Domov / Hlavná strana / Náboženstvo / ADL: Celý svet je antisemitský, obzvlášť pravoslávna cirkev

ADL: Celý svet je antisemitský, obzvlášť pravoslávna cirkev

putin-pravoslavieSpojené štáty, Veľká Británia a ich médiá s istotou tvrdia, že lietadlo malajských aerolínií zostrelili ruskí separatisti s podporou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Pritom však neponúkajú žiaden presvedčivý dôkaz, ktorým by podporili svoje tvrdenia. Prečo je teda Putin vinený zo zodpovednosti za túto tragédiu? Prečo Západ tak rýchlo obviňuje Rusko a démonizuje Putina?

Jedným z dôvodov môže byť náboženstvo. Liga proti ohováraniu – ADL (židovská organizácia bojujúca proti antisemitizmu a ochraňujúca záujmy Židov a Izraela, Anti-Defamation League – pozn. prekl.) zverejnila 13. mája výsledky svojej celosvetovej štúdie „ADL Global 100“ o antisemitských postojoch. Bezprecedentný prieskum sa konal vo 102 krajinách a zahŕňal 53 100 účastníkov, ktorí reprezentovali 88 % svetovej dospelej populácie. To, čo prieskum zistil, bolo šokujúce – aspoň podľa ADL.

ADL oznámila, že každý štvrtý dospelý na celom svete je „hlboko nakazený antisemitskými postojmi.“ Okrem toho, takmer polovica z nich nikdy nepočula o „holokauste“.

ADL predložila respondentom 11 výrokov a spýtala sa, či je každý z nich „pravdepodobne pravdivý“ alebo „pravdepodobne nepravdivý.“ Ak niekto označil šesť alebo viac výrokov ako „pravdepodobne pravdivý“, počítal sa za zástancu antisemitských postojov.

Tu je niekoľko výrokov, na ktoré respondenti reagovali: „Židia majú príliš veľkú moc na medzinárodných finančných trhoch“, „Židia majú príliš veľkú kontrolu nad globálnymi médiami“, „Židia majú príliš veľkú kontrolu nad americkou vládou“ a „Židia majú príliš veľkú kontrolu nad globálnymi záležitosťami. “

Podľa tohto prieskumu je v Európe ďaleko najantisemitskejšou krajinou Grécko, až 69 % Grékov bolo označených ako antisemiti. Na druhom mieste skončilo Poľsko s 45 % a tretie miesto obsadilo Bulharsko s 44 %. Francúzsko si pripísalo 37 %.

Východná Európa (34 %) je viac antisemitská ako západná Európa (24 %). Kresťania v katolíckych a pravoslávnych krajinách sú náchylnejší k antisemitizmu, ako kresťania v protestantských krajinách. Na porovnanie, protestantské krajiny ako napr. Veľká Británia zaznamenali 8 %, Švédsko iba 4 %, USA 9 %.

[space height=“20″] abe_foxman

[quote align=“center“]Ak si myslíte, že Židia majú neprimeranú moc ku ich počtu, Abe Foxman hovorí, že ste antisemita.[/quote] [space height=“20″]

Vysoká miera antisemitizmu znepokojila ADL natoľko, že najvyšší kápo ADL Gabe Foxman odletel do Grécka, aby robil nátlak na vládu a požadoval, aby riešila tento urgentný problém. Tam zistil, že zodpovednosť za šírenie antisemitizmu nesie hlavne nacionalistická strana Zlatý úsvit, rovnako ako grécka pravoslávna cirkev.

Foxman trval na tom, že Zlatý úsvit musí byť vyhlásený za zločineckú organizáciu. Grécky premiér, snažiac sa vyjsť Foxmanovi v ústrety, vydal príkaz na zatknutie Iliasa Kasidiarisa, prominentného vodcu Zlatého úsvitu.

Foxman taktiež vyzval pravoslávnu cirkev, aby prehodnotila svoju liturgiu, teda aby urobila niečo, čo sa v histórii ortodoxnej cirkvi počas 17 storočí ešte nestalo.

„Vyzývame vodcov pravoslávneho kresťanstva, aby začali s procesom odstraňovania antisemitských pasáží zo svojich liturgií,“ povedal Foxman. „Nevýslovné množstvo Židov po stáročia trpelo a dnes, v krajinách, kde prevláda ortodoxné kresťanstvo, sú Židia znova konfrontovaní s rastúcim antisemitizmom pre neschopnosť riešiť to.“

Pravoslávna liturgia sa datuje až do prvých dní kresťanstva v Nicaea roku 325 A.D. Pôvodné evanjeliá, pôvodne zapísané v gréčtine, sú používané v nezmenenom stave až dodnes. Neskôr boli preložené do latinčiny, hebrejčiny, potom do angličtiny a do ďalších jazykov. Ako išiel čas, pri každom preklade sa mierne zmenili a to vždy v prospech Židov, zobrazujúc ich v stále lepšom svetle.

Pri pohľade na „židovsko-kresťanské“ spektrum, pravoslávne kresťanstvo leží na krajnej pravej strane, nasledované katolicizmom, protestantizmom, kresťanským sionizmom, reformovaným judaizmom, s talmudským, ortodoxným judaizmom na krajnej ľavej strane.

V pravosláví sa odkazuje na Židov ako na „Kristových vrahov“ s odkazom na to, že boli zodpovední za ukrižovanie Ježiša Krista, čo dnes Židia neustále reklamujú a odmietajú a mnohí protestanti zľahčujú. Napriek tomu je v evanjeliu jasne napísané, že Pilát si umyl ruky a Židia, požadujúci ukrižovanie Krista, prijali vinu. V podstate práve evanjelium, jadro kresťanstva, je dnes považované za antisemitské.

