Domov / Spoločný blok / 17. NOVEMBER – Berieme si spät NAŠU krajinu!

17. NOVEMBER – Berieme si spät NAŠU krajinu!

17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom!

Vyzývame učiteľov, študentov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných ,nezamestnaných,dôchodcova všetkých, ktorí boli posledných 23 rokov klamaní a okrádaní politickou elitou spolu s oligarchiou z finančných …skupín.

NESTOJA ZA NAMI ŽIADNE POLITICKÉ STRANY a NIKDY NEBUDÚ !!!

PRIDÁVAJÚ SA ĎALŠIE MESTÁ.,V KTORÝCH ĽUDIA SA ROZHODLI POVEDAŤ 17.NOVEMBRA DOSŤ!!!

Pridávame sa k Čechom, Grékom, Maďarom, Poliakom, Španielom Portugalcom, Talianom a ku všetkým ľudom na svete ktorí nás tiež podporujú .

Povstanie Slovenského Národa
http://www.youtube.com/watch?v=gn5j34KXXDk

Bratislava
https://www.facebook.com/events/288783111227676/
KOŠICE
http://www.facebook.com/events/116331451850712/
BANSKÁ BYSTRICA
https://www.facebook.com/events/122963254526581
TRENČÍN
http://www.facebook.com/events/388098551261370/
ŽILINA
https://www.facebook.com/events/451289191588461/
NOVÉ ZÁMKY
https://www.facebook.com/events/501648096513498/
POPRAD
https://www.facebook.com/events/499417330087375/
TRNAVA
https://www.facebook.com/events/475721322459976/
PRESOV
https://www.facebook.com/events/121550747995981/
NITRA
http://www.facebook.com/events/432564680124322

JE LEN NA VÁS, ČI AJ VO VAŠOM MESTE POVIETE DOSŤ! ZORGANIZUJTE PROTEST 17.NOVEMBRA AJ U VÁS!

v zmysle cl.32 ústavy SR vyslovujeme vláde ako aj prezidentovi SR nedôveru a z uvedeného dôvodu TRVÁME :
na okamžitom

1) rozpustení parlamentu
2) zastavenie “reforiem” proti ľudom
3) audit verejného dlhu
4) znárodnenie strategických odvetvi
5) zabezpečenie potravinovej a ekonomickej sebestačnosti
6) potrestanie vinníkov

Odôvodnenie:

1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.

2.) Požadujeme okamžité zrušenie všetkých reforiem namierených proti ľuďom.

3.) Požadujeme audit verejného dlhu Slovenska, s moratóriom na splátky dlhu, pretože slúžili súkromným záujmom a nie v prospech všetkých občanov.

4.) Požadujeme obnovenie verejnej kontroly strategických odvetvi, ktoré sú dôležite pre spoločnosť: poľnohospodárstvo, bankovníctvo, energetika, vodne hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia.

5.) Okamžité spustenie procesov,vymenovanie úradníckej vlády, sfunkčnenie referenda, nový volebný zákon atď, smerujúcich k zabezpečeniu ekonomickej a potravinovej sebestačnosti, zabezpečenie podpory národného hospodárstva + vymanenie sa z područia EÚ dlhov a sankcii.

6.) Vyvodenie trestnej, politickej a morálnej zodpovednosti vinníkom , ktorí okradli, ožobráčili, zdevastovali, zničili a rozpredali Našu vlasť za posledných 23 rokov!

..
Upozorňujeme že žiadny príspevok nebol nie je ani nebude zmazaný zo strany admin ov /za technické chyby FB nezodpovedáme ani za zmazanie príspevku autora samotného /

Ďalej je nutne upozorniť že vďaka nasadeným , rozvracačom, , výhybkárom a podobným živlom na druhej strane barikády, sa UDALOSŤ uskutočni, bez ohľadu nato ci bude alebo nebude zmazaná !!!

