Domov / Hlavná strana / Komentáre / Absurdita apokalypsy

Absurdita apokalypsy

Napriek dvom tisíc rokom, ako sme boli “zachránení”, svet dnes nie je bezpečnejším, múdrejším, alebo humánnejším miestom, než bol v časoch Ježiša a ani človek nie je zodpovednejší, alebo dospelejší.

Toto tvrdenie je samozrejme o niečom inom, než o diskreditácii kresťanstva, alebo jeho hodnôt na úrovni individuálnej viery.

Z hľadiska historických faktov, niet pochýb o tom, že Ježiš, ako ‘záchranca’, dokázateľne obrovsky zlyhal.

Prirodzene, je to ťažko jeho chyba, lebo on nemal nikdy žiaden záujem fungovať ako ‘záchranca’ v zmysle, aký sa mu následne pripisuje.

Po dve tisíc rokov, ľudia naňho navŕšili nemožné požiadavky a očakávania, a samozrejme žiadali zdôvodnenie jeho neschopnosti ich splniť.

Bolo treba nájsť niekoho, alebo niečo, na čo by sa dala zvaliť vina za toto znepokojenie.

V tomto ohľade sa zmenilo veľmi málo; z veľmi mála “historických poučiek” sa (ľudstvo) poučilo a schopnosť sa poučiť, ktorej sa im dostalo v posledných dňoch prvého storočia pretrváva, ako vždy.

Teraz, ako vtedy, je nemožné ignorovať skutočnosť, že niečo je bolestne zlé. Teraz, ako vtedy, existuje inštinktívny predpoklad, že keď Boh nemôže byť obvinený, musí byť obvinená humanita.

Následne, teraz ako vtedy, existuje všeobecný pocit viny. Ale vina je prenesená, projektovaná na iných, ktorých hodnoty a názory sú odlišné od ich vlastných a preto môžu byť bezpečne označené ako “hriešne”.

Sú to tí iní ľudia, ktorí sú obvinení, nie ‘ja sám, jedinec’.

A toto nie je svet, ktorý niekto chce ‘zachrániť’, ani zachrániť duše iných, ale dušu svoju.

Zbytok humanity je v jej snahe o sebazáchranu úplne zanedbaný, jej údel je trpieť osud, ktorého sa však svedomie vinníkov tajne obáva, aby nepostihol ich.

“Do pekla s hriešnikmi”, znie to známe, “ale nie ja”.

Musíme byť však presnejší. V poslednom rade, to nie je otázka ‘humanity ktorá ničí sama seba’. Humanita netúži robiť nič také.

Ak ‘ľudstvo’ bude zničené, nebude zničené človekom, ale hŕstkou špecifických indivíduí, ktorých moc, odvodená od dôvery do nich vloženej, bola zneužitá a násilne sprofanovaná.

Aabi ‘en masse’, nechcú zničiť Izrael, ani Izraeliti ‘en masse’, nechcú okupovať Libanon. Argentínci sa nerozhodli kolektívne pre inváziu Falklandských Ostrovov, ani Rusi Afganistanu, ani Američania viesť vojnu vo Vietname.

Ani Američania nestáli z toho dôvodu ‘en masse’ za každým činom Ronalda Reagana, Rusi za každým činom Michaila Gorbačeva, Briti za každým činom Margaret Thatcher, Francúzi za každým činom Francois Mitteranda.

To nie je v konečnej fáze ‘humanita’, ale strašidelne malá konkláva politických figúr – niektorých viac, alebo menej, ‘demokraticky zvolených’, niektorých nie – ktorí násilne uplatňujú autoritu nad životom a smrťou celej planéty. Niektorí z nich sú inteligentní a zodpovední, ale niektorí sú bez predstavivosti, necitliví, dokonca pozitívne hlúpi. Niektorí sú ukážkovo neschopní. Niektorí sú dokázateľne, viac-menej do určitej miery nenormálni (chorí).

