný mandát, ( ten predpokladá najskôr zmenu európskeho politického svetonázoru posunom k „nacionalistom“), tak väčšina z Izraelcov nepochybne bude musieť odísť (do USA).

      Projekt Izrael je ale druhoradejší problém amerického anglosionizmu. Sú dôležitejšie konflikty príamo v Európe, treba sa venovať im. Izrael je -proste vojensky videné- angloamerická základňa, čosi ako Guam a stovky iných, len väčší. Nikdy nič nevyrieši, ale treba s tým sudom prachu opatrne.

     • Dnes, když všechny universalistické říše (katolické Rakousko-Uhersko, protestantské Německé císařství, islámská Osmanská říše a především pravoslavné Ruské impérium) byly zničeny, je na jakékoliv druhy „řešení“ tak jako tak pozdě! Nelze vyhrávat bitvy prohrané války! Ovšem ve své době řešení existovalo! Mělo název Майские законы 1882 a pokud by byly důsledně dodržovány a všeobecně uplatňovány nejen v Rusku, nebyla by ani revluce 1905, ani ta v roce 1917 a pravděpodobně ani WWI.

     • Pozde??
      Na riešenie nikdy nie je neskoro. To si ako predstavujete, že sa zastaví história?

      Áno, vojnu prehrala Európa, prehrali ju bieli – a toto je dôsledok. Ale vo vojne bojovali bieli proti bielym, preto sa mohlo stať, čo sa stalo. Ak si napríklad budú premnožené hnedoidné masy myslieť, že ovládnu Európu, tak skončia mŕtve v priekope.

      A to sa aj stane, ale bude to ich vina, lebo oni začali inváziu a zabití budú na cudzej pôde ako votrelci, ako psi.

     • Iste. História nám ukázala, že násilie dokáže vyriešiť takmer všetko. V tomto prípade ho však smeruješ nesprávnym smerom. Tzv. „hnedoidné masy“ nechcú ovládnuť Európu. Oni na nej chcú parazitovať. Na vyriešenie tohto „problému“ stačí jednoduchá vec – dôsledne dodržiavať platné zákony. A tu dochádzame k jadru problému. Prečo sa nedodržiavajú platné zákony? Lebo to europolitici umožňujú. A tu treba zakročiť, hoci aj násilím, ak to inak nejde. Černoškovia z Afriky sú iba následkom, nie príčinou.

     • Parazitovať alebo ovládnuť … proste pohŕdam tými rečami o tom, ako „je neskoro“.
      A pozor – ja nehovorím, že násílie veštko vyrieši – hovorím, že ak sa veci neriešia, v akejkoľvek fáze či stave, tak to v násilí skončí. Veci vyrieši vyššia kvalita etnika. Ale práve také tie takpovediac defétistické reči (aké sem hodil dotyčný pán) vedú k násiliu.

      Ale k podstatnejšiemu, absolútne nič v zlom či nejaká výčitka, len upozornenie:
      ani v kľude nie som za taký ten alibizmus, že stačí dodržiavať zákony. Nie, to nestačí, súčasné zákony sú nedostatočné. Hovorím, chápem ako sa to myslí a nič proti tomu postoju o dodržiavní zákonov, áno, zákony treba dodržiavať – ale treba ich aj meniť. Neznášanlivosť etnických skupín (a ich níboženstiev) nezmieria a neprekonajú tieto (liberálne) zákony.

     • To nie je alibizmus, to je prostý fakt. Ak by sa na hraniciach EÚ dodržiavali zákony, nie je žiaden (alebo minimálny) problém s imigrantami. Dnes by sa to zrejme bez násilia nezaobišlo. Ale. Ty píšeš o mŕtvolách v priekope, ja hovorím o „zákonnom“ násilí – ako keď prídeš na futbalový zápas a polícia ťa preventívne spacifikuje. 🙂

     • Aj ja hovorím zásadne vždy o zákonnom násilí.
      Ale niekedy zákony prevezme do rúk ulica.
      Opakujem – nehovorím, že je to riešenie v zmysle „dobrá cesta“. Hovorím, že k tomu budú ľudia prinútení – k použitiu zákonných pasáži o stannom práve a vojnovej situácií (také paragrafy tam určite sú).