O oliolijanko

24 komentárov

 1. 1. Nie je destabilizovaný štát, nikto odstupovať nebude pre zlú náladu niekoho.
  2. Zrušenie reforiem žiadajú FINANČNÉ SKUPINY a nie normálni ľudia. Tí ďakujú bohu, že nemáme vyššie DPH, ktoré by zaviedli dzurindisti.
  3. Slovensko slúži súkromným záujmom od 17. novembra 1989.
  4. Finančné skupiny si sprivatizovaný majetok ochránili nesplniteľnými podmienkami v zmluvách. Vďaka dzurindistom.
  5. Referendum je funkčné. Nový volebný zákon? A čo nejaká myšlienka prečo nový? O potravinovú sebestačnosť sme prišli prijatím podmienok Beruselu pri vstupovaní do EÚ. Podmienky prijali dzurindisti. A tých sme si volili sami. Čo je to národné hospodárstvo? Nám ho totiž rozpredali dzurindisti.
  6. Privatizérov sme si zvolili sami, dali sme im mandát rozpredať náš národný majetok. Čiže nie sú trestateľný. Fico žaloval Mikloša, ale súdy dali za pravdu Miklošovi. Fico kúpil späť akcie Transpetrolu, keby mohol, tak znárodní všetko späť a ja som ZA.
  .
  Takže žiadna z požiadaviek nie je splniteľná. Jediní, kto by mohol mať z „revolúcie“ osoh, sú finančné skupiny, lebo by odstavili Fica, ktorý im kazí komunizmus a zavádza pre nich vyššie dane. Len tak na okraj: dajte aj mne plat 3000 eúr a nepoviem ani slovo, že budem mať vyššie dane!!!
  Toľko môj názor. Mimochodom, dávať „revolúciu“ na víťazný 17. november môže len človek, pre ktorého tento dátum znamená niečo pozitívne. Vtedy začali ľudia prichádzať o prácu, začali sa privatizácie, „holandské“ dražby… Vyberte si, kto má aký názor na tento dátum. Tí, ktorí ste mali vtedy 5 rokov, prosím radšej nereagujte…

  • 1. Štát je destabilizovaný. Funguje tu len korupcia, klientelizmus, rodinkárstvo, lobizmus. Nič iné. Síce máme dennodenne ako národ zlú náladu, ale len pretože tu nič nefunguje, vyplávajú sa tu minimálne mzdy a proste nedá sa tu žiť. Nedá sa tu nič. A došlo to tak ďaleko, že je bezpečnejšie kradnúť a vraždiť ako vyjadrovať svoj názor (viď pálenie vlajky EÚ) a že každý kto sa venuje politike namiesto pozerania farmy je extrémista (viď protest slušných ľudí). Takže nikto nežiada odstup pre svoju zlú náladu.
   Záujem o politiku je povinnosťou každého a jedného občana. A najmú povinnosťou každého mysliaceho človeka, nie pretože by nemal ani najmenšie právo sťažovať sa na čokoľvek, ale pretože politika je to, čo rozhoduje o jeho každodennom živote.

   2. Vnímaš realitu? Toto sa ani nedá napísať. Ficové reformy sú cieľené proti ľudu.

   3. Nehovor…

   4. No nehovor…

   5. Nie, nie je. To môže povedať len totálny imbecil. Keď ti dám 1€ a poviem ti – slušne sa najedz – naješ sa slušne? To je len ilustrácia toho, že podmienky referendá sú nesplniteľné.
   To, že sme niekoho zvolili neznamená, že to bolo demokratické – viď absencia skutočnej ľudovej strany (naše záujmy nezastupuje nikto), zlý volebný systém, a súkromné médiá ktoré v podstate riadia voľby.

   A ešte reakcia na 5. a 6. bod. Podľa tvojej logiky išli židia do koncentračných táborov dobrovoľne, pretože Hitlera zvolili v demokratických voľbách. Oni nie sú zodpovední za to, čo robia, tak preto si to môžu dovoliť. Súhlasí snáď ľud s tým kradnutím, minimálnymi mzdami, privatizáciou? Toto chceš niekomu nahovoriť? A keď s tým nesúhlasí a jede sa to, pretože zjavne sa to deje – to poprieť nedokážeš ani ty, tak je na systéme niečo zlé, aj na mediiálnom a aj na volebnom.