A sú to oni, ktorí podpisom na nejakom dokumente, alebo dokonca vyslovením jediného slova, môžu poslať ľudí do vojny, môžu určovať – z jedného dňa na druhý – národnosť obyvateľov, môžu diktovať okolnosti, v ktorých ľudia žijú, môžu rozhodovať kam niekto môže, alebo nemôže ísť, a čo niekto môže, alebo nemôže robiť.

Sú to oni, ktorí napríklad, načarbaním čiary na zdrape papiera, ktorej hovoria mapa, môžu určiť/meniť ‘hranice’ a umiestňovať zabraňujúce neprekonateľné bariéry. Dokonca môžu dať rozkaz na výstavbu skutočných hradieb, na vyznačenie fiktívnych “hraníc”, ktoré oni vymysleli.

A sú to oni, nie ‘humanita’, ktorú, ak skutočne príde nejaká Apkalypsa, ju zapríčinia.

Autor: Sitra Ahra, www.protiprudu.org

O ::prop

11 komentárov

 1. Áno SITRA, môžu toto robiť vďaka tomu že sme im dovolili neobmedzene tlačiť peniaze z ľuftu koľko sa im páči, kúpia si každého jak je libo, tým pádom majú technológie aby nás mohli terorizovať. Zaujímavé je že majú krivé nosy.

 2. Precital som to po tialto :,,Z hľadiska historických faktov, niet pochýb o tom, že Ježiš, ako ‘záchranca’, dokázateľne obrovsky zlyhal,,
  Sitra prdla , nepis ked tomu nerozumies , neries , nekaz, nemudruj . Lebo sa ti to vrati aj s urokom . Musis byt v tonto naozaj idiot , ked si dovolis , napisat nieco take !
  Vies , … zachrana je pre ludi je v Slove prinesenom pre ludi, ktore kazal . Nie v tom co o nom cirkev tvrdi . Vo vrazde predsa nemoze byt spasa , to da i rozum a nieto este cit . Sprosti ste ludia , doslova duchovni idioti ked si toto myslite !

  • Kde ste bol tak dlho? Už ste sa dlho neozval a myslel som si, že sme sa Vs už nadobro zbavili. Ale ono je to raz za čas zaujímavé, prečitať si nejakú kravinu, akú ste len Vy schopný napísať.

   • Pán SITRA, divím sa že tomuto indivíduu vykáte, jeho názory mi pripadajú ako keby vychádzali z nejakého detenčného ústavu kde pobývajú ľudia ktorí majú problém s hlavou.
    Inak pozdravujem Vás a prajem všetko dobré.

    • vladimit 7 , este ze ty si zdravy , tak po clenky mozno .

     • Vladinír7, ďakujem za pozdrav, opätujem. Predpokladám, že ste mladý človek s dlhou cestou pred sebou a prajem Vám mnoho úspechov na Vašej ceste za poananím. Zároveň, a berte to ako výčitku, mal by ste sa častejšie ohlásiť, lebo komentáre inteligentných ľudí sú tu veľmi potrebné.

      Sú veci, ktoré ľuďom s pomerne nízkym IQ, sú dosť nepochopiteľné a po prečítaní určitých článkov ani nevedia o čo v článku ide. Na nešťastie ešte títo ľudia aj v drvivej väčšine trpia na Dunning–Kruger efekt (syndrom), čo je
      “cognitive bias” (keď nekvalifikované individuá trpia “illusory superiority”, teda iluzórnou superioritou), inými slovami, oni majú vždy pravdu. A naviac, sú to väčšinou náboženskí pomýlenci.
      Kresťania zákonite veria v Apokalypsu, ako im ju opisuje ich náboženstvo a nikdo ich nepresvedčí, že Apokalypsa je len ďlaší strašiak, ktorý zďaleka nie je taký hrôzostrašný, ako im ho opisuje tá ich biblia. Pritom samozrejme nevedia nič o miečom, čo je známe pod menom
      “Apcalypse of Peter”, napísané v druhom storočí C.E. a je ďalšou obeťou, vylúčenou z Nového Testamentu, ako mnoho iných, tzv. gnostických evanjelií (Nag Hamadi).
      Oni nevedia pochopiť, že ak nejaká príde, nebude to samozrejme žiadny “trest uvrhnutý na ľudstvo z vôle božej”, ale jednoducho výsledok práce určitých zločincov, predstavuúcich “humanitu”, o čom sa v článku jasne píše.
      A ak príde záhuba tejto našej celej planéty, či galaxie, nebude to “z vôle božej” o čom sú títo fanatici presvedčení a môže to byť zajtra, pozajtra, alebo za ďalšiu miliardu rokov (nikdo nevieme), jednoducho preto, lebo je to zákon.
      Hydrogén a Hélium, ktorých fúziou sú slnká, aj to naše (a sú ich tam milairdy), poháňané, sa raz minú a koniec je nezadržiteľný, ktorú skutočnosť však nízky IQ nezahrňuje.
      Je to jednoduchý zákon termo-dynamiky.