      Bez akejkoľvek irónie či formálneho krytia sa, bez akéhokoľvek klamania – som proti revolúciám a proti živelnému násiliu. Ľudia si musia byť vedomí čo robia, na základe čoho to robia a za akým účelom to robia.

      To nie je hranie sa so slovíčkami. Ak už, tak tieto moje slová chápem ak môj malý príspevok k tomu, aby si ľudia na budúcnosť rýchlejšie zvykli a menej váhali.

     • Je to pravda, že medzi židmi existujú nesionistické, alebo antisionistické skupinky, ktoré velmi dobre vedia, prečo akceptujú existeniciu v diaspórach a prečo štát Izrael nemal vzniknúť. Pokiaľ sa venuje táto komunita požičiavaniu peňazí a má zostať stabilnou, potrebuje sa A) nepremnožovať B) musí predstavovať minoritu C) až na úverovanie by mala minimálne interferovať so štátnou mocou, aby komunita neniesla zodpovednosť, totiž politici odchádzajú, tajné služby, armáda a banky(ich podniky) zostávajú. Vytvorenie štátu Izrael v zásade stojí proti nim. Ak by každý požičiaval každému za 10 percentný úrok, tak by dosiahli len to, že hrajú pyramídovú hru, ktorá sa od spodku pyramídy odrazí nazad. Je to porušnie pravidla B a v zásade aj A. Inak to pre nich populačne výhodné nie je a štátny útvar pre nich znamená len pokles ich populácie vo svete. V súčastnosti sionisti porušili aj bod C, ich vplyv na vládu Spojených štátov je evidentný. Záver z tohto je logický, robia opakovane tie isté chyby, ktoré pre nich možu znamenať kataklizmu. Namiesto toho aby si našli stabilné miesto a rolu v spoločenskom systéme rôznych štátov, snažia sa kontrolovať hru z hora a s tým je však spojená možnosť prehry, ktorá určite raz príde. Tá však može byť pri ich populačných číslach vzhľadom na zodpovednosť, ktorú očividne idú nezvládnuť fatálna. V zásade si myslím, že sú na tom podobne ako Zeman teraz. Majú svoju dominatnú finančnú silu, ale pole je nevypočitateľné a ak raz prehrajú, prehrajú možno aj definitívne. Tresty za úžeru boli vždy v civilizovanej spoločnosti drakonické, úžera samotná sa dá chápať aj ako outsorcing násilia, ktoré sa vždy v realite nejako násilne prejaví.

 6. Kdo ovládá ruštinu a chce se dozvědět o tomto konkrétním ale i podobných tématech více, pak zde si počte! – http://iks2010.info/?p=130256

 7. To Norman – zákony treba dodržiavať – to platí především pro ty kteří je vydali! Stačilo úplně kdyby byly důsledně dodržovány Májové zákony z roku 1882 a nemuselo dojít ani k revoluci 1905, ani té v roce 1917 a pravděpodobně ani k WWI. a tudíž ani WWII. která byla pouze pokračováním té první! Dnes je na vše pozdě – nelze vyhrávat bitvy dávno (v roce 1945 definitivně) prohrané války!

 8. Impérium Třetí Řím stálo jako hráz proti Sionu! Po jeho povalení se židobolševická a masonská nákaza roznesla po celém Globu! – http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/0_905a%D0%BB%D0%B41.png

  • Toto je strašne fatalistické uvažovanie. Samozrejme, že existujú riešenia. Niektoré sú horšie, iné lepšie, ale nesmieme sa rozhodne báť „zašpiniť si ruky“, pretože mierumilovná cesta neexistuje z tohto marazmu, v ktorom sa matka Európa momentálne nachádza.