   Voľby nie sú demokratické.
   Neexistuje ľudová strana, pretože ľud si ju nemôže dovoliť. Je jasné, že žiadna neexistuje, lebo ak si nejaký občan zmyslí, že zakladá ľudovú stranu, prvé čo ho napadne: ako sa tam dostanem s mojou stranou? A tam jasne uvidí, že nemá rovnakú šancu ako iné strany, zjavne neľudové pretože o tom nehovoria. Na príklad strana Obyčajní občania. A bolo by to niečo, čo by chcel napraviť.
   Korporácie si môžu dovoliť hocakú volebnú kampaň, a vsadiť na modrých aj červených – im to je jedno lebo majú v podstate neobmedzené množstvo zdrojov.
   Tak isto môžu hocakú stranu odignorovať alebo označiť za extrémistov.

   Fico zavádza komunizmus? Nie nezavádza. Ani netušíš čo to je komunizmus, ani nemáš šajn. Dane nastavené tak, aby mohli podnikať Ficový kamaráti (ktorí sú vo výhode: raje, úľavy, …) nie je komunizmus. To sa volá fašizmus. To je keď súkromníci ovládnu vládu – korupciou a dosadením vlastných pajácov – a dochádza k nadvláde súkromných kartelov chránených vládou. Dobre to vystihuje motto: Kapitalizmus je socializmus zo štátnou ochranou pre bohatých, a chladný kapitalizmus pre chudobných.

   Toľko môj názor, sayanim.

   • Štát nie je destabilizovaný = všetky štátne orgány fungujú.
    Korupcia je o poctivosti vo vzťahoch a nie o štátnosti. Mimochodom, korupčne sa správajú ľudia v štáte. U nás je „normálne“, že každý, kto „na to má“ podpláca, „aby dostal viac a lepšie“. Je to v nás. Ak v tomto systéme je „hrdinom“ šikovný zlodej, tak to ani nemôže fungovať inakšie.
    .
    Áno, že Ficove reformy sú cielené „proti ľudu“ je mainstreamový slogan FINANČNÝCH SKUPÍN.
    Mimochodom, kto vlastní VŠETKY mienkotvorné médiá? Hádaj.
    Ak médiá prestanú na Fica útočiť, tak sa z Fica stal privatizér, nákupca poslancov, rozkrádač štátnych hmotných rezerv. A „obyčajný ľud“ by mal drahšie všetko vďaka zvýšenej DPH.
    .
    Bod 3. Ak to nechápeš. Vláda ľudu – socializmus sa zmenil na vládu trhu a kapitálu. Zahraniční záujemcovia o privatizáciu si zaplatili svojich think-klientov – a prostredníctvom nich získali všetok v privatizácii. Nielen to. Utlmila sa farmaceutická, potravinárska výroba, x odvetví úplne zaniklo, aby „investori“ sem mohli dovážať svoj bordel.
    .
    To nie je všetko. Zahraniční „investori“ sa bez problémov poistili nevypovedateľnými privatizačnými zmluvami a politickou klímou. Pre opozíciu pracujú VŠETKY MASMÉDIÁ, chceli by mať vplyv na GP a na súdioch – to je pre privatizérov kľúčové.
    .
    Referendum je funkčné. Jeho význam rozvrátili masmédiá. Napríklad Mešiar vypísal referendum o neprivatizácii národného majetku. Tesne neprešlo. Účasť cca milión ľudí. Toľko isto mala Radičová v prezidentských voľbách a MÉDIÁ „vyzývali Fica“ „aby to rešpektoval“.
    .
    KTO TU TEDA ROBÍ POLITIKU?
    .
    -zahraničný kapitál prostredníctvom
    1. masmédiá – vlastnia ich
    2. tretí sektor – Fico na začiatku prvej vlády chcel zrušiť 2% pre tretí sektor a šorošovci (1%, alebo tiež globálne gorily) spustili nenormálnu antifico kampaň…
    3. takzvané „pravicové strany“ – veď chceli PENTE PREDÁVAŤ NEMOCNICE!!! Okrem privatizácie nemajú ŽIADEN PROGRAM! Fico za pravicu musí riešiť aj PRAVICOVÉ TÉMY!!! Kde na svete pravicové strany bojujú proti vlastnej štátnosti??? Veď štát, národ, viera sú typické pravicové konzervatívne témy!
    .
    Bod 4 – no hovorím. Ak o tom nevieš, vygoogli si to.

