Domov / Hlavná strana / Analýza / Aké následky bude mať koronavírus?

Aké následky bude mať koronavírus?

Kým vo svete zúri koronavírus, mnohí ľudia premýšľajú nad tým, aké následky bude mať pre ich život, prácu či rodinu. Nielen, že koronavírus prakticky zasahuje do nášho života, ale z dlhodobého hľadiska môže viesť k fundamentálnej zmene myslenia ľudí a ich životného štýlu. Tu je zopár možných následkov koronavírusu, nad ktorými môžete uvažovať.

Demografia

Hoci všetci vieme, že vyššia úmrtnosť na koronavírus je u starších ľudí, bude zaujímavé sledovať, čo to pre Európu konkrétne znamená. Hlavným dôvodom je, že v Európe žije veľa starých ľudí. Najmä v porovnaní s krajinami tretieho sveta okolo nás. Môžeme sa bezpečne domnievať, že domáci Európania sú v priemere starší a pravdepodobne budú viac zastúpení vo vyšších vekových skupinách než „noví Európania“. Koronavírus urýchli veľkú výmenu obyvateľstva, ku ktorej v Európe dochádza, lebo si vyžiada viac obetí medzi domácimi než medzi ostatnými. Hoci to zrejme nebude radikálna zmena, ktorú by si všimlo veľa ľudí, aj tak to bude zrýchlenie procesu, čo bude mať následky, o ktorých by sme mali vedieť.

Politika: EÚ

Koronavírus ukázal Európanom jednu vec týkajúcu sa Európskej únie. Je úplne zbytočná pri riešení veľkých problémov. Hoci nie som fanúšikom EÚ, v tejto chvíli to pekne vynikne. Keby mala EÚ koordinovaný prístup, efektívne nahromadené prostriedky a konala aspoň trochu odhodlane, pravdepodobne by dokázala zmierniť škody a zachrániť životy. Namiesto toho sme sa dočkali hašterenia, byrokracie a toho, že všetky krajiny si robili veci po svojom. Podkopáva to nielen vieru ľudí v EÚ ako inštitúciu, ale ukazuje nám to tiež, že keď je na systém vyvinutý už len slabý nátlak, nedokáže pracovať tak, ako nám tvrdia. Skutočnosť, že EÚ nezvládla situáciu s koronavírusom, bude v nasledujúcich rokoch zohrávať významnú úlohu v postojoch a argumentoch proti EÚ.

Politika: Globalizácia verzus nacionalizmus

Niektorí ľudia v nacionalistickom hnutí dúfajú, že vďaka koronavírusu si veľa ľudí uvedomí problémy, ktoré nám globalizácia prináša. Hoci s týmto názorom sympatizujem, myslím, že obyčajní ľudia budú na tento problém nazerať z pohľadu politických strán. Aj keď sú mnohé štandardné strany momentálne pri moci, táto katastrofa im prináša mnohé politické výzvy a príležitosti. Spočiatku niektorým vládam a lídrom stúpne podpora, lebo ľudia chcú vedenie, ktoré ich zjednotí.

Potom však vyjdú najavo ekonomické dôsledky koronavírusu, keďže stúpne nezamestnanosť a chudoba. Obdobia veľkej neistoty a politických nepokojov vždy poskytujú príležitosti. Otázkou bude, či je nacionalistické hnutie pripravené chopiť sa šance a využiť príležitosť. Domnievam sa, že samotný vírus príliš neovplyvní politický profil kontinentu. O to sa postará ekonomický chaos, ktorý môže prísť neskôr. Ak sa ekonomická situácia príliš zhorší, okraje politického spektra z toho budú profitovať. Všetko toto, nepriamo spôsobené koronavírusom, môže ľuďom pomôcť lepšie pochopiť, že globalizácia na lokálnej úrovni nefunguje. Ale kým sa tak stane, nacionalisti v celej Európe budú musieť tvrdo pracovať.

Myseľ a telo

Ľudia, ktorí sa momentálne nachádzajú v domácej karanténe, zažívajú niečo celkom nové. Nastala veľmi neprirodzená situácia, kedy sú nútení nestretávať sa, izolovať sa a zostávať doma. Netflix, televízia a internet sú čoraz väčšou časťou života v každej krajine zasiahnutej koronavírusom. Ľudia sú teraz takmer vždy nútení prijímať zábavu, resp. propagandu, no zároveň nemajú takmer žiadne možnosti, ako cvičiť, čo bude mať určite negatívny efekt na duševnú a telesnú pohodu mnohých Európanov. Ak sa karanténa predĺži do leta, stane sa z toho ešte väčší problém.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Defend Evropa

O ::prop

12 komentárov

 1. ale pre niekoho prinesie koronavírus zisky. napr. orezidentka čaputová dala pomocou sis otráviť a nakaziť domov dôchodcov v pezinku. ide o to, že mnohí z tých starcov vlastnia atraktívne pozemky vo vinohradoch a čaputová ich dá napísať na svoje dcéry. dôkazom je, že nezastavila exekúcie,lebo z každej exekúcie jej idú percentá pre jej dcéry. ide jej len o peniaze. a medzi prezidentami je vyhlásená neoficiálna súťaž, kto viac okradne slovákov, a kto ich viac zabije. v krádežiach zatiaľ viedol kiska, v odstreľovaní a v šibeniciach gašparovič. zdá sa však, že čaputová oboch prekoná.