   • Osobně sdílím víru donského atamana Pjotra N. Krasnova, který když v roce 1921 odcházel do exilu, pronesl ke svým kozákům tato slova:

    «Им никогда не разрушить Россию. Пусть слышат наш голос: Россия встанет и так прихлопнет их, что от них ничего не останется. Она найдет своего Царя… Не федеративная, но единая, неделимая; не республика, но монархия; не с жидами, но без жидов будет Россия…. Здесь на земле они сгорят в Геенне Огненной народного гнева и знайте, что если наш народ терпелив и покорен, то он же невероятно жесток в гневе своем и он постоит за свою Россию».

    http://iks2010.info/?p=130769

   • Přesto sdílím víru donského atamana Pjotra N. Krasnova, který ke svým kozákům pronesl před odchodem do exilu roku 1921 tato slova na adresu židozednářů a židobolševiků:

    „Oni nikdy nezničí Rusko! Nechť slyší náš hlas: Rusko povstane, a pak je rozdrtí tak, že z nich nic nezůstane! Ono najde svého cara … ne federální, ale unitární, nedělitelné; ne republikou, ale monarchií; ne se Židy, ale bez Židů bude Rusko! “

    http://iks2010.info/?p=130769

  • Imperium tretí Rím …. očividne zlyhalo, s tým súhlasím.
   Že by to bola posledná sila, to zaručene nie. Aj to je nebezpečenstvo rusofilstva – že so sebou prináša túto defétistickú pasivistickú mentalitu a postoje – nie ste prvý taký prípad., u ktorého sa to jasne prejavuje.

   Želám Vám, aby ste sa z toho dostal čo najskôr. Nepozerajte sa toľko na pravoslávne ruské zdroje a názory, to je ako hrabať sa stále v hrobe, to deprimuje, skúste niekde inde.

   • A kdo už? My, kteří jsme se stali součástí zdegenerovanýho Západu, který zkrachoval a je na ústupu z historie? Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, homofilii, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým masonským vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu – druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů“, v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou „civilizační volbou“ – http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5875-ukrajinsky-nacionalismus-jeho-koreny-a-povaha.htm

    Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! –
    https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-moskovsky-ulus-cast-3/

    První car Ivan IV. byl sice po linii otce potomkem Rurika, po matce Jelěně Glinské v něm kolovala krev chána Zlaté hordy, základu toho co Alexej Širopajev nazývá eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou „Euroatlantida“, která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

    • Jen dodám že osobně bych proto raději ten Čtvrtý Řím, jak o ho předpověděl ataman donských kozáků Pjotr N. Krasnov v roce 1921! Cituju:

     «Им никогда не разрушить Россию. Пусть слышат наш голос: Россия встанет и так прихлопнет их, что от них ничего не останется. Она найдет своего Царя… Не федеративная, но единая, неделимая; не республика, но монархия; не с жидами, но без жидов будет Россия…. Здесь на земле они сгорят в Геенне Огненной народного гнева и знайте, что если наш народ терпелив и покорен, то он же невероятно жесток в гневе своем и он постоит за свою Россию».

     http://iks2010.info/?p=130769

    • Práve som počul takú vetu:
     „Človek je čudný tvor. Na čo sa včera tešil, toho sa dnes obáva“.
     A naopak.

     Včera ste písal o „povalení Tretieho Ríma“ a o beznádejnosti, ale dnes, keď ste svoj pohľad rozšíril z pravoslávia na euroázijskú identitu Ruska, to vidíte evidentne optimisticky („Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši…“).

     Som rád, že som Vám mohol pomôcť.

     • A z čoho sa bude tento „projekt“ tvoriť, keď ľudského materiálu sa ani v Rusku moc nerodí (ak nepočítame alogénny „materiál“). Bez ľudí, ktorí majú v sebe zapálenie a sú schopní za svoj ideál umrieť sa nikde nepohneme. Ako som čítal: Postavte proti sebe 10 ľudí, ktorí sú schopní za svoje umrieť a 20, ktorí sú schopní za svoje hlasovať v parlamente – výsledok je jednoznačný.