    .
    nedaj sa vysmiať, len pako môže napísať, že „korporácie môžu dovoliť hocakú volebnú kampaň, a vsadiť na modrých aj červených –“
    – pokiaľ viem, fond na odvolanie Fica založili finančné skupiny. Finančným skupinám nedoprial privatizáciu nemocníc. Si normálny? Veď na Fica denne útočia VŠETKY masmédiá. Aby mu platili kampaň? 😀 Kampaň platili dzurindovcom, Dzurinda chodieval na US ambasádu na porady… SA zobuď do reality.
    Že ja sa tu trápim pre nejakého naivného markizáka…

    • „Štát nie je destabilizovaný = všetky štátne orgány fungujú.
     Korupcia je o poctivosti vo vzťahoch a nie o štátnosti. Mimochodom, korupčne sa správajú ľudia v štáte. U nás je “normálne”, že každý, kto “na to má” podpláca, “aby dostal viac a lepšie”. Je to v nás. Ak v tomto systéme je “hrdinom” šikovný zlodej, tak to ani nemôže fungovať inakšie.“

     Nie nefungujú. Za to, že tam ľudia chodia a dostávajú mzdu neznamená a že tam ešte budova stojí, že nefungujú. Podľa tvojej logiky funguje aj naša vláda a náš volebný systém. Aký je ich účel? Služba ľudu. A to nerobia. Nijaký úrad to nerobí, alebo robí len do tej miery, aby sa to tu nezrútilo a nenastala občianska vojna.
     Aký úrad funguje tak ako má prosím ťa? Kde žiješ?

     jasné, že je v nás sebeckosť, individualizmus. V tomto pojebanom kapitalizme sa to ináč nedá. Len takí sa tu majú dobre. Len zlodeji (politici či kapitalisti), vrahovia, zdierači, prisluhovači, a štetky. Iná než psychopatická spoločnosť nie je v kapitalizme možná.
     Psychopatická spoločnosť súvisí so stále tvrdším bojom o existenciu a kariéru. Buď dostanem prácu ja, alebo niekto iný. Na moje miesto sa hlási desať ďalších ľudí a preto musím ukázať, že som najlepší. Ak uspejem, môžem sa mať dobre. Ak neuspejem, môžem zomrieť od zimy a hladu. Preto musím bojovať s ostatnými a vnímať ostatných ako potenciálnych nepriateľom.
     Zamestnanec je príliš dobrý vo svojej práci a nadriadený sa ho chce zbaviť lebo sa bojí, že ho prerastie a získa jeho miesto. A takisto je hrozba pre menej pracovitých zamestnancov.
     Zamestnanec hľadá miesto kde budú jeho služby ohodnotené čo najlepšie, a zamestnávateľ neustále hľadá nové spôsoby aby vyplácal menej, aby maximalizoval zisk. Takto sa bojuje o hodnotenie práce.
     Každý sa nemôže mať dobre lebo ekonomické pravidlá nedávajú možnosť každému žiť slušným životom, ale táto možnosť je dostupná stále menej a menej ľuďom, a preto musí človek k prežitiu zaujať bezohľadný egoistický postoj. Musí sa stať hyénistom. To, že najlepšie sa majú hajzli je pravda lebo tí bez zábran potopia ostatných spolupracovníkov. Za to človek s morálkou, aj napriek jeho možným vysokým schopnostiam, také niečo nespraví. Slušní a morálni sa majú najhoršie lebo nie sú schopní potopiť kolegu.
     Ľudia sú v práci často ako vlci. Len čakajú na chybu druhého a sú pripravení skočiť na jeho miesto. Druhého vnímajú ako nepriateľa: buď ja alebo on!
     Na pracovisku takto prebiehajú nekonečné boje o prestíž a pozíciu, a preto nemôže byť práca vnímaná ako príjemná, ale stáva sa nepriateľským bojiskom, arénou o prežitie najlepšieho dravca.
     Ľudí na ulici ignorujeme, alebo na nich striehnem či ma nejdú prepadnúť, zmlátiť, zabiť, znásilniť. Musíme si dávať nezdravý pozor kam ideme a kto sa okolo nás pohybuje.
     Starí ľudia sú už unavení a ich schopnosti klesli: spotrebúvajú viac ako vytvárajú a kapitalisti a ich politickí zamestnanci ich chápu ako parazitov, ktorých treba zabiť. Zdražiť potraviny a lieky, znížiť dôchodky. Keď dôchodca zaplatí nájom z dvesto eurového dôchodku, má problém normálne sa najesť a o liekoch a zdravotnej starostlivosti nemôže byť ani reč. Tak tí kokoti zaistia aby dlho neprežil.
     Ľudia sú hodnotení podľa schopnosti zarábať a spotrebovať. Ak je človek efektívnejší, je ešte cennejší. Ak je človek chorý a potrebuje lieky a je tak zmanipulovaný aby si voľný čas krátil nakupovaním je ešte cennejší – lebo je väčší spotrebiteľ, lebo podniky budú ziskové! Na skutočnej hodnote človeka nezáleží.
     Bezdomovci, nezamestnaní, chorí, zmrzačení a utrápení, zavraždení, sociálne samovraždy, kriminalita, drogové závislosti, – to je v pohode! To je nič, to nevadí; nepodstatné, nedôležité, nezaujímavé, hlúpe! Veď trhy! Posvätné trhy! Musíme udržiavať trhy! Trhový mechanizmus: posvätný zákon riešiaci jedine dopyt a ponuku musíme aplikovať na každú oblasť nášho života.