 2. V článku je velmi dobrý postreh, že ľudia protestú vtedy, až keď ekonomika nefunguje, respektíve, vtedy keď sú hladní. No, zaujímavé by bolo definovanie pojmu štandardná politická strana, v súčastnosti by sa to dalo definovať najskôr ako poskok médii, ktorému oligarcha (resp. korporácia) zadáva rozkaz prostredníctvom „prieskumu verejnej mienky“. Čo si o tom normálny človek má myslieť je kontext prebehnuvších referend na našom území, pri čom každé z nich, okrem toho, ktoré bolo spojené so vstupom do EU sprevádzala brutálna antikampaň. Myslím, že by bolo zaujímavé dať luďom otázku, či preferujú 13-te dôchodky, alebo nákup F-16tiek, na túto opičkovinu je však aj Igor krátky. Som si istý, že zaujímavejším ako výsledok referenda by bol atak mediálnych sračkometov na neštastníkov, čo neventilujú svoju náboženskú potrebu v kostole, respektíve náboženský priestor v mozgu im neokupuje nejaká iná entita (napr. čínsky bôžik srandy), ale televízia, ktorá ich žial degraduje na úroveň nesvojprávnej hovoriacej opice.

 3. Pripajam sa k pivkovi-samozrejme ma pravdu

  TU JE : NOVÝ YORK HOSPITÁLNY TELEFÓN, KLAUDIA POVAZUJE tento hovor za pravdivy.
  Toto je zvuk telefonického hovoru od 49-ročnej dominikánskej ženy s manželom potom, čo dostala smrteľnú injekciu a umierala. Musela zanechať odkaz. V tejto správe uviedla, že chodili po miestnosti a dali každému, kto „mal koronavírus“, smrteľnú injekciu a že ju dostala ako posledná a posledná zomrela. Zavolala skôr, ako zomrela. Povedala, že všetci ostatní sú už mŕtvi a že zomiera. Claudia povedala že to znie 100 percent legitímne, takže je pravdepodobné.
  Už som povedal, že to robia, a teraz sa tento telefónny hovor uskutočnil
  Pred mesiacom som informoval, ze robili velke ocistky v obrovskych dôchodkovych zariadeniach v New Yorku a že tých ľudí zavraždili. Iste, priamo na podnet, miera úmrtnosti v New Yorku prudko stúpala. Táto dominikánska žena nebola z tejto dôchodkovej komunity, takže zabíjajú oveľa viac než len to.

  • Pri čítaní niektorých príspevkov nadobúdam skalopevné presvedčenie, že táto civilizácia je slepou uličkou a ľudstvo nevyhnutne zanikne podobne, ako sa to stalo neandrtálcom.

   • …….Zaujímavé je aj to čo sa deje na trhu, hlavne automobilovom. Akcie automobiliek (najmä Volkswagen, ktorý je divný preenormne, pretože akože mal zaplatiť nie lacný Dieselgate) napriek historicky slabým predajom neatakujú dno, čo znamená len jedno, automobilky A) sú buď samé tak bohaté, že si teraz vykupujú vlastné akcie alebo B) požičiavajú si od bánk. Ak nejaká automobilka v tomto ošiali nepadne, tak asi nerozumiem trhovým princípom. Posledný možný logický scénar je, že Mutti si tlači peniaze a posiela ich kamiónom do Volkswagenu.
    …….Asurdít je tu plno, po tom, čo akože pronárodná strana nakupuje stíhačky, na ktoré nemáme a pomaly ustajňuje spojenca na našich letiskách a robí z neho okupanta; na to si normálny človek povie – áno je to fenomén spojený s menom určitého človeka – politika, ktorý iné hovorí, iné myslí a iné koná a robí všetko preto, aby bol na všetkých frontoch megaúspešný. Ale to, čo Národná rada spravila s E5/B10-tkovým benzínom je už doslova kokainové extempore. Dajme tomu, že úchylovia popravia dedom Feldy a budú mať z toho radosť, že konečne niečo dokázali. Ale čo kosačky, motorové píly prípadne elektrocentrály? Aj tým treba skrátiť životnosť? Či náhodou sa tieto stroje nevyskytujú vo firmách poslaneckých manželiek? Nikto v minulej Národnej rade z toho nevyšiel čitý a ešte aj tí, čo boli proti na čele s Belblavým rozprávali v predvolebnej kampani gebuziny o šrotovnom pre dedkov a babky s 500, v lešpom prípade 600E dúchodkami, ktorým už žiadna normálna banka nedá úver. S Propom sa dá len súhlasiť, úroveň sebapoškodzovania nie je normálna, v prírode to žiadne zdravé zviera vedome nerobí, a ak to robí na úrovni druhu, tak ten druh by mal zákonite vyhynúť.

    • No, ja som svoj príspevok cielil osobnejšie, nie tak širokospektrálne. Ale naozaj ďakujem za rozšírenie mojich myšlienok, ani som nevedel, že som taký intelektuálne zdatný. 😉

 4. koronavírus sa židom príliš neosvedčil, mortalita slovákov je malá a väčšinou ide o starcov. preto pritvrdzujú!
  protikoronová vakcína od židovskej firmy pfitzer.pravdepodobne naozaj neobsahuje čip a nemá naoko závažné škodlivé účinky, čo je však utajené je, že spôsobuje neplodnosť, a tým depopuláciu nežiadúcich. je to židmi riadená genocída slovákov, pomsta za aušvic. sponzoruje to judr ivan šteiner z nového mesta nad váhom,lipová 7 a jeho židovsko-mafiánsky klan z nakradnutých peňazí.. ak nechcete deti, dajte sa zaočkovať!

Leave a Reply