     • Nemýľte sa. Ten Projekt je o zničení bieleho Ruska. Montisan naráža na Širopajevovu knihu Väzenie národa, z ktorej bol obsah zverejnený aj na prope: https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/

     • Ja sa toho „projektu“ nezastávam, ani ho nehodnotím, ba ani si nemyslím, že by bol istý jeho úspech.
      Hovorím o názoroch Montisana,
      Je lepšie, keď ľudia neupadajú na duchu 🙂

      K tej otázke, Fráter, či „sú schopní (beloši) za svoj ideál umrieť“ – ale to je len také eufemistické prevrátenie – áno, málokto je schopný za svoj ideál zomrieť, ale vždy stačilo, ak boli ľudia ochotní za svoje ciele zabíjať.

      Ergo otázka pre všezkých znie:
      Si schopní pre svoje ideály zabíjať?

      Tiež to nie je ľahké, ale to azda dokážu. Vyselektovalo sa to už v druhohorách, to v nijakom druhu len tak nezmizne, ani v rozmaznaných belochoch.

     • Jedno je isté, a to, že pokiaľ schopní brániť si svoje a „zašpiniť si ruky“ nie sme, tak ako biologická entita bieli dlho v Európe neprežijú. Osobne sa zrejme väčšieho zlomu nedožijem, ale pevne verím, že moje deti určite (zatiaľ nemám, ale vedome plánujem veľkú bandu snežných negrov). V spoločnosti nám tiež chýba kasta bojovníkov – máme síce vojsko, ale toto vojsko sa pod záštitou NATO považuje za „profesionálne“ a nie národné/vlastenecké, takže tieto chamtivé žoldácke drony pôjdu kamkoľvek, pokiaľ budú mať dobre zaplatené. Chlapci zo Starbucks, so svojim #sojovýmlatte, budú v prípade zlom asi ťažko brániť niečo, k čomu nemajú žiadny vzťach. Napokon pre novú generáciu platí, že „všetko je relatívne, neexistujú žiadne absolútne hodnoty“.

     • Bohužel správně to pochopil pouze Prop! Ten Projekt přežije nikoliv jako Čtvrtý Řím (pravoslavná říše řízená svrchní germánskou vrstvou), ale jako nová Zlatá horda! Někdy kolem roku 2050 by měl být v tzv. Ruské federaci prezidentem muslim:) Zkrátka porážce se nevyhneme, přichází nové barbarství a po ní přijde zcela jiný typ civilizace, který převezme část dědictví té naší (technologie), ale bude mít zcela odlišnou kulturu. Možná to bude i lepší, jak napsal Gábor Vona.

     • Sociálny patologista

      Lepšie? No ja rozhodne žiadnu vládu Zlatej hordy nechcem. Prosím pekne, chodte s tou hrôzou okamžite do prdele! 🙂

      Ľudia ako Montisan sú peknou ukážkou toho, kam môže viesť nepremyslený „tradicionalizmus“ – k obdivu tretieho sveta a naivnej predstave o jeho (duchovnej, morálnej) „superiorite“ oproti dekadentnému Západu. A od toho je len krôčik k uvažovaniu, že islamizácia Európy je vlastne dobrá vec. Veď aj spomínaný Gábor Vona a Jobbik sú peknou ukážkou tohto pomýleného zmýšľania:

      A Rusi predtým než chcú, aby ich krajina vystupovala ako nejaká bašta pravoslávnych hodnôt a morálky by si mali urobiť poriadok u seba, pretože ich štatistiky ohľadne alkoholizmu, narkománie, HIV (ani nechcite vedieť akým ukrutným degenerátom musíte byť, aby ste to chytili: https://www.counter-currents.com/2017/10/the-poz/), potratov, rozvodov, atď. sú jednoducho nehodné bielej krajiny. Rusko je (jediný) belošský tretí svet a vskutku mi hlava neberie, že krajina plná kdejakého špecifického bordelu a patológií má byť nejaký náš vzor či čo (pre upresnenie, to tiež neznamená, že je tu nejaký extra dôvod pre dnešnú hlúpu anti-ruskú zahraničnú politiku pretláčanú neurotickými Židmi z USA a ich prisluhovačmi. To treba tiež vehementne odmietnuť).