     3. Je jasné, že to bolo myslené ironicky. Ja súhlasím. Ale druhá vec, že ani za socializmu sme sa nemali dobre. Áno, režim mal veľa veľa chýb, ale aj tak sme sa mali lepšie. Po ekonomickej stránke – až na drobné chyby a veci ktoré by sa dali spraviť efektívnejšie a šikovnejšie – bol správny. Zlá bola ale politická diktatúra. Socializmus je ekonomická sloboda, ale spoločenské zriadenie má dve stránky: ekonomickú a politickú.

     A ani mi netreba vysvetlovať kto robí politiku, na tom sa jasne zhodneme, ja som však reagoval predovšetkým na iné.

     A takisto aj BOD 4. To je každému aspoň kúsok mysliacému jasné. To znamená, že v podstate každému na tomto blogu. S bodom 3 a 4 sa stotožňuje drvivá vačšina návštevníkov čo je jasné z komentárov a obsahu webu (pôvod návštevníkov), a z toho, že nikto to nespochybňuje v komentároch.

     A ako sa tam Fico dostal? Nebodaj si to zaplatil do svojho, a pomohla mu rodinka? S kade by na to vzal? Diktujú vláde. Deje sa to formou sponzoringu politických strán. Je to vlastne spoločný podnik, kde kapitalista vloží kapitál a politik prácu. Spoločným cieľom je riadenie národa. A národ sa riadi najlepšie tak, keď je chudobný, ošklbaný a závislý na kapitále.
     ( Ale tu na slovensku spravia kampaň len jednej alebo druhej strane, na dve nevsádzajú, len zopár plagátikov a bilboardov aby sa nepovedalo, pretože u nás je oprávnené nazývať väčšinu ľudí degeneranti. ;; Slovo degenerant pochádza zo slova degenerácia – sám som to vymyslel a som na to náležite hrdý! Ale potom som čítal prácu – bola o židoch mimochodom – kde sa toto slovo používa a bol som smutný.;; )
     Pozri sa, nedovolil im privatizáciu, ale to je jedna vec z mnohých. Ale Fico skončil, nikto ho nemá rád. Médiá si nemôžu dovoliť velebiť Fica, pretože ak niekto konkrétne ide proti ľuďom a tí to vidia, tak médiá nemôžu hovoriť, že je super. Pretože by stratili dôveryhodnosť. Oni si tam dosadia zase nejakého panáka. To je presne ako s ľavicou a pravicou: nie je medzi nimi žiadny rozdiel.