 3. Výstižne ste to napísal SITRA, ako vlastne vždy.
  Priznám sa vám že moc nediskutujem aj keď je tu veľa zaujímavých článkov, lebo jednoducho mám obavy, tento web ako vieme (celé alternatívne spravodajstvo), je neustále monitorované rôznymi vládnymi poverencami a tajnými službami. U našich zaoceánskych „priateľov“ sa veľmi často stáva, že ľudia ktorí majú veľa informácií a delia sa s nimi či už na webe alebo inak, páchajú vo zvýšenej miere samovraždy, napríklad dvomi výstrelmi do hlavy, alebo skokom s rozbitou hlavou z výškovej budovy, alebo pri rôznych banálnych autonehodách. Demokracia je veľmi nebezpečná forma zriadenia, nesmie sa tu pátrať po pravde, lebo je to pre NICH ohrozujúce.

 4. Mate pravdu, ale viete, ako sa hovori v anglictine
  „NO Guts, No Glory“!

 5. Výborne,test úspešný.Píšem prvý krát,ale poznám Vás už dlhšie.Aman mi povedal,že sú vítaní inteligentnejší diskutéri a vtedy človek zneistie. Nie zo strachu pred eštebákmi,ale pred takým zvláštnym rešpektom,ktorý vzbudzujú niektoré portály.Nie sú ľudové,to je v poriadku,ale niekedy pôsobia až tak trochu snobsky,ale to pominie,keď sa čitateľ lepšie poobzerá. To je podľa mňa dôvod,prečo sa sem ostýchame chodiť. Obava,či sme dosť inteligentní,to je ten háčik.Až som si položila otázku,či je inteligencia v dnešnej dobe lámania svetadielov na človeku to hlavné,odpoveď ešte nemám jednoznačnú.K samotnému článku sa nebudem vyjadrovať,pretože o tom viem málo,o náboženskom cítení pod.

  Ale keď bude reč o gnóze,ako bolo sľúbené,tak to si vychutnám.

  • Tak je celkom jasné že ak príde nejaká vojenská ekologická či ekonomická katastrofa je to len a len naša vina teda vina jedincov ktorí majú zodpovednosť a moc v rukách Civilizácia žiaľ smeruje k apokalypse a môže za to chamtivosť, ktorá poháňa motor tejto civilizácie do horúcich pekiel. Teda ak sa nestane zázrak celkom určite k tomu dôjde Ježiš jasne povedal kto je vládcom tohoto sveta až do konca časov

 6. Pane,
  náhodou som natrafil na Váš článok a jeho komentáre Je pravda že nie všetky evanjeliá sú zverejnené a brané ako základné vodítko. Je to otázka súčinnosti viery a rozumu či budem žiť podľa toho, alebo nie. Vždy mám slobodný výber rozhodnúť sa. Pre mňa sú nespochybniteľné výroky Ježiša: „Ja som cesta, pravda a život… a Daná mi je všetka moc na nebi a na zemi…“
  Hoci má tú moc,nikdy sa nepostaví proti našej slobodnej vôli a tak malé množstvo nemorálnych, zvrhlých a bezcitných figúr ovláda ZATIAĽ chod ľudstva…
  Pozdravujem a prajem naďalej široký rozhľad.

Leave a Reply