     • Pán Montesan, ja som Vás ironicky upozornil, že keď píšete o Eurázii, o tej Zlatej horde, tak sú vaše vety zrejme plné podvedomého nadšenia. Hlavne ste nadšení z toho, že to porazí Európu – čo mi pripadá nevhodné a aj mylné. Vy to svoje nadšenie necítite? O to horšie.

      Zrejme ste teda moju iróniu v predošlom príspevku o zlepšení vašej nálady nepochopil, tak Vám to píšem na rovinu. Naozaj s vami nemožno súhlasiť vo Vašich ničím nedoložených odhadoch budúcnosti (dokonca kto bude prvý chán, heh), a už vôbec nie s vaším čudným defétizmom a zároveň nadšením pred silou barbarstva. To je doslovne odporné.
      Nehnevajte sa, ale v skutočnosti je práve takáto popletenosť a iracionalita, ako predvádzate, príčinou, prečo je slovanský či presnejšie východný ruský svet ak aj povedzme silný, tak taký nepríťažlivý.

      A ako už tu napísal či naznačil Sociálny Patologista – mali by ste sa tam v tom pravoslávii radšej pozrieť na svoje etnické zloženie a trocha na ňom popracovať. To vám zlepší krv, náladu aj civilizáciu.

      ,

 9. ”Ďalšia vec prebieha vojna medzi sionistami na západe a chazarmi v Rusku . Do tretice najviac chazarov konvertovalo v Rusku a to strašne vadí sionistom….”
  …. Boris, dobre tomu rozumiem? Tí ruskí židia sú Chazari a kdo sú tí západní židia, sionisti? To nie sú Chazari?

  • Né, to teda NEjsou! Naopak se Chazarů štítí. Západní Židi jsou Sefardi, což hebrejsky znamená „Španělci“. Část odešla do Portugalska (šlo o většinou marány, kteří museli naoko přijmout křesťanství a odejít po pádu svého chalifátu v Grenadě v roce 1492 do exilu), další část se vydala do Osmanské říše, kde od sultána dostali darem město Soluň a nejradikálnější část odešla do španělského Nizozemí, kde zafinancovali protišpanělskou revoluci a získali roku 1571 svůj první stát v Evropě (Cordobský chalifát byl jimi sice ekonomicky ovládán, ale vládli v něm muslimové), kde měli skutečnou – tedy politickou a nikoliv jen ekonomickou moc – Spojené provincie Nizozemské. A z Amsterodamu podporovali Cromwellovy Independenty a později organizovali tzv. Slavnou revoluci 1688. Odtud jejich cesta vedla dál – do severní Ameriky, kde si založili své finanční impérium! Po přívalu chazarských Židů z Ruska v roce 1882 se na tyto příchozí hleděli spatra jako na opejzenou nemajetnou chátru, která je pro ně přítěží a snažili se je lifrovat do Palestiny. –
   https://srsen.wordpress.com/2010/03/07/zajimavy-a-ctivy-clanek-o-dejinach-zidu-v-evrope/

 10. “Né, to teda NEjsou! Naopak se Chazarů štítí. Západní Židi jsou Sefardi, což hebrejsky znamená „Španělci“. Část odešla do Portugalska (šlo o většinou marány….”