     • A prečo ho nemajú radi? Lebo ide jasne proti ľuďom. Neuveriteľne tu sťažuje podmienky. A po Ficovej vláde, a už aj teraz, je každému jasné, že medzi pravicou a ľavicou nie je žiadny rozdiel.

 2. jednookovy Bill

  Netreba zabúdať, že 17. novembra si pracujúci ľud so štrngajúcimi kľúčmi nekompromisne zúčtoval so svojou budúcnosťou.

 3. Netreba hlavne zabúdať na to, že nie je iná VARIANTA tohto Augiášovho chlievu!
  Vieme čo nechceme. Ale vieme čo chceme?????

  • „Vieme čo nechceme. Ale vieme čo chceme?????“

   Nech sa udeje čokoľvek, čo uchová pri moci súčasných mocných (z pozadia), tak pôjde len o kozmetické a dočasné úpravy.
   Jadrom zla je finančný systém, dlh a úroky, spolu so súkromným vlastníctvom. Odstránenie tohto plus zavedenie školskej výuky bez „orwelliánskych“ deštruktívnych špecializácií (so zameraním na celostné poznanie) povedie ku spoločnosti stojacej na zdravom rozume.

   „Čo chceme“ je nemožné vyjadriť len jedným človekom a (len) tu. V skratke normálny život. Čím skratkovitejšie, tým viac rozporov kvôli nejasnostiam. Čím prepracovanejší názor, tým viac rozporov kvôli nesúhlasu s daným pohľadom.
   Ak správne vylúčime čo nechceme, ostane zdravé jadro, o ktorom nebude treba ani kecať, lebo ľudia to budú žiť a zažívať ako šťastie a pohodu.

   Problém je v tom, že „návrat k normálnosti“ sa nedá urobiť len v jednej krajine, to zn. ani na Slovensku. Preto nevidím akýkoľvek zmysel niečo na uliciach 17. novembra riešiť (viď aj nekonečné demonštrácie Grékov a juhu vôbec, a ich efekt. Prečo by Slovensku, Česku malo postačiť jediné zhromaždenie?). Bez zásahu neznámeho faktoru (vyššej moci?) k žiadnej želanej zmene ani nepríde, lebo súčasní páni (na všetkých úrovniach ale najmä na najvyššej) o koryto prísť nechcú a znemožnia pokusy na ich odstavenie.

   Dôležité je vnútorné naladenie, poznanie a snaha, prax robiť zmenu od seba a to čo najväčšou ignoráciou systému a občianskou neposlušnosťou, nerešpektovaním zákonov (samozrejme nemyslím podporovanie násilnej ani inej kriminality). Im ide o peniaze a moc, to zn. zariaďovať si život tak, aby som im toto neposkytoval, alebo čo možno najviac obmedzil. Aj za cenu vlastného pohodlia a životných návykov a zvykov.

   • Súhlasím. A doplním, že je to proces a som zvedavý, až kam to tento systém dotiahne. Obetí systému po celú dobu socializmu u nás bolo cca 400. V súčastnosti ročne máme cca 600 samovrážd. A to nepočítam obete „demokracie“ v štátoch, ktoré majú tú smolu, že majú ropu, ktorú „demokracia“ proste chce mať. Ak už nie pomocou miestnych dzurindovcov, tak ju získa pomocou technológie farebnej revolúcie, alebo vyprovokovanej vojny na „ochranu ľudských práv“.

   • Jadrom zla je finančný systém/úrok – absolútny súhlas, ale do svojej hierarchie hodnôt ho prijali ľudia. Oni nám ho nenanútili! Oni nám ho len ponúkli. A my sme po ňom chňapli. Teraz nevieme ako z kola von.

    Nehľadajme príčinu inde. Príčina je v nás. Odvrátili sme sa od dobra a lásky. Odvrhli sme nežistnosť a ľudskosť. Nahradili sme ich mamonom, zlobou a ľahostajnosťou. A závisťou. Toleranciu sme zamenili za skrytý boj o peniaze. Akceptujeme a príjmame akýkoľvek nezmysel, ktorý nám podajú na tácke. Denno denne podpisujem zmluvu s „diablom“ a očakávame, že nás to odbremení od vlastného rozmýšľania a konania. Toto je podľa mňa jadro problému.