Avšak židovská svätá kniha – Talmud – naďalej odkazuje na Pannu Máriu ako na „suku“, Ježiša ako „bastarda“, ktorý sa „varí vo výkaloch“. Tu sa ale u Foxmana nedočkáme kriku o „antikresťanstve.“ Čisté chucpe. (chucpe – židovský výraz pre niečo ako absolútne povýšená arogancia, nebotyčná drzosť – pozn. prekl.)

Putin je oddaný pravoslávny kresťan obhajujúci Ježiša. A pretože Rusko je zďaleka najväčšia pravoslávna krajina, je uveriteľné, že sa stal terčom Židov rovnakým spôsobom, ako bol cár Mikuláš pre židoboľševikov.

Od zániku Sovietskeho zväzu sa Rusi masovo vrátili k pravosláviu a dnes ho praktizuje polovica ruského národa. Veriaci spolu s Putinom zohrávajú aktívnu úlohu v podpore cirkvi. Existujú obavy z opätovného zjednotenia východnej Európy pod vlajkou pan-pravoslávnej únie.

Samozrejme, útoky na Putina majú tiež čo do činenia s geopolitickými dôvodmi, vrátane ambícií Západu vytrhnúť Ukrajinu zo sféry ruského vplyvu a priviesť ju pod kontrolu NATO, či narušením ruskej energetickej nadvlády nad Európou v prospech veľkých západných ropných spoločností.

Čítaj tiež: Falošné uväznenie členov Zlatého úsvitu na objednávku Amerického Židovského Výboru

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Pete Papaherakles, AFP

O ::prop

10 komentárov

 1. Židia stoja nad zákonom ? Vžaždia po celom svete prostredníctvom NATO a iných org. – nie len palestíncov a teraz pomocou židofašistických oligarchov ukrajincov !!!!

 2. Birkat ha-minim je kliatba, ktorá sa stala súčasťou najobľúbenejšej židovskej modlitby Osemnásť požehnaní, recituje sa 3x denne, vo sviatok 4x a na Jom Kipur dokonca 5x:

  „A odpadlíci ať nemají naději. Kéž urychleně vykořeníš z našich dní ono vzpurné království.
  Ať v mižku zahynou nocrim a minim, ať jsou vymazáni z knihy života, ať nejsou zapsáni
  spolu se spravedlivými.“
  str 111

  Veľa formulácií, bolo zašifrovaných tak, aby nebudili pozornosť kresťanov. Z rabínskej literatúry a „oficiálneho“ znenia modlitby skoro zmizli zmienky o:
  nocrim – nazaretskí-kresťania
  minim – sektári
  Nahradilo ich slovo Edomci, prípadne ovdej ha-kochavim inak písané aj ako akumim
  Niektoré pasáže z textov zmizli celkom.
  str 110

  Akú verziu sa šeptom modlí napríklad rabín, presne nevieme, pretože:

  …a slova, ketrá jsou dána k ústnímu /přednášení/, nesmíš přednášet ze zápisu.
  rabi Jehuda bar Nachmani

  Rabi Šmuel bar rav Jicchak vstoupil do synagogy. Spatřil tam písaře, který se při targumu díval do svitku. Řekl mu: To se nesmí. Věci, jež byly dány ústně, mají být přednášeny /bez zápisu/ ústně věci, které, /byly dány/ písemně, smějí být přednášeny ze zapsaného.
  str 88

  podľa knihy Tanu Rabanan

 3. Skutočnosť, že si organizácia ADL môže dovolit robiť nátlak na cudzie vlády na základe pseudo prieskumu, svedči o tom, že Židia majú vo svete príliš veľkú moc. Veď ktorá organizácia by si mohla dovoliť vytvárať taký istý nátlak napr. na Izrael? Požadovať, aby sa Židia ospravedlnili Palestíncom a vrátili im ich územie, ktoré im ukradli? Žiadna! Okamžite by bola zmetená sionistickým tornádom.
  Jedine židovské štruktúry si môžu dovoliť všetko na čo si zmyslia. Ostatní také privilegium nemajú, pretože ako povedal Voltaire: Ak chceš vedieť kto Ti skutočne vládne, zisti koho nesmieš kritizovať.

 4. A kto dal Židom takú moc ?
  No predsa zbabelí a koruptní NE-Židia, hlupáci nevidiaci si od nosa ďalej.

 5. Takže v podstate z toho vyplýva, že celý svet nemá rád židov. Niekde viac, niekde menej. V kom asi bude chyba? 🙂

 6. Som Rus a krstení Rusky Pravoslávny. Takže Pravoslávny som a Pravoslávnym budem a svoju vieru danú krstom navždy milovať budem. To že nemám rad židov to nie je pravda neznášam Sionistov nie židov. Paradox je ten že Sionisti si začali spájať nenávisť k sebe z nenávisťou k židom. No Sionizmus nerovná sa Judaizmus.

 7. http://time.com/3103960/french-town-jews/

  a pri Paríži vraj existuje dedina s názvom Smrť židom, La mort aux Juifs

  no ale takôto heh

  • maršal Žukov

   pozeral som google, je to osada s pár domami a nemajú ani tabuľu s označením názvu, ale ten názov sedí, nikto si to celé roky nevšimol, až teraz židia tlačia na francúzske ministerstvo vnútra aby názov zmenili. Škoda tej tabule, turisti sa tam nebudú až tak húfne fotiť ako v rakúskom Fuckingu.

Leave a Reply