  …vaša úvaha je trochu rozdielna od mojich zdrojov….neviem, kde beriete presvedčenie, že ‘Sefardim’ znamená v hebrejčine ‘Španělci’, že západní židia sú všetci Sefardim a že nejakí ‘marány’ odišli do Portugalska…
  Ano, mimo iného, nazývali ich aj “Jews of Spain”, ale to neznamená, že Sefardim je v hebrejčine “Španĕlci”….
  Neviem koho považujete za “západných Sefardim”, ale celé americké židovstvo pochádza z východoeurópskych Ashkenazi, teda Chazarov… a tí, ktorí odišli do Španielska či Portugalska, tiež neboli všetci Izraelskí Sefardim….Skutočnosť dnes je však už taka, že tých Sefardim židov je dnes už len veľi málo – len niečo viac ako 2 milióny…. Chazari škrtom pera zlokvidovali Sefardim židov a prehlasuú seba za jediných predstavoiteľov svetového židovstva…..tá celá problematika je trochu zložitejšia, ale v krátkosti:

  Skupiny, ktoré nazývame “židia”, dnes zahrňujú:
  1. Israeliti: títo sú potomkovia Jakuba-Izraela, ktorý bol syn Izáka, syna
  Abraháma, potomka Sem-a, syna Noe-ho. Jakubitov, alebo Izraelitov, je
  približne 5% zo všetkých židov.

  2. Jeden z 12-tich kmeňov Izraela je kmeň Judah, z ktorého vzniklo slovo
  Judeán, alebo skrátene Juda; Judeánii sú Izraeliti.

  3. Sephardim: toto sú potomkovia Edoma, syna Izáka. Sefardim židia sa odhadujú na 5%
  celkového množstva ľudí, ktorí sami seba nazývajú židia. Títo nie sú Izraeliti, ale sú Semiti.

  4. Chazari, alebo Ashkenázi židia: toto sú potomkovia južného Ruska/severného Tureckého idol/phallik (modly) uctievajúceho kmeňa, ktorý migroval do Ruska v 8-mom storočí CE a ktorých
  nobilita konvertovala na Babylónsky Talmudický Judaizmus (nie pravý Torah Judaizmus) v 8-mom storočí CE a teraz obýva prevážne Európu (okolo 90% všetkých židov). Nie sú Izraeliti a nie sú ani Semiti.

  Medzi ľuďmi, ku ktorým sa referuje ako “židia”, sú skutoční židia Tory, ktorí nie sú Sionisti, ako vysvetľje ich web-stránka e.g. http://www.jewsagainstzionism.com , a sú nezainteresovaní židia, jednoduchí ľudia.

  A potom sú sionistickí židia: to je ktorýkoľvek z hore-uvedených, ktorí z politických dôvodov predstierajú že sú Izraeliti, ale v skutočnosti sú Illuminato-Luciferiánsko-slobodomurárski-babylónski kabalisti-satanisti, alebo jednoducho oportunisti, ako pripomína (v tomto interview) Harold Wallace Rosenthal.

  Sú vedení neo-farizejmi (okultni-kňazi-bankoví lordi). 90% ľudí, ktorí si hovoria “židia”sú Ashkenázi, i.e. nie Semiti, modloslužobní Chazari z južného Ruska/severného Turecka, ktorí v 9-tom storočí CE konvertoval na babylónsky Talmudizmus ich predkov a nazývali to Judaizmus, aby pomiatli európskych kresťanov a východnýc Muslimov.

  Keď boli Izraeliti v roku 539 BCE zavlečení do Babylónu, skutočný monoteistický Judaizmus bol Farizejmi a Nimródskymi kňazmi-bankármi skorumpovaný do babylónsko-kabalistických Talmudských tradícií.
  Tento podvod pokračuje do dsnešných dní.

 11. V roku 2005, keď Putin podnikol oficiálnu návštevu Izraela, navštívil svoju stredoškolskú učiteľku Minu Juditskaju Berliner, ktorá žila v Tel Avive. Dokonca jej kúpil v meste byt, keď počul, že žije v chudobných pomeroch. //// A má to dohru https://slobodnyvyber.sk/ziak-daroval-svojej-milovanej-ucitelke-byt-ona-mu-ho-v-zaveti-vratila-ziak-sa-volal-putin/

Leave a Reply