    Štrajky alebo zhromaždenia nič nevyriešia. Celkový súčet ľahostajných a prázdnych ľudí nemôže zlomiť zlo, aj keby ich bolo 7 miliárd. Je už konečne potrebné nazrieť do svojho vnútra a začať sa riadiť srdcom. Potom nastane zmena. Bez ohľadu na ich plány.

 4. Vysoky Japonec – absolutný súhlas. O ďalšom smerovaní Slovenska sa nerozhoduje a ani nikdy nerozhodovalo na Slovensku. Pre súčasnú situáciu v prerozdeľovaní svetovej moci máme na čele najlepšie čo tento národ má k dispozícii. Fico je taký aký je, ale vypracoval sa sám a americký prezident ho nemusí (v podstate dobrá správa ). To že je nutné veľa v smerovaní Slovenska spraviť je fakt, ale to sa dá iba so stabilnou vládou v pozadí tých sil do správy ktorých sa dostaneme. Nikomu nemožno brať názor, že o sebe rozhodujeme sami, ale dejiny dávajú iný obraz.

 5. Brawo Panie Prezydencie. Takich ludzi nam trzeba przy władzy – odważnych i stojących po stronie zwykłych obywateli.

  Prezydent Stalowej Woli o działaniach policji z 11 XI 2012 r. [HD]

  http://pietkun.nowyekran.pl/post/79641,to-byla-prowokacja-zdjecia-policjantow

 6. Aspoň sa tu ukazuje pravý charakter ľudí, ktorí síce vedia kritizovať a velebiť za klávesnicou, ale aby pre to niečo urobili, tak to už nie.
  Ja tam určite budem. Stretneme sa v Prešove.

  btw. Zvláštne ako mainstream o tomto pripravovanom štrajku mlčí. Nikde nič. Ja som sa to dozvedel až dnes aj to len vďaka generálnym štrajkom na juhu Európy, mimochodom tiež tabu pre mainstream.

  • Vy si vôbec neuvedomujete, že sa tu naťahujete o fazuľky? Pravica-ľavica, Fico-Dzurinda všetko len malichernosti predkladané pred oči, aby bolo koho osočovať.
   Nehovorte mi, že sa nenájde na Slovensku nikto kto by dokázal riadiť túto krajinu. Kto by bol vybraný ľuďmi pre ľudí. Ktorí by upevňovali národnú suverenity a hrdosť, pozdvihovali ducha a poznanie, smerovali k prosperite a pokroku. Nepotrebujeme nové -izmy. Všetci cítime to isté tak prečo sa bránite a hľadáte výhovorky? Či už pre Slovákov neexzistuje nádej?…

   • Zabudol si, že museli zo sochy Svätopluka odstrániť názov slovenský kráľ?
    Kto tu zabije všetko národné?
    Kto hlasoval v parlamente proti vznikajúcemu Slovensku?
    Ale je pekné, že sa preberáš z pohodlného spánku markizáka.
    Mimochodom, prečo používaš ako názov pre Slovensko dzurindisticko-radičovský názov „táto krajina“?

    • Toto je to čo ťa trápi? Nápis na soche a frázovanie? Vážne???

     • To jeto, čo ma veľmi trápi. Tam to totiž všetko začína – vzťah nás k samým sebe, vzťah nás ku kvalite našich poslancov, náš vzťah k hodnotám, k cudzine…
      V „slobodnom liberálnom kapitalizme“ je kriminalizovaný každý proslovenský postoj. Prečo asi?
      … sám si potráp svoj mozog, pretože každý nesie zodpovednosť sám za seba a ja za to to, čo nosíš v hlave nenesiem žiadnu zodpovednosť). Tiež si tu nepotrebujem nič dokazovať. Ostatné súvislosti nájdeš na googli.

  • Ak sa mi podarí do soboty dostať sa domov, zhromaždenia sa zúčastním. Môj názor vyššie je len pohľad na efektivitu demonštrácií – ako možno vidieť inde, je nulová.

   • Keď len jeden človek zo zalepenými očami si po proteste povie „Čo sa to tu vlastne deje?“ tak to nebude zbytočné. A úprimne, neviem čo iné sa dá robiť. Nerobím si klamlivé nádeje. Som si istý, že demonštrácia nedosiahne svoje požiadavky, ale tie pár modriny stoja za to skúsiť to. Otvoriť oči hrstke ľuďom a tým čo sa utápajú v beznádeji ukázať, že je cesta von. To je iná perspektíva efektivity.

 7. Pro odlehčení, k článku jsem přidal dvě videa

  napad jednoduchy ako zrusit bankovy sektor: opytajte sa svojej banky kde mate ucet jednoduchou ziadostou vypisanou na pobocke ako zakaznik mate pravo vediet co pouzivate že: peniaze ktore vam banka pozicala na zaklade hypoteky, spotrebneho uveru a kreditky boli v tom case jej majetkom a vie ich dolozit ako sa jej majetkom stali prave tie peniaze co vam pozicala ze boli jednoducho jej MAJETOK, ved nechcete si pozicat nieco od niekoho co mu vobec nepatri a nema k tomu práva? ci? ak banka neodpovie moja zatial cusi 3 mesiace ide o Volksbank, slovensko, a.s. neodpovedali urgoval som … aj vy zistite ze ste kjlamani , potom prehlaste ze vratite radi banke peniaze ak potvrdi hodnoverne ze peniaze co vam pozicala boli jej … dovtedy budete platit do notarskej uschovy …. ak sa spojite s viacerymi Banka si to nelajsne ani napriek super reklamam za vase peniaze natoceným na vianoce jaky kapor opeceny a bombule na stromceku s kreditkou…. sibnutí sme a hlupi ludia ze to zereme……..Roman Kozák
  https://www.facebook.com/events/250780271707495/
  Stefan Zkunk -Niečo obdobné sa stalo v USA. Típkovi chceli zobrať dom za to, že neplatil hypotéku, tak to dal na súd a súd rozhodol, že mu vlastne banka neposkytla žiadnu hodnotu, ktorá by bola zmeniteľná za ten dom. Tá banka sa volal Goldmann Sachs

  Ziemia Obiecana; Moryc przychodzi pożyczyć pieniądze

  Ziemia Obiecana; Moryc odmawia oddania pieniędzy

 8. V podstate nie som proti povstaniam. ale…
  „Je lepšie urobiť niečo, ako nič“?
  Je to to isté, ako utiesť zo zajatia a nemať pripravený scénar, čo potom. Utečenec sa potrebuje zbaviť prenasledovateľov,zmiesť psy, mať čo jesť, vyhnúť sa udaniu konformného obyvateľstva, mať prostriedky, zázemie… Ak aktéra chytia, tak ho väčšinou potrestajú a sprísnia mu režim…
  .
  To isté platí o neorganizovaných protestoch. Systém pri nich funguje ďalej.
  Jediným výsledkom takéhoto SILNÉHO protestu je to, že odvolajú ministra vnútra.
  Pri minimálnej organizovanosti, ak by bolo s kým jednať, možno dosiahnúť predčasné voľby. A to je všetko.
  A to je aj prípad 17. novembra.
  Počíta sa s tým, že keby musela Ficova vláda odstúpiť, už by sa do vlády nedostala a bolo by možné
  opäť znížiť dane bohatým a zaviesť vyššie DPH. Vtip je v tom, že Fico (výhodný pre bohatách) by nezostal, ale systém áno. Ak by bol protest spojený so zmenou politického systému, tak aj organizátori protestu 17.11 by boli PROTI…
  .
  Politická revolúcia musí vedieť, čo potom. Musia byť určení nejakí vodcovia – (isto nie najkričiacejší „tribúni“) – ktorí sú vysoko vzdelaní, schopní jednať a vyjednávať, zastupovať štát navonok aj dovnútra… Je to kompolikované… Treba mať tiež prostriedky ľudské aj finančné na vytvorenie politickej štruktúry na celom území štátu… Proste tieňová štruktúra s programom , ale nie víziou.

Leave a Reply